P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Programy » Brainiac: Science Abuse » Błędy w Brainiacu

Błędy w Brainiacu
Autor Wiadomość
Fredzio
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-04-02, 22:02   

Elder Brain napisał/a:
Tak więc w przeciwieństwie do "pogromców mitów" za wyniki losowe się nie przeprasza, i niczego nigdy się nie powtarza.

Powinni od razu się lepiej przygotować. Lepiej raz zrobić a porządnie. Takie niedokładne eksperymenty nie mają sensu. Jeżeli tak mają być przygotowywane to już lepszy byłby Clever (a zaręczam że oglądam go tylko czasem i tylko dlatego że Halama wyjaśnia o co chodzi w doświadczeniu. Eksperymenty są głupsze ale mają większą wartość naukową).

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-02, 22:14   

Gdybyście kiedykolwiek prowadzili prace badawczą, tak jak to ja robie sobie na studiach na zaliczenie. Zauważylibyście, że wyniki pomiarów, czy też doświadczeń zawsze obarczone są błędem.

Chodzi tylko o to, żeby wyeliminować jak najbardziej sie da ten błąd.

Zanim zaczyna sie coś badać robi sie założenia i bardzo często wynika, że postawione założenie, że coś jest nie istotne jest blednę. I należy doświadczenie powtórzyć i rzeczą całkowicie naturalną jest, że jeżeli chce ktoś coś zrobić fachowo to jest narażony na tego typu błędy.

Dlatego według mnie przepraszanie, i ewentualna weryfikacja błędów jest dużo lepszym pomysłem niż robienie tego na "hura". Co wyjdzie to wyjdzie i co z tego przecież i tak program ten jest pseudonaukowy, wiec po co nam dokładność.

Ostatnio dwa razy powtarzałem doświadczenie z fizyki z wyznaczanie momentu bezwładności, bo aparatura na której pracowałem miała rozciągliwą nitkę, a założyłem ze jest nierozciągliwa. Bo porostu nie wpadło mi to do głowy, że bawełniana nitka może mieć domieszkę i były odchyły od poziomu, który nie sprawdziłem przez to nieświadomie wyszedł mi za duży błąd. Tak samo dzieje sie bardzo często w każdym innym tego typu procederze badawczym.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

lukasky6 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-03, 21:02   

Hehe wczoraj oglądałem brainiaca i był gwiazdy wysadzają? czy jakos tak. Przyjechała Tina i patrzę co robi, a ona włozyła gdzieś tak z 0.5 kg TNT. Po czym naciska detonator, a to wybucha jakby tam z 10 litrów benzyny wlali. Ludzie TNT wybucha buum i nic nie ma, a nie efektowna kula ognia i czarny dym. dno

Chemia: Na coś trzeba umrzeć......................

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-04, 13:42   

Jak już mówiłem: fugas tu, fugas tam. Ale czasami przechodzą sami siebie: "ładunek" podkładają pod tylne koło a fugasik leci z przedniej maski. Żałosne.

Randy 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2008-04-08, 16:53   

dla mnie największym minusem jest zaniechanie dalszych prób. Jeśli im coś nie odpali albo nie ruszy, nie powtarzają tego.Skupiają się natomiast na rzeczach udanych(jak np. wózek na CO2).
zobaczcie w google

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-04-09, 15:22   

chciałbym coś zauważyć w w/w pogrącach mitów rówież eksperymęty najczęściej są wiele razy powtrzane ( np.: piłka na hel ) i żeczywiści minusem Brainaca jest brak bardziej naukowego podejścia.

p.s Brainiac jest programem antynaukowym, a wszystkie eksperymenty wymyśla nie naukowie lecz poprostu komik! Czy zastanawialiśće się czasem czy normalnym jest, że w programie "naukowym" robi się testy typu;
Czy można zrobić obrut 0 360° na chuśtawce?

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-09, 15:30   

Robi sie, i to nawet częściej niż myślisz... bardzo jest po potrzebne dla materiałów które badamy na zachowanie się w polu grawitacyjnym, szczególnie jak są to materiały plastyczne.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-04-11, 20:37   

Otóż wyobraź sobie tenodhenka że test z huśtawką robili w Pogromcach... Ale w Brainiacu nie warto coś udowadniać, jeżeli ma się zrobić przeooooooooogromny, jak stąd do Chin, błąd!

marheva 
Ciekawski

Wysłany: 2008-04-13, 10:48   

Tak samo jak był program o reakcji litowców z woda - wrzucali lit, sód i potas do małych krystalizatorków dobra lit sobie reagował, sód się zapalił a potas tak lekko strzelił. A potem pokazują reakcje rubidu i cezu z woda. Wrzucają 2 gramowe ampułki do wanny wodą i :
rubid wali jak granat
cez jeszcze mocniej.

Wszystko było by ok gdyby nie fakt iż widać perfidnie jakieś kable prowadzące do tych wanien. I gdyby nie fakt iż najpierw mówią że one są w szklanych fiolkach wypełnionych argonem a potem mówią że tworzywo fiolki się rozpuszcza w wodzie.
I gdyby nie ten tekst Hammonda na koncu że " jest jeszcze jeden bardziej aktywny metal- frans ale nie pozwolono nam go użyć " no to już przegięcie :/ Fransu otrzymano tylko parę atomów do badań a szacuje się że masa całego fransu na ziemi nie przekracza 3 gram.

Takie trochę na siłe wszystko jest tam robione i właśnie to mnie denerwuje.

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-06-20, 01:07   

Ja planuję też zrobić coś w tym stylu.Ale jak będę miał tanio sód i potas.Gorzej z resztą bo raczej taniej niż za 1000 zł za kilogram cezu nie załatwię.aktualnie posiadam parę gramów chlorku cezu.Ale parę gramów odżałuję w razie czego.Czytałem ze sód w dużej ilości też może tak sie zachować.A co do cezu czytałem zę przez to tak wygląda bo powstaje CsH który reaguje z tlenem i się zapala oraz reszta ulega zapłonowi.

qazaq6556 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2011-05-16, 15:03   

przecież w brainiacu w eksperymencie , gdzie pływa się szybciej w wodzie czy w syropie klonowym? , sami zaznaczyli że facet przechodzi z wody prosto do syropu , jest zmęczony i experyment niema sensu. to jest przede wszystkim program rozrywkowy więc nie spodziewajcie się rzetelnych i dokładnych eksperymentów . to tak jakby obejrzeć horror a potem mówić że wcale nie był śmieszny.

Odpowiedz do tematu