P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Forum » Forum Brainiac.pl » [propozycja] Propozycja dla Adminów

[propozycja] Propozycja dla Adminów
Autor Wiadomość
maniok
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-02-25, 01:38   [propozycja] Propozycja dla Adminów

Czy można by zrobić tak żeby wprowadzić test dla rejestrujących... np jest sobie taki użytkownik nazwijmy go "kowalski" i on chce się zarejestrować tutaj to się rejestruje i wy rozpatrujecie tą propozycje, czy tak?? bo jeśli tak to można by wysyłać na ich adresy mailowe takie krótkie testy na temat chemii np. podaj definicję spalania (takie proste coś) i dodatkowo jakaś reakcja chemiczna... nie mówię tu o wiązaniach peptydowych ale np.

Podaj produkty i uzupełnij współczynniki stechiometryczne
HCl + NaOH = ? + ?

Albo jakieś tekstowe np. na obliczanie masy cząsteczkowej wody

Skoro ktoś nie chodził do gimnazjum (mowa tu o tych z podstawówki) to nie miał tego na lekcji i nie potrafi tego rozwiązać...

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

saturn101 
Brainiac

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2008-02-25, 07:28   

I jak ktoś zda ten test bedzie należeć do grupy "chemicy" ??

Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte - Benjamin Franklin

Kurak 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-02-25, 12:12   

Nie potrafi chyba że wie co to google i mu trochę zależy... To byłby chyba bardziej test na to czy masz czas na forum żeby jakieś odpowiedzi na głupie pytania szukać niż na samą wiedzę ;P Przynajmniej mi się tak wydaje..

markru 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-02-25, 14:28   

No niby nie głupiu pomysł ale jak komuś zadasz pytanie który jest w domu to może on przepisać ze strony internetowej lub książek odpowiedz.

Można zabrać pieniądze, majątek ale wiedzy i doświadczenia nikt nikomu nie zabierze!
Nic się nie dzieje bez przyczyny..

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-02-25, 14:44   

Pomysł może i niegłupi, ale niezbyt prosty do wykonania. A poza tym tak jak poprzednicy pisali - znalezienie odpowiedzi w internecie albo na innym forum to nie problem... Dzieci tym i tak nie powstrzymamy.

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-25, 15:11   

maniok napisał/a:
jest sobie taki użytkownik nazwijmy go "kowalski" i on chce się zarejestrować tutaj to się rejestruje i wy rozpatrujecie tą propozycje, czy tak?

A czy przy rejestracji nie wystarczy po prostu otworzyć stronę aktywującą konto? Czy tutaj przy rejestracji administrator musi się zgodzić na rejestrację? Nie wiedziałem o tym...

saturn101 napisał/a:
I jak ktoś zda ten test bedzie należeć do grupy "chemicy" ??

maniokowi chodziło chyba o to, że żeby ogólnie zarejestrować się na stronie www.brainiac.pl trzeba by było rozwiązać ten test.

1+2=... Nadal nie wiem o co w tym chodzi ;-)

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-02-25, 16:04   

Odyn napisał/a:
ale niezbyt prosty do wykonania

Chyba byłeś trochę zajęty fajerwerkami, bo banalny :-D

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

maniok 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-02-25, 16:44   

Nie wiem... można ułożyć takie zadanie którego w necie nie będzie a jak damy tych zadań tak ze 4 to nawet szukać takiemu dzieciakowi się nie będzie chciało szukać i to oleje...

I jeżeli jest tak że ktoś z góry rozpatruje podania użytkowników to jest to całkiem całkiem do wykonania...

Sam chętnie pomogę w realizacji mojego pomysłu.... jeżeli mi pozwolicie :mrgreen:
http://www.brainiac.pl/to...t2926.htm#26811
Wejdźcie tam i pomóżcie "nam"

nsb 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-02-25, 16:53   

Myślę że większość ludzi informacje o piro itp może nawet znaleść w wiki albo na stronach internetowych i gdyby zrobić jeszcze jakieś zadania na wstępie to tak jakby zrobić płatną rejestrację. Pozatym nie każdy kto się rejestruje umie już wszystko tylko rejestruje się poto aby się czegoś nauczyć...

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-02-25, 16:53   

Eee, tam jeżeli ma szukać w necie odpowiedzi to niech szuka przynajmniej będzie wiadomo że potrafi w google wpisać dobre hasło żeby wyszukać, a nie jak dużo osób nawet w google nie wejdzie tylko żeby mu podać wszystko na tacy. Proponuje do tych paru pytań dodać jedno z wiedzy o regulaminie albo FAQ to bedzie wiadomo że przeczytał regulamin chociaż...

maniok 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-02-25, 16:55   

No dobrze ale ja nie mówię tu o wielkich równaniach tylko coś prostego z gimnazjum... a to z tym płatnym kontem to nie wyjdzie bo to musi być wszystko zgodne z prawem a taki test jest moim zdaniem łatwiejszy w wykonaniu niż załatwienie sobie tego płatnego systemu

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-02-25, 17:00   

Coś prostego z gimanzjum... Niestety duża część ueserów ma tu około 12 lat. Ja sam niewiele więcej bo tylko 13...

saturn101 
Brainiac

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2008-02-25, 17:04   

No ale napisanie reakcji zobojetniania, czy jakieś pojęcia typu związek, reakcja to dwunastolatek już rozumie (o ile chce)

Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte - Benjamin Franklin

maniok 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-02-25, 17:10   

A i zapomniałem.... zaraz ktoś się przyczepi że forum ma też "fizyczną" stronę (w sensie naukowym) i w takim wypadku można zrobić krótki test dla młodego fizyka... a jeżeli interesuje się tylko piro to sory takich nam nie trzeba

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-02-25, 20:07   

Można by napisać test dla chętnych z pirotechniki, chemii i za to wpuszczać do działu piro. Było by to dla chętnych którzy chcieli by mieć dostęp.

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Odpowiedz do tematu