P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Forum » Forum Brainiac.pl » Księga skarg i zażaleń

Księga skarg i zażaleń
Autor Wiadomość
Zv.
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-16, 15:13   Księga skarg i zażaleń

Znudziło mi sie wysłuchiwanie żalenia i narzekania na innych w PW które dochodzą do mnie... uważam, że jest potrzeba założenia tematu, w którym można składać swoje skargi zażalenia i prośby.

Jak kogoś coś gryzie to proszę śmiało...

Niech ocenią to i administratorzy i inni użytkownicy. Przez szczerość powinno sie pracować z ludźmi.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-03-16, 18:35   

Ja mogę napisać że mnie strasznie denerwują takie działy jak: Magia iluzji,Zjawiska Paranormalne, Łamigłówki i zagadki i jeszcze urządzenia. To miało być forum o tematyce chemii, fizyce,pirotechniki i biologi z podkreśleniem działu chemia, a wyszła taka mieszanina inteligentnej dyskusji, badziewia rodem z "Gwiazdy i tajemnicze moce wróżek" i "jak odgryźć kciuka,a potem go przylepić na mąke?". Chodziło by mi o usunięcie takich działów, bo one najbardziej zaśmiecają forum.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-03-16, 18:46   

jurczyk7 napisał/a:
To miało być forum o tematyce chemii, fizyce,pirotechniki i biologi z podkreśleniem działu chemia, a wyszła taka mieszanina inteligentnej dyskusji

Przede wszystkim miało być to forum poświęcone programowi Brainiac oraz innym programom rozrywkowo naukowym przeznaczonym dla młodzieży a teraz sporo odbiega od tego...

Ralph 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-16, 21:07   

Nie chcę być tym, co jest na forum dwa tygodnie i najwięcej się mądrzy, ale te działy to cały urok tego forum. Polubiłem tę atmosferę wytworzoną przez pełną zwariowanych pomysłów i zainteresowań młodzież. Te działy to także spory fragment tego forum - usunąć je wraz z tematami do duża strata, przenieść do offtopic - bezsens, zrobi się bałagan.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-03-19, 18:58   

Według mnie działy są w porządku, lecz na wielu z nich maganyzowane są tematy nieprzydatne z błędami i innymi wadami - kolejną rzeczą jest zmiana działu kosz na "kosz vel stodoła na siano", mimo iż został juz ukryty wyświetlają się umieszczone w nim tematy, i chciałbym wiedzieć kto wpadł na ten ... pomysł. Mam również propozycję by każdy użytkownik mógł bez limitu czasu edytować swoje posty - ograniczyło by to błędy, a po uwadze moderatorów pouczona osoba mogła by sama naprawiać swoje błędy dotyczące postów.
Ostatnio zmieniony przez Elder Brain 2008-03-19, 19:28, w całości zmieniany 2 razy  

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-19, 19:13   

Stodoła jest wporzo! Sądząc po opisie to dzieło Zv. Ja osobiście nazwałbym kosz "siedlisko zła". Taka stylistyka Diablo :P . Wkurzają mnie działy "paranaukowe". Czy ktoś normalny czyta o ufo i duchach? To ponoć jest forum poświęcone jednak jakiejś tam nauce a nie zielonym niewidzialnym ludzikom.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-03-19, 23:04   

Panu wyżej (mowa o EB) nie podoba się wiele rzeczy... Cóż, świat się nie będzie dostosowywał do potrzeb jednej osoby.

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-20, 18:03   

Nazwa kosza nie jest moim pomysłem i nie roszczę sobie do niej praw jednoczenie nie mam nic przeciwko, program Brainiac podoba sie ludziom nie dlatego że jest naukowy tylko dlatego że jest szalony... uważam że nazwa jest na miejscu... i zawsze będą tacy co będzie ich wszystko bolało.

Jeszcze komuś sie całkowicie nie podoba nazwa kosza?

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-03-21, 19:45   

Cytat:
Panu wyżej (mowa o EB) nie podoba się wiele rzeczy... Cóż, świat się nie będzie dostosowywał do potrzeb jednej osoby.

Wiele na forum mi się nie podoba, ale sporo też toleruję - dlatego opisałem problemy ogółem, a nie z dziesiątkami zbędnych przykładów.
Cytat:
Teraz swoje posty można edytować do 12 godzin od ich wysłania. Za jakiś czas może zmienię to na 24h.

Mimo wszystko lepiej było by edytować bez limitu (co funkcjonuje na wielu większych forach), ale przyznaję że jego zwiększenie pomoże wielu osobom które przed komputerem spędzą zazwyczaj więcej niż ustanowioną wcześniej godzinę (w tym mnie). Zmiana na 24h nie ma już dla mnie sensu, bo w takim okresie czasu piszący nie będzie już miał potrzeby, lub możliwości zmiany postu.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-03-25, 19:43   

Ja też chciałbym złożyć skargę - na forum pojawia się zbyt dużo dzieci w wieku 10-14 lat. Bez znajomości zasad pisowni, bez wiedzy, bez znajomości netykiety itd. Niektórzy z nich zakładają tak bezsensowne tematy, bądź zadają równie głupie pytania w istniejących tematach, że odechciewa mi się wchodzić na forum... Nie mówiąc już o ciągłym wyrzucaniu tego syfu do kosza i banowaniu raz na kilka dni nowego dziecka na poziomie przedszkola...

Limit nieprzeczytanych postów zwiększyłem do 400.

tom_zaw 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-26, 13:07   

Mnie wkurza natomiast inna rzecz: W polu edytowania nie ma funkcji "indeks dolny" i "indeks górny". Załóżmy, że chcę napisać wzór np. glicerolu: C3H5(OH)3 . Chyba każdy się ze mną zgodzi, że trochę trudno jest odczytać ten wzór! Odyn, czy mógłbyś wstawić funkcję "indeks dolny" i "indeks górny"?

Zgadzam się z Odyn'em, że dużo osób pisze posty, które mają błędy, zaczynają się z wielkiej litery itp. Według mnie jest za mało Mod-Edytorów (tylko trzech: markru, sapper18 i nsb). Proponuję, aby poprosić innych użytkowników, którzy znają się na ortografii", aby byli Mod-Edytorami.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-26, 13:53   

Mod-Edytorów jest dwóch - i czuje w tym podtekst do ciebie. Co prawda, nie jest głupim pomysłem wprowadzenie trzech ale tez nie jest głupim pomysłem wprowadzenie dwóch... tylko brakuje organizacji w moderowaniu... ale pracujemy nad tym.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-03-26, 17:05   

O ja jeszcze dołączę małą prośbę, aby po wykasowaniu posta podać powód np. spam, wulgaryzmy... itp.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-03-26, 17:24   

Jeśli w opcjach znajdę możliwość dodawania indeksów, to wprowadzę je.

Natomiast z moderatorami sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje. Bo co z tego, że będzie więcej osób do poprawiania błędów gramatycznych, jak poprawiane posty i tak będą bez sensu i na bardzo niskim poziomie?
Niestety jest to forum programu, który jest oglądany w większości przez dzieci, dlatego nie ma możliwości, żeby młodzi widzowie nie trafiali tutaj.
Myślę, że bardziej przyda się w takiej sytuacji mod-spamkiller, niż edytor...

Przy usuwaniu postów moderatorzy powinni podawać powód. A jeśli tego nie robią, to będę musiał im przypomnieć...

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-28, 12:30   

Co do usuwania starych tematów: jest to totalny idiotyzm. Przecież jeżeli są jakieś tematy, które się wyjaśniły to nadal są przydatne dla ludzi z takimi pytaniami.

Odpowiedz do tematu