P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Offtopic » Co powiedziec gdy kupuje.....

Co powiedziec gdy kupuje.....
Autor Wiadomość
tymcio1111
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-01-31, 20:24   Co powiedziec gdy kupuje.....

Założyłem ten temat aby sie dowiedzieć co by można było powiedzieć sprzedawcom gdy kupujemy np. siarkę lub saletrę

Mam taki mały problem nie wiem do czego służy siarka w ogrodnictwie. Musze w końcu pokupywac trochę rzeczy bo zawsze coś brałem rodzicom ale już sie skapnęli i schowali i nie mogę znaleźć ani saletry ani niczego fajnego co by wybuchło.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-31, 21:18   

Saletra - dziadek robi domowej roboty mięso. Skończyła się mu saletra do peklowania.
Saletra w ogrodniczym - babcia nie ma nawozu do sadzonek.
Siarka - z tego co wiem, to w ogrodniczym jest w formie granulek jako nawóz. Więc mówisz tak samo jak z saletrą ogrodniczym.

PS. Ja siarki osobiście nie radzę w ogrodniczym kupowac, ponieważ jest nieźle zasyfiona...

1+2=... Nadal nie wiem o co w tym chodzi ;-)

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-01-31, 21:22   

Mówisz: do doświadczeń. Możesz dodać "naukowych". Jak nie sprzedadzą to są ćwoki :P . Musisz później wysłać kumpla żeby im wciskał kit o hodowaniu ogórków.

maniok 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-02-01, 00:30   

JA mam lepiej bo jak już kupuje to z ojcem przy okazji to jak się babka pyta poco mi to stary sie drze że robimy bombę ale żeby nikomu nie mówiła i jak potem po jej twarzy można wywnioskować że go nie zrozumiała :lol:

A jak bym sam kupował to saletra do kwiatków na balkonie a siarka do umycia szklarni dziadka... tylko nie mów np. azotan potasu bo sie może skapnąć że nie do kwiatków ta saletra
http://www.brainiac.pl/to...t2926.htm#26811
Wejdźcie tam i pomóżcie "nam"

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-02-01, 09:11   

Ja to mówie jak coś chce specjalnie tak z błedem np. "Poproszę jakomś suletre albo saletre czy jakoś tak." Zawsze działa, a co do siarki w ogrodniczym to jest czysta (przynajmniej ja takom miałem) zanieczyszczenia wynosiły 0,01% i były przypadkowe. A z tego co wiem to siarki używa się do dezynfekcji szklarni przed hodowlą pieczarek.

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-07, 20:29   

Najlepiej iść do jakiegoś sklepu, do którego rzadko chodzisz. Nie znają cię - nie zadają wielu pytań. Najlepiej gdy za ladą stoi jakaś młoda dziewczyna :-D .

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-02-08, 19:17   

A w moim ogrodniczym jak kupowałem siarkę to mi od razu facet powiedział że się nadaje do prochu czarnego xD
Ale też nieraz tak jest że ktoś czegoś nie chce sprzedać, np w moim mieście w jednym sklepie żeby kupić zapałki trzeba pokazać dowód :mrgreen: To żałosne. I ja zawsze jak mi czegoś nie chcą sprzedać to się czerwienię i wychodzę z niczym. A mój kolega to się potrafi pół godziny kłócić aż do skutku

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-08, 19:37   

Trzeba spisać sobie na kartce argumenty i je zapamiętać.
Ale dlatego mówię, że jak kasjerka jest dziewczyną to się nie kłóci.
Prosta i sprawdzona metoda.

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-02-08, 20:02   

Dobrze działa jeszce metoda z kartką, że wyjmujemy kartke i czytamy tak z lekkim zdziwieniem co chcemy to wtedy sprzedawca myśli że rodzice nam napisali...

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2008-02-08, 20:08   

a ja tam nie mam takich problemów. jeżeli sie pytają po co to mówię że do doświadczeń. Osobiście proponuje przestudiować ogrodnictwo, pewnie i poprawnie wymawiać nazwy, a jak sie spytają po co to używając talentów aktorskich powiedzieć ze jesteś zapalonym ogrodnikiem itp (info z przestudiowanej wiedzy ogrodniczej i ukradkiem przeczytanych zastosowań na opakowaniach) To jest moja propozycja.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-02-09, 10:41   

I ważny jest wygląd: byle nie w dresie i z łysą głową xD . Najlepiej pożyczyć od kogoś ładne prostokątne okularki...

jacek333222 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-02-09, 19:38   

Ja jak kupywałem saletre to mruczałem do siebie "jedna torebka wystarczy? tego mięsa tam było z 5kg, wezme 2" :)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-02-10, 14:47   

A ja jak kupowałem w aptece nadmanganian potasu to mi sprzedawca powiedział: "Tylko mi przed drzwiami nie strzelaj!" xD

Brainiac69 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2008-02-19, 14:45   

Ja najlpeiej jak z mamą byłem w aptece i powiedziałem mamie zeby mi kupiła nadmanganian potasu.
No i kasjerka przynosi (ja stoje obok) i mówi do mamy, czy przypadkiem pani syn nie planuje jakiegoś wybuchu ?
Ja nic nie mowilem a mama ze nie, zaplacila i poszlismy, heh.
Mają niektórzy problemy.

tom_zaw 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-03-17, 19:48   

To ja kiedyś poszedłem też po nadmanganian potasu. Pani tak się dziwiła, że w końcu zapytała: "A na co Ci to?". A ja odpowiedziałem: "Do swoich domowych eksperymentów." Miała takie "zdziwko" ( :shock: ), że szkoda gadać!

P.S. Drogi ten nadmanganian!

Odpowiedz do tematu