P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Forum » Forum Brainiac.pl » Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
Autor Wiadomość
szymi
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-14, 14:54   Wyszukiwarka

Gdyby ludzie używali wyszukiwarki z tego forum... o ile mniej byłoby powtarzających się postów: "gdzie kupić saletrę?" lub "jakie są proporcję na p.cz?."...
Jest na to jeden sposób! Trzeba ułatwić sobie korzystanie z wyszukiwarki na naszym forum! Aby to zrobić potrzeba tylko porządnej przeglądarki internetowej jaką jest Firefox® (zawsze chciałem wstawić to "®" ^^).

Więc:
:arrow: Klikamy rzadko używany przycisk "Szukaj" (1) na górze dowolnej strony z tego forum.
:arrow: Klikamy prawym przyciskiem myszy na polu (2) i wybieramy opcję (3)
:arrow: Otworzy się okno (4), które uzupełniamy na przykład tak jak na obrazku (w polu (5) należy wpisać coś krótkiego i łatwo kojarzącego się z forum, by obsługa naszej wyszukiwarki była jak najszybsza i najprostsza)

Gotowe! Teraz gdy chcemy wyszukać coś na forum, wpisujemy w pasku adresu (6) skrót, który podaliśmy w polu (5) oraz szukaną frazę, np. "br saletra" lub "br proch czarny". Po naciśnięciu "enter" przejdziemy od razu do strony wyników wyszukiwania.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

dawid770 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-21, 11:19   

Hmmm... Fajny sposób, ale jak ktoś nie używa przycisku "Szukaj" to i raczej nie będzie używał tego twojego sposobu. Choć jak ktoś używa opcji "Szukaj", to jest to dla niego pewne ułatwienie.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-21, 11:27   

Początkowo chciałem po prostu dodać wyszukiwarkę z forum do zwykłego paska wyszukiwarek, ale jej nie wykrywa i musiałem kombinować.

dawid770 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-21, 11:37   

Ja również próbowałem ją dodać do zwykłego paska wyszukiwarek z takim samym wynikiem jak ty. Jednak na ten twój sposób nie wpadłem.

P.S. Również używam Firefoxa ;-) .

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-11-13, 16:33   

No,wreszcie ktoś pomyślał...
Nie mówię ze zawsze używam tej opcji ale jest ona bardzo przydatna..
Często spotykam na Forum kilka takich samych tematów i to jest dla mnie jak gra w 'Memo' - nie mogę zapamiętać gdzie był pierwszy taki temat :mrgreen: :mrgreen:
Nie twierdze że jestem idealny bo samemu często mi się zdarza zapomnieć o naszej ''szukajce''
szymi, - Dzięki :-)

Jeżeli są jakieś błędny,to przepraszam - ostatnio klawiatura :oops: szwankuje :-/

Satan1944 
Szkodnik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-08-12, 12:10   

I tak wiele osob nie pomysli zeby uzyc opcji szukaj tylko zaloza nowy temat i czekac az ktos odpowie...

Odpowiedz do tematu