P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Offtopic » Ściąganie

Ściąganie
Autor Wiadomość
zxcvb
Administrator

Wysłany: 2008-05-20, 16:16   

Umrzyj napisał/a:
Odyn, To nie prawda że trzeba siadać z tyłu. Ja nigdy tam nie siadam. Ściąga się najlepiej siedząc z przodu. Sam sobie sprawdź :]

Nie sprawdzę, bo skończyłem szkołę... A to w jakim miejscu jest najlepiej ściągać, to zależy od sali i nauczyciela. W moim przypadku ostatnia ławka w rzędzie, w którym siedzi nauczyciel była najlepsza.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-23, 22:55   

to prawda że najlepiej się ściąga siedząc na początku bo wszyscy ci, którzy się nie uczą za dobrze i przechodzą na samych dopach najczęściej siadają z tyłu i nauczyciele/elki bardziej kontrolują tych z tyłu niż z przodu dlatego jest łatwiej.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-06-23, 23:55   

Ja tam zawsze pchałem się na pierwszą ławkę i to przy biurku nauczycielki. Szczególnie gdy nie miałem żadnego zaplecza ze ściąg i wiedzy na dany temat z klasówki. Gdy nie miałem zupełnego pojęcia co napisać po prostu waliłem ściemę profesorce że czegoś nie rozumiem w pytaniu a ona próbując mi wytłumaczyć praktycznie dyktowała mi co mam napisać. Skutkowało to tym, że dostawałem 2 - (minus za podpowiedź) ale zawsze to lepiej niż 1 + (plus za podpisanie kartki :mrgreen: ).

Ps. Kiedyś na polskim była klasówka z mniej więcej takim zadaniem: " Podaj autora/autorów wierszy, które wziąłbyś na bezludną wyspę. Napisz uzasadnienie w punktach, opisując tytuły oraz wiadomości o autorze/autorach."
Napisałem: " Po pierwsze - nie wybrałbym się na bezludną wyspę z tomikiem wierszy. Po drugie nie lubię czytać takowych, więc nie jestem w stanie napisać uzasadnienia." Dostałem dwóję za "składnie zdania" oraz piątkę za ortografię (zapomniałem o dwóch przecinkach, tak bym miał szóstkę 8-) ).
Reszta klasy za rozpisanie się na dwie lub trzy kartki A4 dostała od 2 do 4 przy czym za ortografię od 1 do 4.

saturn101 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-24, 16:20   

Najlepsze ściągania to wyciąganie książki i zeszytu, najłatwiej zeszyt, w razie czego można powiedzieć, że kartki potrzebowałeś.

Dobry sposób to wykrukowanie ściągi na kompie, a w trakcie egaminu włożenie jej w środek kartki, albo bezpośrednio pod nią.

Najpraktyczniejsze jest ściąganie od innych, ale nigdy nie masz pewności że mają dobrze, chyba że siedzisz w odpowiedniej ławce. Ja najczęście rozmawiamy ze wszystkimi wkoło, na tyle ile się da i dostaję 5 :) )

Ja ogólnie ściąganie mam dobrze wypraktykowane, głównie z tego powodu, że bardzo często to ja dyktowałam innym odp, a to najlepsza nauka obserwacji zachowań nauczycieli, a poźniej wykorzystywanie wiedzy ;)

Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte - Benjamin Franklin

wielkimp 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-30, 13:19   

Ja kiedyś wymyśliłem taką ściągę (której nie używałem bo mi była niepotrzebna ale jestem pewny że zdałaby egzamin) :
W kiblu trzeba podkleić kartkę pod pokrywę od papieru toaletowego. W czasie sprawdzianu powiedzieć że odczuwacie wielką 'potrzebę'. Idziecie do łazienki patrzycie i... piszecie sprawdzian na 6.
:mrgreen:
-Poszukaj!
Przez ten czas nauczycielka pyta dzieci:
-Kochane dzieci co napisalibyscie na moim grobie gdybym umarła?
A Jasiu znalazł szmatę i mówi:
-Tu leży ta szmata!

aXem 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-11-30, 16:05   

odpada.
Nie bardzo chcą puszczac do łazienki w czasie sprawdzianu ... a nawet jeden taki wypad wszystkiego by nie przypomniał ;]

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-11-30, 16:10   

wielkimp, tak, a uważaj bo jakiś nauczyciel cię puści do kibla podczas sprawdzianu. Poza tym nawet jakby cię puścił (nie wiem jaki musiałby być naiwny) to i tak nie zdążyłbyś zapamiętać wszystkiego co na tej ściądze masz. Więc dużo lepszym sposobem już jest nauczyć się tego w domu.

wielkimp 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-30, 17:30   

U nas puszczają do kibla...
Twój pomysł Bogusław jest najskuteczniejszy ze wszystkich. Ale też najtrudniejszy...

Na necie coś takiego znalazłem:
http://pl.youtube.com/watch?v=d2Gz0j3dG1I&NR=1

Niestety ale tylko na nielicznych sprawdzianach można trzymać jedzenie albo picie na stole (u mnie niczego innego nie każą kłaść oprócz piórnika :cry: )
-Poszukaj!
Przez ten czas nauczycielka pyta dzieci:
-Kochane dzieci co napisalibyscie na moim grobie gdybym umarła?
A Jasiu znalazł szmatę i mówi:
-Tu leży ta szmata!

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-11-30, 18:05   

wielkimp, widziałem to, ale zaraz będzie: "Schowaj picie!". Najlepsze jest to:
sapper18 napisał/a:
Kiedyś "pisałem" na kartkach z zeszytu długopisem z wyczerpanym wkładem. W papierze robiły się wytłoczenia (najlepiej pisać na czymś miękkim) dobrze widoczne z bliskiej odległości czyli akurat jak leżą na ławce to można je odczytać w 90 %. Nauczycielka chodząc po klasie nie jest w stanie dostrzec "niewidzialnych" napisów a luźno leżąca niby pusta kartka nie budzi podejrzeń chyba, że ją weźmie do ręki i zacznie się przyglądać. W ten sposób zaliczyłem m.in. półrocze z historii :-)

Invisible 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-11-30, 22:35   

W moim dotychczasowym życiu szkolnym ściągałem tylko dwa razy.
Raz na geografii (o zgrozo), wyciągnąłem wszystkie ściągi na ławkę (pierwsza, przy biurku nauczyciela) i tylko czytałem... W sumie to ta nauczycielka niewiele widzi, wie, rozumie... inaczej Turbo Diesel xD
Drugi raz to kartkówka z historii. Miałem wcześniej lekcję w tej samej klasie, więc napisałem sobie wszystko na tym białym (u mnie białym) pasku ołówkiem i tylko się odchylałem i czytałem, nauczyciel podszedł, przejechał ręką dwa razy po mojej ściądze i poszedł, nie domyślił się.
Uczyć się też nie uczę, bo nie umiem :P

W bramie obok mnie leżał martwy, modlił się jak mógł... Ten sam pijany Bóg, którego ja wzywałem...

Shirkaan 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-29, 17:00   

Proszę oto dobry sposób :
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

Karolina 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-01-20, 16:34   

A moja kumpela z ławki napisała kiedyś na calutkiej kartce z zeszytu ściągę na kartkówkę z biologii. U nas jest zawsze bałagan na ławce więc pod książki z innych przedmiotów dałyśmy tą właśnie kartkę. kiedy nauczycielka przeszła do innych my książki do góry i spisujemy :mrgreen: W końcu podchodzi do nas i podnosi książkę pod którą była ściąga i ... nic. przez to że kartka była cała zapisana jednolitym pismem ( bez kolorów i podkreślania ważniejszych rzeczy) nie zauważyła jej! I poszła gdzie indziej. a my w śmiech. spisałyśmy wszystko. :-)

Sinoque 
Szkodnik

Wysłany: 2009-02-21, 22:35   

Mi zawsze skutkuje chwilkę przed sprawdzianem zapisanie najważniejszych rzeczy lub tego, czego nie pamiętam na ławce ołówkiem. W razie potrzeby wystarczy raz przejechać ręką i po ściądze ani śladu.
Dobrym sposobem jest też napisanie sobie (np.wzorów na matme czy fizyke) między palcami. Nauczyciele mnie na tym jeszcze nigdy nie przyłapali.
Mogą być też chusteczki higienicze (w których będzie ściąga) 'z powodu kataru'
Ewentualnie tradycyjna ściąga trzymana w ręce, a w razie potrzeby chowana do rękawa :)

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-21, 23:29   

Ja kiedyś na kartkówce z WoSu (Wyuczyć się nazw województw, stolic, liczby gmin) Przed lekcją na kartce na odwrocie napisałem całą kartkówkę, potem na lekcji poprostu odwróciłem kartkę i miałem zrobione :P

Focus

Tsun@mi 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-22, 20:24   

Nike14 to samo zrobiłem na sprawdzianie z polaka w 5 klasie,mieliśmy napisać wszystkie przypadki wiecie (mianownik,celownik itp. itd.) świetnie to też działa na kartkówkach z anglika np. wykładowca mówi że za tydzień jest kartkówka i będzie trzeba napisać list do kolegi na niej no to każdy se napisze w domu a później na kartkówce wyjmie tą zapisaną kartkę poudaje że coś pisze i gdy się skończy czas to odda i później gdy wykładowca będzie mówił oceny uda zaskoczonego i się rodzicom pochwali :mrgreen:

Odpowiedz do tematu