P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Forum » Forum Brainiac.pl » Zmiana rang na forum

Otwarty przez: zxcvb
2009-02-07, 17:08
Zmiana rang na forum

Czy chciałbyś, aby zmieniono rangi na forum?
Tak
50%
 50%  [ 26 ]
Nie
36%
 36%  [ 19 ]
Nie wiem
13%
 13%  [ 7 ]
Głosowań: 52
Wszystkich Głosów: 52

Autor Wiadomość
lukasky6
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-02, 07:50   

wiem co to znaczy :P to znaczy bystrość (bystry). chodzi mi o to że clever jest żałosny. Inne rangi sa fajne ale ten Nowy Użytkownik nie pasuje. Trzeba coś zamiast niego wymyślić.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-04-03, 21:38   

Ja ostatnio wpadłem na taką fajną rangę może byc zamiast Nowy użytek może byc: chemi/alchemik samobójca :)

Albo zaczerpnięte z innego fora: Nowy użyszkodnik :)

pzdr

Ralph 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-10, 15:45   

A co powiecie na to, żeby każdy dział miał swoją listę rang, i użytkownik uzyskiwałby rangę tego działu, w którym procentowo miałby najwięcej postów i tematów?

Na przykład dla działu "Tricki i Żarty":
30 - 99 postów: "Chochlik"
100 - 169 postów: "Siewca Draki"
Na przykład dla działu "Komputery":
30 - 99 postów: "Znający/a Kod"
100 - 169 postów: "Master of Matrix"
Na przykład dla działu "Pirotechnika":
30 - 99 postów: "Krzewiący/a Ogień"
100 - 169 postów: "Jeździec Apokalipsy"

...i tak dalej. Nie chodzi o dodanie dokładnie takich rang jakie wyżej podałem (te są tylko dla przykładu i naturalnie byłoby ich więcej), ale chodzi mi konkretnie o ideę podziału rang według działów.

Oczywiście przyswoiłem sobie
Cytat:
muszą być faktycznie genialne, żeby przebiły te co są.

...a żeby Administracji chciało się paprać z podziałem rang na działy muszą być jeszcze "genialniejsze", ale jeśli spodobałby się Wam pomysł z różnymi działami rang, to może razem wymyślilibyśmy coś naprawdę zaj-b-stego.

Ktoś mógłby zapytać czy jest sens tak kombinować dla jakichś napisów pod nickami, ale przecież nikt nie każe nikomu myśleć nad rangami całymi dniami, tylko jak komuś samo wpadnie coś do głowy to wtedy napisze.
Mocno urozmaiciłoby to forum, bardziej oddawałoby jego różnorodność (bo poruszana tu tematyka jest dość szeroka). Moim zdaniem sens jest.

No i pozostaje pytanie, czy jest to technicznie wykonalne, tzn. pewnie jest, ale czy jest w miarę łatwo wykonalne, żeby to nie była skórka za wyprawę.

Pewnie większość powie że pomysł jest... penisowaty (żeby nie pisać wulgarniej) - ale wpadł mi do głowy taki pomysł, i nie spałbym po nocach jakbym go nie przedstawił szerokiemu gronu :P

_ksik_ 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-04-15, 15:44   

Trochę skomplikowane to z tymi rangami do działów i tematów.
A jak ktoś by wszystkie lubił i nie mógł się zdecydować??
Według mnie rangi powinny być takie same dla wszystkich.
Ale rzeczywiście można by zmienić na coś śmiesznego ^^

Ralph 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-15, 17:23   

Cytat:
A jak ktoś by wszystkie lubił i nie mógł się zdecydować??

Ale teraz nie ma żadnego wyboru, bo rangi są takie same, i do tego wymyślone pod robienie doświadczeń, co stanowi tylko ułamek całości.
Nikt raczej nie podchodziłby do tego na zasadzie "Chętnie odpisał/a/bym na ten nowy temat w `Komputery` ale wtedy ranga mi przejdzie na dział komputery, a ja chcę mieć starą z `Pirotechniki`, więc nic nie napiszę, dopóki nie podbiję jeszcze paru postów w `Piro`...".
Rangi traktowano by jako dobrą zabawę informującą przy okazji gdzie kto ma najwięcej wkładu własnego, a nie jakąś wyrocznię, że ktoś ma tą jedną domenę i już.
Jeśli ktoś ma 85% w dziale "Eksperymenty i Doświadczenia" to na jakiej zasadzie miałby mieć pretensje, że jej nie chce i woli mieć rangę z "Tricki i Żarty".
A jeśli ktoś interesuje się wieloma zagadnieniami i daje temu dowód w postaci postów w odpowiednich działach, to często ranga by mu się zmieniała, tam załóżmy byłby raz "Siewcą Draki" raz "Jeźdźcem Apokalipsy".

Oczywiście nie chcę za wszelką cenę upierać się przy tym pomyśle.
Zdaję sobie sprawę że dla administracji to trochę więcej roboty niż standardowe wpisanie rang, i użytkownicy też mieliby więcej do wymyślania - a do niektórych działów wymyślić rangi to nie taka łatwa sprawa...

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-04-15, 19:00   

Dzielenie rang na działy to ogrom pracy dla administratora. Wymyślając nowe "fantastyczne" usprawnienia na forum bierzcie pod uwagę też to, czy wasz pomysł jest w ogóle wykonalny i czy administracja będzie w stanie podjąć się tego.

Jak bardzo zależy wam na nowych rangach, to zaskoczcie mnie ciekawym, gotowym zestawem, lepszym od poprzedniego. Bo to co widziałem do tej pory, to wymyślane na siłę hasła...

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-16, 14:58   

0 - 50: Królik doświadczalny lub Pijawka
51 - 120: Chomik
121 - 200: Qmpel do zabaw
201 - 450: Wielki Brat
450 i więcej: Matrix

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-16, 15:00   

To chyba nikogo z nóg nie zwali. Może oprócz ciebie. Nie widzę tu prawie żadnego powiązania z forum.

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-17, 14:34   

szymi napisał/a:
Nie widzę tu prawie żadnego powiązania
No i o to chodzi. Jeżeli ma być z powiązaniem to nic lepszego niż te co są teraz nie da się wymyślić.

lukasky6 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-17, 15:21   

To po co wymyślać lepsze jeśli obecne są najlepsze lol
Ja tam jestem za tym aby zmienić tylko nowego użytkownika na nowego użyszkodnika

Chemia: Na coś trzeba umrzeć......................

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-04-17, 15:37   

Nie ma co tak kopiować z innych for. Lepiej nich parę osób wymyśli jakieś, a poźniej zrobi się głosowanie i wybierze to najlepsze i tak można z każdym.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-04-17, 16:23   

lukasky6 napisał/a:
To po co wymyślać lepsze jeśli obecne są najlepsze lol

Na takie podsumowanie czekałem.
Nie wydaje mi się, żeby ktoś był w stanie wymyślić lepsze rangi, więc skończmy ten temat.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-04-23, 18:14   

Mnie się te obecne rangi podobają, tylko wysoka poprzeczka jest. Można by pozmniejszać nieco ilość postów potrzebną do zmiany rangi na forum.

lukasky6 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-25, 09:24   

Nie czemu? Dla mnie jest dobrze. Przynajmniej dzieci neo zniechęcają się bo cały czas są nowymi użytkownikami. Te progi pomagają. Ale później można by było obniżyć od jakiś 150 postów te wyższe rangi jak brainiac

Chemia: Na coś trzeba umrzeć......................

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-04-25, 14:33   

Po co obniżać. Na innych forach dużo osób ma po 1000 postów więc co to jest 150. Jeżeli chodzi o liczbę postów to jest dobrze tak jak jest teraz.

Odpowiedz do tematu