P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Offtopic » Zarabianie

Zarabianie
Autor Wiadomość
szymi
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-06-19, 20:59   Zarabianie

Idą wakacje, każdy ma troszkę więcej czasu, ale co tu można robić gdy w kieszeni brzęczą dwa ostatnie grosiki? Na pomoc może przyjść "ukochana babcia" ale wszystko ma swoje granice...

Tak więc trzeba coś zarobić samemu!
Jakie według was są najlepsze sposoby zarobienia paru złotych gdy brakuje nam "na lody"? Zbieranie truskawek? A może udzielanie korepetycji? Albo inne pomysły?

Wypiszcie swoje sprawdzone sposoby. Warto podać:
- oczywiście ile można zarobić (najlepiej w przeliczeniu na godzinę)
- czy trzeba mieć jakieś specjalne umiejętności
- czy łatwo zdobyć tą robotę :P
- jak długo można wykonywać tę pracę (np. zbierać owoce można tylko w sezonie itp.)
- jak dużo czasu trzeba poświęcić?

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-06-19, 21:15   

hmm....moim sposobem jest sklep hobbystyczny( mój przypadek: bitewniaki)...robie tam za pomoc malowanie, makiety , ew. nauka gry....5-15 pln za godzine zalezy za co....

ZALETY:
w niektóre dni siedze i nic nie musze robić
duże zniżki
fun ;p

Wady:
trzeba sie na tym znac

owoców nie zalecam....stac na słońcu, w takie lato jak jest juz od paru lat to raczej głupi pomysł ;p

SLayer 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-06-19, 21:51   

Zależy czy mieszkasz w dużej czy małej miejscowości.
Jak w mieście to możesz popytać o robotę na podmiejskich działkach itp tam musisz kosić trawę itp, trafisz dobrych pracodawców to sporo zarobisz a się nie narobisz tak bardzo.
Ja osobiście pracuje jak pomocnik murarza na budowie
Plusy dobrze zarobisz, opalisz się i wyrobisz siłę.
Minus bardzo męcząca praca no i trzeba mieć trochę pojęcia o takiej pracy i ogólnie nie każdy ma tyle siły aby robić przy budowie ...
Zbieranie owoców bardzo fajna robota, kilka dni ciężkich na wprawę a później szybko można zrobić dniówkę.
Też pracowałem na magazynie nosiłem różne rzeczy, wydawałem towary itp.
Ostatnio skręcałem wianki sztuczne ..
Najważniejsze to dużo chodzić, pytać się o pracę a na pewno coś znajdziesz bo tutaj na forum raczej nie :P

Ps. Dużo można zarobić na sprzedaży butelek po piwie, ostatnio po imprezie sprzedałem to miałem krate piwa.

Pozdro

O sobie - Chemik alkoholik.

maniok 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-06-19, 23:57   

u mnie w miescie przyjmują na wakacje sprzedawców sezonowych (tylko tych co kończą właśnie gimnazjum) i nawet jest etat w fabryce na taśmie produkcyjnej... coś z pakowaniem, też dla tych po gimnazjum... oczywiście praca sie kończy po wakacjach bo już szkoła sie zaczyna
http://www.brainiac.pl/to...t2926.htm#26811
Wejdźcie tam i pomóżcie "nam"

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-06-20, 06:37   

Mój kolega załatwił mi pracę roznoszenia ulotek - 2 gr za sztukę , a dziennie jest 2000 do rozniesienia , można je w jakieś 8 - 10 godzin roznieść a 40 zł w kieszeni.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-06-20, 07:53   

Tak na roznoszeniu ulotek u mnie też można zarobić. Ale ja mam lepszą robote. Moi rodzice mają własną firmę zajmującą się środowiskiem. Czasem wyjeżdżam z nimi na inwentaryzacje czyli opisywanie, mierzenie, malowanie drzew. Robota dość ciężka bo przez 12h ale jakieś 80zł za dzień wyjdzie Tylko szkoda bo te inwentaryzacje nie zdażają się często.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-06-20, 07:53   

Ja bym chcial na wakacje nawet na miesiąc pójść gdzieś do pracy, ale mieszkam w Krakowie więc trustawki raczej odpadają, a mam tylko 14 lat, więc raczej mnie nigdzie nieprzyjmą. Planuje załatwić sobie prace jak będę miał 16 lat tak na 2 miesiące na wakacje. Bardzo dużo sie niezarobi, ale zawsze coś w kieszeni zostanie :-D

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

SLayer 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-06-20, 09:12   

Dla chcącego nic trudnego, ale powiem Ci, że nie warto 2 miechy robić.
Bo jak masz ciężko robotę to później brak Ci siły, czasu na przyjemności. Ale za to kupe kasy się ma :]

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-20, 09:40   

Ja jak chcę zarobić kasę handluje na Allegro. Jak mam jakieś gry, w które już nie gram itp. to na aukcje i jest kasa :mrgreen: Ostatnio kupiłem grę w media za 2 dyszle a sprzedałem za 31 :mrgreen: i dycha do przodu zależy też na kogo się trafi, jak się trafi na takiego nie za inteligentnego klienta to można trochę wyciągnąć a jak nie to cóż trudno. Ale ryzyko się opłaca :mrgreen:
- nie da się powiedzieć ile się zarobi na godzinę. Zależy od szczęścia.
- z umiejętnościami no, trzeba wiedzieć gdzie co kupić i za ile można opchnąć.
- hmmmm...... banał wystarczy poczekać na list aktywacyjny.
- lato jesień zima wiosna cały rok można robić interesy.
- no troszkę parę godzin dziennie

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-06-20, 11:05   

Dałbym wam wszystkim pomógła ale w tym dziale się nie da ;P
tenodhenka, dasz jakieś rady co do sprzedaży na Allegro? Jakieś techniki które ty stosujesz? Bo chyba się zajmę tym :P , po domu wala się pełno śmiecia który trzymam tylko przez sentyment i "możesiękiedyśprzyda"

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-06-20, 11:53   

Na Allegro można nieźle zarobić, szczególnie w dziale kolekcje. Ja zarobiłem kilkaset zł. Najlepiej sprzedają się stare zabawki z okresu PRL i praktycznie wszystko z tym okresem związane. Szymi przejrzyj ten dział i z pewnością wypatrzysz coś co masz w domu a jest niepotrzebne a inni by to kupili. Ja sprzedawałem między innymi bilety kolejowe, autobusowe a nawet beczkę po piwie. Najważniejsze to aby dać szczegółowy opis przedmiotu nie ukrywając wad i zrobić dokładne zdjęcia. Oczywiście po licytacji przedmiot należy dobrze opakować i zabezpieczyć przed wysłaniem. Podam link do cennika poczty. Według niego obliczysz jaki będzie koszt wysyłki.
http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
Ostatnio zmieniony przez sapper18 2008-06-20, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-20, 12:43   

Ogólnie nie ma zasady to się sprzedaje dobrze a to źle. To zależy czy akurat w tym momencie jakaś osoba jest zainteresowana. Ważne jest to aby produkt dobrze rozreklamować i zaprezentować. Ważne są też fotki dobrej jakości żeby potencjalny nabywca przedmiotu wiedział co kupuje. I odpowiednia pisownia i budowa zdań...... Przecież nie kupisz przedmiotu, który ma w tytule (mi się kiedyś tak zdarzyło :-P ) tylne dżwi do Mercedesa!.
Nikt tego nie kupił a jak wystawiłem za drugim razem zrobiłem ładną prezentację to poszło jak świeże bułeczki. Jest jeszcze jedna rzecz na, którą zwraca kupujący mianowicie sam użytkownik. Jakaś normalna nazwa by się przydała, i oczywiście same pozytywne komentarze. Mam znajomych, którzy nie kupują nawet jak ktoś ma jednego negatywa!!! Ale to zależy od człowieka 8-)

Powodzenia życzę. :-)

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-06-20, 13:31   

Ja kiedyś na peronie w kiosku widziałem karty podróby z naruto i te inne. Kupiłem 5 talii za 24 zł , a sprzedałem je na allegro za 99.95 (19.99 zł szt.) w ciągu 3 dni. Jeszcze kiedyś mój brat zbierał te komiksy giganty . On je chciał na makulaturę oddać , powiedziałem że dam mu za nie 2 razy więcej niż na skupie. Na skupie kosztowały by około 2 zł , dałem mu więc 4 , a sprzedałem kolekcjonerowi za 128 zł.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-20, 13:43   

tak jak mówiłem trzeba wiedzieć co i za ile można sprzedać. 8-)

SLayer 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-06-20, 13:44   

Kurde ja znalazłem ostatnio starą butelkę po wódce Wyborowej tylko nie wiem ile to może mieć lat jest napis Wyborowa i Polski Husarz.
Ciekawe czy jest to coś wartę.

Odpowiedz do tematu