P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Offtopic » Zarabianie

Zarabianie
Autor Wiadomość
Nefaus
Ciekawski

Wysłany: 2009-04-25, 12:55   

I nie wydaję mi się to opłacalne w domowych warunkach

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Gestmax 
Szkodnik

Wysłany: 2009-04-30, 17:11   

Jezeli chodzi o zarabianie to moj kolega robil tak ze zakladal 50domen.(1 domena .pl kosztuje ok 10zl)trzeba tylko odpowiednie slowa kluczowe i nazwa..i jedno z nich sprzedal 2 lata(dwa miesiace temu) pozniej kolesiowi za 600zl a druga za 3500zl!!!a reszta sie nie przyjela no ale zawsze ten zysk 4100 - 500=3600

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-30, 20:37   

Ta, jasne ciekawe co na tej stronie było że sprzedał pierwszą za 600 a drugą za 3500, jak można sobie założyć za 10 zł :roll: :lol:

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-05-02, 12:39   

Xaxley, szczerze mówiąc to bardzo możliwe. Jeżeli nazwa jest chwytliwa to domena pójdzie za setki a nawet tysiące. Tak samo było przykładowo ze stroną www.orange.pl którą ktoś kiedyś dawno założył, a tu zagraniczna sieć komórkowa wprowadziła swoje usługi na rynek polski więc potrzebowali dobrej domeny. Za orange, człowiek zakładający domenę dostał kilkanaście tysięcy złotych, ale mimo to według mnie jest to nieopłacalne i bardzo późno przynosi zyski.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-16, 21:13   

No cóż może faktycznie.
Jak myślisz jeśliby ktoś założył sobie strone o nazwie www.vodafone.pl
to czy vodafone kiedy wejdzie na rynek Polski odkupiłoby?

PFK KOMPANY!

Martin14m 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-05-17, 10:55   

Ja jeszcze gram w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej i jak mamy jakiś koncert to czasem nam sypnął kasy. Gospodarz, a to miasto, a to prywatny człowiek. Np 40 zł za koncert na 3 maja dostaliśmy. Na łeb oczywiście.

"Tylko po co tak się spinać, przecież nie musimy nic.
Tylko jeść i spać, reszta to na wodę pic!
Cała reszta to metody na czasu spędzenie,
Więc spiesz się powoli! - Masz moje pozwolenie." :)

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2010-03-07, 18:42   

Z tego co się orientuję opłacalna jest również grafika komputerowa.
Można zarobić naprawdę bardzo dużo, baaardzo dużo jeśli ktoś będzie chciał kupić Twoją pracę lub jeśli robisz na zlecenie kogoś. Jestem zarejestrowany na pewnym forum graficznym, jakiś czas temu ktoś dał tam zlecenie zrobienia reklamy na jakiś tam dzień jakiegoś miasta, dał 80 zł za prackę.
Można zarobić, jeśli ktoś zleci Ci zrobienie desingu strony internetowej, lub wgl zrobienie strony internetowej to pare stów można zarobić, a dla dobrego grafika jest to robota na tydzień-dwa.
Sam zajmuje się grafiką komputerową, tworzę w GIMP ale sporo mi jeszcze brakuje do dobrego grafika :-P
Minusem tego jest to, że naprawdę trzeba mieć talent, siedzieć w tym, dużo ćwiczyć i dużo czasu poświęcić zanim będą efekty.

Pzdr:P

PFK KOMPANY!

maciekrz13 
Młody Alchemik

Wysłany: 2010-03-07, 20:30   

mi się jeszcze nigdy nie udało niczego znaleźć niestety... byłem blisko rozdawania ulotek kiedyś tam i już wszystko prawie załatwione, pytam się mamy czy mogę ona mówi że spoko podchodzę do taty, się pytam a ten odpowiada że nie Oo... rozumiecie go ? Bo ja nie... ;/ zapytał się ile by mi dali na ulotkach ja odpowiedziałem ze 7zl/h i powiedział mi że jak posprzątam w domu to da mi 7zł/h ... XD nieźle to wymyślił... -.-" ale teraz świetnie wypada bo 16-stke kończę 24 czerwca a rok szkolny kończy się 25 więc aaakurat! :D Będę szukał ;]

KOlorowy 
Szkodnik

Wysłany: 2010-10-02, 13:51   

Mi tam babcia zawsze coś podrzuci :D

karoluscich 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2010-10-09, 21:16   

Zawsze możesz poklikać w bannery. Kliknij w mój opis. Kasa wielka nie jest ale jak i tak masz włączony komputer to dobrze dostać parę złotych za nic ;) . Pozdrawiam. :mrgreen:

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2010-10-09, 21:51   

Jakis czas temu robilismy z moja dziewczyna kolczyki. Proste latwe - obrazek, drukowanie, klejenie na pomalowane drewienko. Potem polakierowac i gotowy. 20 zl za pare to jest minimum, tylko nie chcialo nam sie szukac klientow i nie mielismy czasu. Moze jeszcze do tego wrocimy. Malo meskie zajecie, ale oplaca sie. :D

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2010-10-16, 15:27   

Ja ostatnio (tj. czerwiec 2010) odkryłem w sobie nową pasję - fotografia :D
Bardzo dobrym pomysłem jest robienie ludziom płatnych sesji. Jak na razie, byłem na 4 sesjach które robiłem koleżankom, więc nie brałem nic, a jeszcze muszę się troche nauczyć. Aczkolwiek, ostatnio rozmawiałem z dziewczyną, która mówiła, że bierze 40 złotych za 15 zdjęć. 40 zł za 15 dobrych, interesujących zdjęć. Sesja zazwyczaj trwa koło 3 godzin, a można poznać wiele ciekawych lasek :D

Na wakacjach spróbuję zająć się płatnymi sesjami.
Btw. macie w podpisie link do mojego portfolio :-) :-)

PFK KOMPANY!

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2010-10-16, 21:38   

<ciach> - Część musiałem wyciąć, na forum średnia wieku wynosi 14 lat, więc nie można pozwolić na takie ekscesy./Wocz/

Co do twoich zdjęć: naucz się - rok Ci nie wystarczy. Słaby kadr, wszystkie wyglądają tak samo. Robienie czarnobiałych zdjęć nie da Ci wcale "fajności". Nie będą lepiej wyglądały jeśli będą wszystkie marne. Wiem, że największy problem to pomysł, ale jednak musisz go mieć. Koleżanką, które robią "emofocie" i zdjęcia z "psiapsiółkami" to się spodoba. Za kasę zrobisz to kilku osobą, ale nie znajdziesz wielu klientów. Takie jest moje zdanie. Poza tym jak możesz nie zaznaczyć aktu?! No chyba, że twoja luba się nie zgadza. Są lepsi, którzy robią zdjęcia gorszym sprzętem. LUSTRO PROFESJONALISTY NIE CZYNI! Moim zdaniem wydałeś niepotrzebnie na nią kasę.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2010-10-17, 23:19   

Szprotuś, wszyscy się plują ze akty maja byc zaznaczone od 18, a poza tym, nie znam kobiety która by chciała akty z niepelnoletnim facetem.

Wiem ze moje zdjecia nie są doskonałe, mówe, ze dopiero się ucze, aparat mam 3 miesiące. Wcześniej miałem 5 letniego cyfraka, który już siadał... Lustrzanka to inwestycja na przyszłość, nie opanujesz jej tak szybko, a jak się nauczysz, to robisz zdjęcia świetne.

Bądźmy poważni, serio myślisz, ze robie czarno - białe zdjęcia po to, zeby być fajnym? ;o
no daj spokoj, bez przesady. Co wg Ciebie poprawić na zdjęciach?

PFK KOMPANY!

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2010-10-18, 00:07   

Kadr - nie ograniczaj się do zdjęcia twarzy. Zdjęcie twarzy moze zrobic kazdy glupi. To zdjecie gdzie ta babka puszczala dym, moze i bylo ciekawe ale... Sorry - zrobila mine jakby miala odbyc akt defekacji, a kadr byl zbyt maly. Dalej bys stanal, objal cala glowe, moze kawalej tulowia.

Balans bieli - nie ograniczaj się do automatycznego! Sam łap balans bieli. Noś przy sobie kartkę papieru i ustawiaj! Eksperymentuj! Moze wyjsc tak, ze bez zadnego retuszy wyjda Ci tak super, a zarazem nie do osiagniecia ba auto, kolory ze dostaniesz nagrode National Geographic tylko za to!

Pobiegaj porob zdjecia innym rzeczom zanim zaczniesz robic za kase. Osobiscie lubie fotografia taka al'a reportażową, ale to nie musisz tego robić. Rób nawet krajobrazy. Szukaj fajnych pomysłów (przepraszam, ale ta babka ktora miala zaklejone usta i tabliczkę "Help me!" wygladala glupio)! Gdziekolwiek! Nie kazde zdjecie na bloku rowna sie super pomysl. NIe kazde w lesie, w ruinach, wygladajacego modela przez okno będzie dobre. Oglądaj digarta i deviandarta. Znajdziesz pomysl.

Dalej uwazam, ze mogles kupic pozadny kompakt zamiast bawic sie w profesjonaliste.

A ja znam wiele - ale to nie sa dziewczyny ktorym chcialbys robic zdjecia. Poza tym napisalem to tylko dla zartu.

Opanowanie aparatu nie da Ci wcale umiejętności robienia zdjęć. Chcesz umieć dobierać odpowiednie ISO, przesłone i migawkę? Załatw sobie starego Zenita z wbudowanym swiatlomierzem i pobaw sie. Na tym sie nauczysz!

Odpowiedz do tematu