P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Offtopic » Co powiedziec gdy kupuje.....

Co powiedziec gdy kupuje.....
Autor Wiadomość
19twister92
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-17, 21:32   

najlepiej to niech ktos z ladnym pismem napisze karteczke:
Prosze o sprzedanie mojemu synowi tego a tego
i podpis (imie i nazwisko zmyslic) :)

Google 

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-03-17, 21:39   

A po co to nie łatwiej poprostu wejść normalnie i poprosić. Ja to mam fajną aptekę i tam mi babka wszystko sprzedaje i nawet mi kiedyś powiedziała żebym się nie wysadził :P

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-03-24, 16:12   

a ja normalnie idę do sklepu mówię to to i to , babka - po co ci to, a ja mówię - nie pani sprawa , i tak mi pani musi sprzedać ponieważ gdy niesprzedała by mi pani tego towaru pozwał bym panią do sądu

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

lutek151 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-03-27, 21:19   

wocz napisał/a:
pani musi sprzedać ponieważ gdy niesprzedała by mi pani tego towaru pozwał bym panią do sądu

Za co? Na to nie ma paragrafu. Mogę odmówić sprzedaży czegokolwiek, czy Ci się to podoba czy nie.

Co do tematu:
Ja wyglądam już na 20 lat, więc nie mam z tym problemów. Nie obcinałem włosów od czerwca i mam kozią brodę.

19twister92 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-03-27, 21:34   

Ja bym Ci niesprzedał bo bym uznał że jesteś zbiegiem z więzienia xD
Ja chciałem kupić wczoraj saletre potasową i mi babka niesprzedała. Zapytała się na co mi ona a ja że cioci do szklarni, a ona na to że jej syn spalił jej kuchnie tym czymś i podejrzewa że ja też moge spalić kuchnie mojej mamie ;/ Niemiałem zamiaru się z nią kłucić bo dziś poszedłem z dorosłym kolegą i mu sprzedała.
Ps: Kupiliśmy 4kg za 18 zł 8-)

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-03-27, 21:42   

A ja wam powiem że już przestałem wymyslać i poprostu inteligentnie wyjaśniam swoje racje, wykazuję się wiedzą i pokazuje że jestem odpowiedzialny. Chwilkę porozmawiam i po sprawię ;p

lutek151 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-03-27, 21:45   

To wyjaśnij cokolwiek komuś kto myśli, że siarczan miedzi to gatunek ryby (sic!).

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-03-27, 21:48   

No to rzeczywiście ktoś BARDZO inteligentny, ale zawsze trzeba szukać rozwiazania.

lukasky6 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-28, 20:12   

Ja nie mam żadnych problemów. Wchodzę proszę o to i o to a sprzedawca nawet okiem na mnie nie spojrzy

Chemia: Na coś trzeba umrzeć......................

saturn101 
Brainiac

Wysłany: 2008-03-29, 19:34   

Ja też nie potrzebuję żadnych formułek żeby kupić jakieś substancje w sklepach. Wchodzę biorę, proszę potem płacę i wychodze. Proste. Ale może nie zadawają pytań po I: że jestem dziewczyną, po II: że nie mam 13 lat jak większość tutaj zgromadzonych.
Poza tym klient nasz pan, jak kasjerzy zadaja dużo pytań, to klientów mniej, tylko my mamy problem że np. w mieście w jednym punkcie dostać można np. siarkę.

Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte - Benjamin Franklin

Yarpen01 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-03-29, 21:28   

Ja tez nigdy nie mam z tym problemu. Wchodząc do sklepu nie trzeba robić głupich min, uśmiechów itp. Trzeba się zachowywać jakby to było zupełnie coś normalnego. Aha i kupując zawsze trzeba być zdecydowanym. Pozdro ;)

_ksik_ 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-04-19, 14:38   

Ja ostatnio poszłam do ogrodniczego w celu zakupienia saletry potasowej i gdy babka się zorientowała, że nie ma, to mi chciała wcisnąć amonową :D
Problemu nie mam z kupywaniem, bo wyglądam jak typowa ogrodniczka, albo chociaż staram się tak wyglądać. Jakby co, to tak jak wypowiedzi powyżej.

Maniak 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-04-19, 14:57   

Co do tej karteczki, z nią mi gościu papierosy i żywca sellnoł xD

Casimir 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 21:58   

Albo powiedziec "do uzyskania nitrogenium oksium" (po łacinie "kwas azotowy" W spożywczaku kolesiówa zrobiła taką minę: :shock: , ale sprzedała... A w ogrodniku mówię: a ten mocznik to mi na przykład do otrzymania czystego karbamid (mocznika (oczyszczonego))z a w benzynowej mówię, że elektrolit to do uzyskania azotanu celulozy (nitrocelulozy), i nie rozumieją... Jak sprzedawca (laik w dziedzinie chemii) nie usłyszy" materiał wybuchowy", "-nitro", "proch", "kwas", to sprzeda... Byle nie zrozumiał... Ja zawsze mówię prawdę, tylko ubieram ją w inne słowa...

Tak, wiem, że jestem złośliwym, wkóżajoncym, czepiajoncym się do fszystkiego, a zwłaszcza do błenduf ortograficznyh bófonem...

Ralph 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-05-03, 23:58   

Artykuł 32 Konstytucji RP stanowi: "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny". Jeśli ktoś nie sprzeda nam np. saletry z powodu wieku, to jest to zwykła dyskryminacja. Wiadomo że istnieje np. obowiązek szkolny, niemożność brania udziału w referendum przed 18 rokiem życia, spożywania alkoholu i tak dalej, ale te sprawy reguluje sama Konstytucja i ustawy, natomiast nie ma prawa które zakazuje sprzedawania saletry osobom niepełnoletnim, więc jeśli jakiś nadgorliwiec nie zechce nam jej sprzedać, łamie konstytucyjny zakaz dyskryminacji. Oczywiście w praktyce nikt nie będzie za to nikogo pozywał, ale teorytycznie wocz ma rację, sprzedawca nie ma prawa nam odmówić sprzedaży - tak więc można go straszyć sądami, Trybynałem w Strasburgu etc. Inna sprawa, czy potraktują to poważnie, a jak dwunastolatek zacznie pluć pianą i wrzeszczeć o swoim konstytucyjnym prawie do saletry, mogą stanąć na wysokości zadania, i zrealizować artykuł o opiece medycznej - stosując kaftanik + elektrowstrząsy ;P
To ostatnie zdanie traktować na wesoło, ale tak to się w moich oczach mniej więcej rysuje.
Słyszałem, że np. w aptece nie mogą nie sprzedać środków antykoncepcyjnych z powodu wieku, i to jest raczej pewne. A np. nadmanganian potasu jest dwie półki dalej :-P

Odpowiedz do tematu