P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Forum » Forum Brainiac.pl » Forum.

Forum.
Autor Wiadomość
zxcvb
Administrator

Wysłany: 2008-11-29, 19:35   

Sam też sprawdziłem i wszedłem na forum poprzez Internet Explorer.

Po pierwsze - nie wiem jak możecie używać tak tragicznej przeglądarki...
Po drugie - dramatyzujecie i wyolbrzymiacie. Rzeczywiście jest trochę trudniej, trafić w pole tekstowe, ale jest to możliwe.
Po trzecie - nadal czekam na odpowiedź autorów jsMath. Mam nadzieję, że będą wiedzieli jak to naprawić.
Po czwarte - lepiej będzie jeśli kilka te osób, porzuci IE i wybierze lepszą przeglądarkę, niż miałbym usuwać skrypt z forum.

Szczerze polecam wszystkim Firefox'a. Nie będę wypisywał jego zalet, bo można je zauważyć po pierwszym uruchomieniu.
FF można pobrać ze strony http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/
Jest tam też wiele ciekawych informacji, które powinny przekonać użytkowników Internet Explorera.

A dla osób niereformowalnych na razie mogę jedynie dać kilka podpowiedzi jak korzystać z forum jeśli macie problemy z kursorem.

1. Żeby pisać na shoutbox'ie wystarczy zaznaczyć dowolny fragment najnowszego wpisu, lub nawet kliknąć w dowolnym miejscu wiadomości. Później trzeba wcisnąć klawisz Tab, żeby przejść do pola do wpisywania własnej wiadomości. Im bliżej końca treści SB klikniecie, tym mniej Tab'ów będziecie musieli wcisnąć.
2. Aby kursor pojawił się, trzeba najechać na sam początek (lub na górną krawędź) pola tekstowego. Niestety nie ma tolerancji błędu. Trzeba trafić w pasek o szerokości (wysokości) 1 pixela, co przy kulkowej myszce może być problemem. Ale jeśli najedziecie na odpowiednie miejsce, to kursor od razu zmieni wygląd i wtedy trzeba kliknąć.
3. Przy polu do wpisywania odpowiedzi w temacie jest najłatwiej. Można kliknąć na dowolną emotikonę, bądź symbol, a wtedy w polu tekstowym pojawia się tekst, na którym można postawić kursor.
4. Sposób z klawiszem Tab działa też w dowolnym innym miejscu forum. Trzeba kliknąć lub zaznaczyć dowolny fragment tekstu nad polem, do którego nie możemy się dostać. A później wciskamy Tab i możemy pisać.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-11-29, 20:19   

Moim zdaniem to wina przeglądarki. W IE nie ma kursora, pojawia się dopiero jak najedzie się na sam skraj pola do pisania po lewej stronie.
wocz uwierz mi, że Firefox jest o wiele wygodniejszy i stabilniejszy niż IE. Nawet wiele stron otwiera się tylko w Firefoxie. Jedyne co mi się podoba w IE to takie płynne przesuwanie strony podczas kręcenie pokrętłem w muszce (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi). Ja z FF nigdy nie miałem problemów.
P.S. FF nie zmula systemu tak jak, np. Opera, zajmuje mniej miejsca i szybciej pobiera strony. Jakby ktoś chciał to są do niego również rozmaite skórki.

saturn101 
Brainiac

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2008-11-30, 21:21   

Ja używam tylko i wyłącznie Explorera, nie mam innej przeglądarki i nie zamierzam instalować koelejnego badziewia na kompa.

Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte - Benjamin Franklin

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-11-30, 21:31   

Uwierz, że Firefox to nie badziewie. O ile się nie mylę, to zajmuje ok. 14MB, więc dużo miejsca na dysku ci nie ubędzie. A jak czytałem kiedyś statystyki, to Firefox wygrywał pod względem mobilności, szybkości i ilości użytkowników. Internet Explorer był na samym końcu.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-11-30, 21:57   

saturn101 napisał/a:
Ja używam tylko i wyłącznie Explorera, nie mam innej przeglądarki i nie zamierzam instalować koelejnego badziewia na kompa.

Jak chcesz dalej męczyć się z obsługą forum, to proszę bardzo. Nikt nie zabroni ci korzystać z "cudownego" IE.

http://www.mozilla-europe...x/#feature-vsie
(ten pierwszy i jedyny 'ptaszek' przy IE, dotyczy tylko nowszych wersji. Te stare (<6) i tak wszędzie robią problemy...)

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-12-02, 08:55   

Mam identyczny pogląd na temat nowych przegladarek jak Saturn101. Przyzwyczaiłem się do starego IE i nie mam zamiaru tego zmieniać.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-12-18, 10:25   

Dobra wiadomość dla osób korzystających z IE. Od dzisiaj nie ma problemu z wprowadzaniem tekstu do pól tekstowych. Można klikać w dowolnym miejscu, tak jak kiedyś.
A żeby była jasność - błąd powodował Internet Explorer. Przez to, że jest niekompatybilny i źle interpretuje kod, zrozumiały dla wszystkich innych przeglądarek.

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-12-18, 15:34   

Oj dzieci, dzieci... Widzę, że strasznie "otwarte" jesteście. :D IE - nie ważne który, ma słabsze zabezpieczenie od FF. Możecie sobie myśleć - "Mnie to nie dotyczy, co ode mnie może chcieć jakiś haker czy ktoś." i tu się mylicie. Możecie być chociażby "przystankiem" na drodze do większych włamań. Poza tym FF jest dużo wygodniejszy, a wcale się dużo od IE nie różni. Ładniejszy, przyjemniejszy i w ogóle. Zresztą jakei to ma dla was znaczenie jeśli to jest "badziewie"...

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-12-18, 19:24   

Słuchaj jeśli nawet byś korzystał z FF i nie wiem jak się starał to jeśli komuś bardzo zależy to i to go nie powstrzyma... Osobiście obecnie z FF korzystam, ale to nie powód żeby mieszać IE z błotem... Poza tym ważna jest konfiguracja przeglądarki... 90% użytkowników ma ją źle skonfigurowaną, a niewielu nawet jeśli ma porządnego antywirusa, który potrafi to zrobić korzystają z tych funkcji...

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-12-26, 10:59   

Dobrze, super że problem został rozwiązany, ale wróćmy może do właściwego tematu. Co sądzicie o moim pomyśle?

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-12-26, 16:58   Re: Forum.

Xaxley napisał/a:
Zauważyłem ostatnio że na forum przypływa coraz więcej dzieci z saletrą oraz ludzi którzy mają jakieś jedno pytanie i tyle. Zero udzielania się na forum. Może wprowadzić jakiś test żeby się dostać na forum, lub może na początku jakiś okres próbny i jak użytkownik niebędzie pisał głupot - zostaje. Pisze głupoty - wylatuje. Bo zamykać forum niema sensu bo można dać szanse ludziom inteligentnym którzy jeszcze nieodkryli tego forum. Co o tym myślicie?

Test zniechęci większość nowych użytkowników, a nie o to nam chodzi. Dzieci nie są tak wielkim problemem, żebyśmy musieli utrudniać przez nich życie pozostałym forumowiczom.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-12-26, 21:59   

Ja też niechce tym zniechęcić młodych unserów. Ale nie widzisz że są takie osoby które mają jedno pytanie i tyle? Albo któży niesą już aktywni od dluuugiego czasu...

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-12-26, 23:14   

Czasem takie jedno sensowne pytanie może ożywić dany temat, a użytkownicy nieaktywni w sensie takim, że nie udzielają się na forum nie powinni być z tego powodu dyskryminowani, choć sami nic nie piszą to się uczą z zawartych tu omówień. Denerwujące jest dla mnie stwierdzenie "odkopujesz stary temat". Jeżeli w takim temacie można coś dopisać, oczywiście sensownego i wnoszącego coś nowego to jak najbardziej to popieram. Jeżeli temat byłby wyczerpany w 100% to zostałby zamknięty a jeżeli dajmy na to nikt nie pisał w temacie "X" od pół roku bo nikt z obecnych forumowiczów z jakiś względów tam nie pisze to nie powód aby nowego usera deprymować za zadanie w nim konkretnego pytania, które wcześniej nie zostało opisane a wnosi nowy aspekt do dyskusji.

Odpowiedz do tematu