P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Forum » Forum Brainiac.pl » [ogłoszenie]Drugie urodziny Forum

[ogłoszenie]Drugie urodziny Forum
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2008-08-07, 17:20   

Pomysły z stworzeniem strony, lub konta z mnóstwem (dobrych) pirotechnicznych filmików jest generalnie nierealne. Lepiej już według mnie zająć się poprawianiem hasła "Brainiac" w nonsensopedii i wikipedii, oraz np. napisaniem internetowego czasopisma. Proponowałem już to wcześniej, ale jak do tąd np. nie otrzymałem żadnej propozycji na temat "w gazetce", a wyłącznie dla siebie nie chce mi się pisać. W najgorszym razie można podyskutować tu już po skończeniu przez forum dwóch lat, a jeśli byłoby to niemożliwe - można by kontynuować realizację pomysłów w innym dziale.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

chudzio_3 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-08-07, 19:43   

Albo bloga zrobić. Np. brainiac.pl.blog.pl (Czy jakoś tak). Hasło by znali użytkownicy forum którzy są aktywni tj. np. ponad 100 postów.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-08-07, 19:55   

Nie wiem jak innym użytkownikom ale mnie się pomysł z blogiem nie bardzo podoba. No bo o czym mielibyśmy tam pisać? Czy na forum aż tak dużo się dzieje, że trzeba pamiętnik o tym pisać? Lepiej już jakieś pożądne statystyki założyć o ile ich nie ma (nie wiem, może są). Bardziej mi się podoba pomysł ze stroną internetową. A z resztą u mnie w szkole nie mówi się najlepiej o ludziach z blogami. Wiem że byłoby to zupełnie co innego niż blog w stylu "nie chce mi się żyć" ale i tak do blogów nie mam najlepszego podejścia. Ale w ogóle można by było coś zrobić w związku z urodzinami. Bo zauważyłem że problem z wyskakującymi błędami został już zlikwidowany z czego się bardzo cieszę. I tak jak <b>tenodhenka</b> dołączam się do prośby o indeks górny i dolny.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-07, 20:28   

Ja osobiście blogów nie nawidzę. Co mnie interesuje , że ktoś oddalony odemnie 500 km chce się powiesić. Tymbardziej większości ludzi z takimi bzdurami blogi się kojarzą , więc pomysł nie wypali.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-14, 17:06   

Pragnę zauważyć, że już jest nawet 3 adminów!!! Administrator, Zumo, Odyn.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-08-14, 21:02   

Ele w ogóle mało kobiet jest na tym forum. Z aktywnych użytkowników to chyba tylko saturn101 (przepraszam jeśli kogoś pominąłem). Może by zachęcić dziewczyny do wchodzenia na to forum? Można by założyć tematy typu: lakier do paznokci homemade.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-19, 07:58   

Forum już skończyło 2 lata, a praktycznie nic nie zostało zrobione. Prosiłbym więc by przedyskutować (i przede zrealizować) zaproponowane tu już realne pomysły. Nie zakazuję proponowania nowych, ale lepiej chyba dokończyć to co się zaczęło, zamiast tworzyć od nowa.

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-19, 09:45   

Ja proponuje wstawienie do formularza rejestracyjnego następujące pytania(po napisaniu odpowiedzi nie będzie można było ich poprawić ani usunąć|| odpowiedzi wyczerpujące):
Dlaczego rejestrujesz się na tym forum?

Wolisz chemię czy super pirotechnikę?

Jakie było twoje największe osiągnięcie pirotechniczne?

Czy chciałbyś się podzielić wrażeniami ze spalania Saletry i cukru?

Chcesz znaleźć tutaj przyjaciół z którymi w przyszłości będziesz robił świece dymne?

Pytania będą specjalnie tak ułożone aby "podsycić" dzieci saletry.
Odpowiedzi na pytania były by wysyłane do jednej osoby na miała, która będzie sprawdzała, jeżeli odpowiedzi będzie udzielał troll to wysyła maila zwrotnego, w którym będzie widniała następująca treść "twoje podanie zostało odrzucone" Co ważne, w mailu dochodzącym do osoby sprawdzającej MUSI być adres ip osoby rejestrującej się. Osoba sprawdzająca w przypadku wykrycia trolla, powiadamia administratora podając adres IP(w przypadku neostrady trzeba zbanować cały zakres IP, czyli wszystkie możliwe IP dla danego hosta)Administrator banuje- troll znika.
Amen

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-08-19, 17:20   

Sebastef napisał/a:
w przypadku neostrady trzeba zbanować cały zakres IP, czyli wszystkie możliwe IP dla danego hosta)Administrator banuje- troll znika.

Taaa i pół forum zbanujesz :-|
Sebastef napisał/a:
Wolisz chemię czy super pirotechnikę?

Ktoś kto woli pirotechnikę jest dzieckiem saletry?
Sebastef napisał/a:
Jakie było twoje największe osiągnięcie pirotechniczne?

ktoś kto uważa za największe osiągnięcie swoją świecę dymną, a ma dużo wiedzy teoretycznej chcesz nazwać dzieckiem saletry.
Sebastef napisał/a:
Chcesz znaleźć tutaj przyjaciół z którymi w przyszłości będziesz robił świece dymne?

Rozumiem, że ktoś kto robi świece dymne jest dzieckiem saletry?
Powiedz to panom z wojska napewno się ucieszą ;-)

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-20, 12:23   

NNie. Klasyfikacja nie będzie się odbywała na podstawie jednego pytania. Odpowiedzi z tych pytań będą oceniane, i na podstawie oceny będzie się klasyfikowało... Poza tym... Dziecko saletry inaczej napisze niż osoba "normalna".

Pytanie które napisałem były przykładowe, ale chodzi o to, żeby każde kolejne pytanie podkręcało ciąg pirotechniczny i robiło jak największą nadzieje dzieciom saletry... Dzięki temu będziemy w stanie zinterpretować jakim rodzajem użytkownika jest rejestrująca się osoba.

Zumo, nie zbanuje się pół forum, ponieważ chodzi o host. Jak wiemy IP dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to miasto i kraj a druga to host. Dlatego banując pierwsze 4 liczby IP, banujemy całe miasto. Trik polega na tym aby na podstawie części IP sprawdzić, jakie host ma dostępne inne adresy IP. Najczęściej jest ich około 10-ciu. Te adresy zostają generowane, podczas pierwszego połączenia z internetem. (założenie neta) Program wysyła zapytanie do serwera, który udostępnia inne adresy. Te informacje nie są utajnione, więc taki test jest całkowicie legalny.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-20, 17:36   

Sebastef, twój pomysł jest strasznie skomplikowany i nieefektywny. Można zrobić tak jak podpatrzyłem na innym forum: zamiast automatycznej rejestracji każdy nowo rejestrujący się użytkownik zakłada specjalny temat w którym się przedstawia. Moderator później ocenia i przyjmuje albo odrzuca rejestracje.
Podało by się kryteria jakie ma spełniać prezentacja i łatwo by można było określić czy dana osoba jest OK czy nie.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-08-20, 17:57   

Kiedyś był i u nas taki dział ale już od bardzo dawna go nie ma. Myślę, że to dobry pomysł aby go przywrócić.
szymi dobrze prawi. Dostęp do większości działów forum byłby odblokowywany po przymusowym napisaniu kilku zdań o sobie według podanego schematu, np. "Witam, jestem Janek mam 14 lat interesuję się chemią i pirotechniką, obecnie chodzę do gimnazjum w Gliwicach". Po takim opisie można wybadać, czy będzie to normalny użytkownik.
Jak ktoś napisze np." siemmma JezteM janek.luibie potpaldź salatere scuKrem ibawc siem bensynom.mam w d****e skole BRAJNAKKK BUUMM!!!!!!!" to widać, że to troll i nie daję się mu dostępu do forum.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-20, 18:22   

sapper18, można mu dać dostęp do stodoły na siano :P

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-08-20, 19:00   

Lepiej nie, bo znajduje się tam dużo głupich i nieraz niebezpiecznych tematów. Lepiej dać dostęp do regulaminu. Niech się uczy i wyciąga wnioski.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-20, 19:02   

To by było dobre ;P

Tylko pozostaje wyznaczyć osobę odpowiedzialna za czytanie tych "CV"...

Odpowiedz do tematu