P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Offtopic » Co powiedziec gdy kupuje.....

Co powiedziec gdy kupuje.....
Autor Wiadomość
marheva
Ciekawski

Wysłany: 2008-05-04, 00:17   

Ja mam zaprzyjaźnioną aptekę i sprzedają mi wszystko :P na wstępie witają się ze mną i mówią do mnie chemiku młody :P a żegnają się - tylko bloku nie wysadź :P

Jak wchodzi 12 latek z płaczem i strachem w oczach że mu sie sprzedadza to napewno tego nie zrobią :P
Tak samo jak idzie się po piwo i chodzi jak idiota i ogląda chleb żeby wszyscy wyszli to już wiadomo co i jak i na pewno nic nam nie sprzedadzą.

Po prostu być pewnym i nie bać się i tyle.

Jak mi kiedyś babka robiła sceny o denaturat i się pytała po co to powiedziałem że robię koktajl mołotowa . To spojrzała na mnie jak na idiotę a ja jej tylko dodałem że na głupie pytania są głupie odpowiedzi. Zapłaciłem i wyszedłem z litrem denaturatu bez problemu.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Ralph 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-05-08, 16:25   

Art. 135. KW: "Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny."

Także możecie puścić nadgorliwców z torbami.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-05-09, 20:07   

bez uzasadnionej przyczyny...

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Ralph 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-05-09, 21:55   

A jest jakaś uzasadniona przyczyna? Saletra potasowa nie widnieje na spisie jakichś ultraniebezpiecznych substancji, nie ma też zakazu jej sprzedaży niepełnoletnim.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-05-10, 22:20   

Ale uzasadniona przyczyna to może sobie powiedzieć, że podpali sklep/blok/coś innego lub zrobi petardę i zrobi zagrożenie dla innych.

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Ralph 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-05-11, 00:11   

Równie dobrze mógłby nie sprzedać cukru, który przecież też jest składnikiem mieszanin pirotechnicznych.

Nie wykluczam że sprzedawca mógłby się z powodzeniem Twoją argumentacją wybronić, ale dla mnie to wszystko jest naciągane. To i kredek woskowych niech nie sprzedają, bo dzieciaki nieopatrznie narysują na osiedlowym chodniku penisa, i wywołają tym publiczne zgorszenie, czym wyczerpią znamiona czynu zabronionego...

Wiele też może zależeć od wieku niepełnoletniego. Przy 10latku sprzedawca mógłby się jeszcze wykręcić, a przy 14latku już nie. Ale to wszystko jest nieprecyzyjne, można dywagować bez końca.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-11, 14:04   

tak , ja się w pełni zgadzam z ralphem , ja mam 14 lat i narazie miałem tylko kilka problemów z sprzedawacami, ale ten post co wcześniej napisał Ralph to go wydrukowałem i pokazałem tamtemu sprzedawcy co mi amonowej nie chciał sprzedać i wymiękł :P Zumo - to też nie jest tak do końca , - wszystkie rzeczy można wykorzystać w dobrych celach ale i też w złych. Saletra potasowa - możesz sobie mięso spreparować albo ładną roślinkę wychodować ale możesz też zrobić mieszaninę pirotechniczną. Tak samo jest z chlebem - możesz go zjeść , albo dać biednemu , ale możesz też go wysuszyć i bić stare babcie... :)

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-06-27, 22:31   

Bardzo dobrze mówisz Ralph Ja osobiście nie miałem jeszcze problemów z kupieniem czegoś, chociaż jak powiedziałem do sprzedawcy 2 paczki saletry potasowej to tak sie dziwnie popatrzył. Jutro pójdę do apteki i kupię nadmanganian potasu i zobaczę jak będzie. Jak coś to powiem że potrzebuje do naukowych doświadczeń xD

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-06-28, 07:30   

A ja nie miałem jakoś żadnych problemów z kupnem czegokolwiek. Po prostu wchodzę, kupuję i wychodzę. Może moja postura też swoje robi, bo trochę przy kości jestem.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-06-28, 09:43   

no , ja też jestem przy kości

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

SLayer 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-06-28, 11:51   

Macie problemy z tym przy kości :P
Jak ktoś jest przy kości, to u mnie wywołuje odwrotny efekt :)

O sobie - Chemik alkoholik.

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-06-28, 12:16   

Zależy jeszcze na kogo się trafi i to jest wszystko. Jak trafisz na upierdliwa babę to i siarczanu magnezu Ci nie sprzeda. Raz trafiłem na faceta młodego to jeszcze z nim gadałem z czym co mieszać ;p

chudzio_3 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-07-15, 17:18   

Mi babka nie chciała sprzedać KMnO4, bo myslała że narkotyki chce zrobić. Kupiłem dopiero jak przyszedłem z tatą.

Agimil 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-03-13, 13:16   

Ja zawsze wchodzę z komórką i mówie do komórki: ,,Tata, ile tego trzeba? Aha, dobra, pa. Będę za 10 minut." Zamykam klapkę i proszę. Zawsze skutkuje. Nie należy tego robić za często, bo się skapną.

juniorzytko 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2010-07-09, 16:17   

Agimil próbowałem tego z telefonem i sie udało :P kupiłem w ten sposób 2kg saletry potasowej :mrgreen:

Odpowiedz do tematu