P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Offtopic » Ściąganie

Ściąganie
Autor Wiadomość
bogusław
Mędrzec

Wysłany: 2008-04-24, 19:28   Ściąganie

Znacie jakieś sposoby na ściąganie na sprawdzianach? Taka umiejętność może się niejednemu przydać. Czekam na jakieś pomysły.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-24, 19:48   

Na ławce przed sprawdzianem tuszem UV. Napisać na przezroczystej folii i przykleić ją do okna. Prosta ściąga na dłoni.

Oglądałeś skazany na śmierć? Możesz sobie ze ściągi zrobić tatuaż. Z daleka nikt nie zobaczy że to literki :P

Ściąga na plecach osoby siedzącej przed tobą. Wisząca ściąga z sufitu. Ściąga nad tablicą. Ściąga na gumce w rękawie. W długopisie. Są nawet specjalne długopisy. Możesz nogę na nogę położyć i patrzeć na sciągę którą masz w nogawce. Na spodzie klapka (buta). Jeśli nosisz okulary możesz przykleić tam ściągę i od czasu do czasu "czyścić" okulary.

Możesz także do porozumiewania się używać alfabetu morse'a.

Najprostszy sposób. Wycisnąć tą odpowiedź z nauczycielki. Już w tym jestem trochę wprawiony :] ale to jest najtrudniejszy sposób.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-04-24, 19:50   

Dzięki za wiele pomysłów. Mi chyba najlepiej pójdzie wyłudzanie odpowiedzi, bo siedzę w pierwszej ławce, więc...

lukasky6 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-25, 10:06   

No to jak masz ławkę przysuniętą do biurka i biurko jest wyższe to możesz do biurka przykleić ściągę i nikt nie zauważy. Albo jak siedzisz przy oknie to masz wnękę na okno i na tej wnęce.

Chemia: Na coś trzeba umrzeć......................

19twister92 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-25, 10:49   

Jak wiesz jakie bedą pytania to gotowca możesz sobie zrobic. Ja tak na angielskim pisałem kartkówke i pare słow nieumiałem, a pani zawsze po kartkówce pisze na tablicy odpowiedzi :D no i taka jedna kolezanka zbiera kartkówki a ja jej dałem inna kartke (taka z rysunkami) oddała pani pisze odpowiedzi na tablicy (to była kartkówka ze słówek) a ja sobie je przepisałem potem pani cos pisze na tablicy a ja podchodze oddaje kartke ona sie odwraca i mówi co ja robie. A ja "oj przyłapała mnie Pani, chciałem sobie dopisać słówka ;/ " no i tak mi się udało 5 dostać xD
ale kosztowało mnie to -5pkt za próbe oszustwa xD (oszustwo sie udało :p )

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-25, 15:20   

Sobie przypomniałem. Komórka :]

Książka w plecaku. Możesz plecak położyć na krześle obok ciebie. Najwyżej wygonisz koleżankę. I otwierasz książkę w plecaku.
Możesz jeszcze mieć książkę na kolanach.

Możesz również mp4 do piórnika wsadzić Ja tak robię :P . Lub MP3 które ma możliwość czytania plików .txt

Oraz jeszcze jest cuś takiego jak lusterko. Przy umiejętnym posługiwaniu się owym urządzeniem i wiedzą jak odczytywać znaki "odwrotne" i "do góry nogami" masz ściąganie zapewnione.

Obecnie posiadam lusterko przyklejone taśmą dwustronną do długopisa. Oczywiście te lusterko jest w wymiarach ok. 1cm². Długopis podnoszę i patrzę co kto ma z tyłu i z boku :]

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-04-25, 17:46   

Dzięki za pomysły, np. na fizyce pozwalają używać kalkulatorów w komórce i można sobie jakieś notatki zapisać. Dobry też jest sposób umieszczenia ściąg na zegarku ale tam wiele się nie zmieści.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-25, 18:40   

Moja kumpela karteczkę ze ściągą okleja na korektorze. Jeżeli jest chłodny dzień to ściągę można okleić na wewnętrznej części rękawa.

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-25, 18:53   

Można też przechowywać (ale tylko te foliowe) ściągi w paszczy :) .
Kolega dziś mi pokazał na sprawdzianie z niemca. Dobry w tym jest.
Sam też spróbuję.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-04-26, 19:18   

Oczywiście można też ściągać z zeszytu lub książki leżącej na ławce ;) Świetna metoda, bo mamy dostęp do dużej ilości informacji... Tylko trzeba umieć to robić, albo siedzieć na końcowej ławce.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-04-26, 19:23   

No właśnie, nawet z najlepszej ściągi trzeba umieć ściągać. Da się tego nauczyć? Czy to zależy od spostrzegawczości nauczyciela?

garfield 350 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-27, 16:22   

Jednocześnie trzeba umieć ściągać :mrgreen: oraz trafić na dobrego tzn. mało spostrzegawczego nauczyciela.
Ale przede wszystkim trzeba umieć wyciągać potrzebne wiadomości z tekstu. ;-)

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-04-27, 19:29   

Kiedyś "pisałem" na kartkach z zeszytu długopisem z wyczerpanym wkładem. W papierze robiły się wytłoczenia (najlepiej pisać na czymś miękkim) dobrze widoczne z bliskiej odległości czyli akurat jak leżą na ławce to można je odczytać w 90 %. Nauczycielka chodząc po klasie nie jest w stanie dostrzec "niewidzialnych" napisów a luźno leżąca niby pusta kartka nie budzi podejrzeń chyba, że ją weźmie do ręki i zacznie się przyglądać. W ten sposób zaliczyłem m.in. półrocze z historii :-)

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-28, 14:53   

Można zastosować metodę sappera, ale na kartce ze ściągą po prostu pisać kartkówkę. Wtedy na pewno nam nauczycielka jej nie weźmie.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-04-28, 15:17   

sapper18, świetny pomysł. Dzięki.

Odpowiedz do tematu