P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » WAŻNE » BHP w Chemii » Ku Przestrodze

Przesunięty przez: zxcvb
2008-11-11, 16:48
Ku Przestrodze
Autor Wiadomość
parker92
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-23, 15:09   Ku Przestrodze

Witam!
Na sam początek chciałbym założyć temat, który ma na celu uświadomić młodszym, jakie mogą być skutki używania korpusów metalowych i szklanych.
Taka petarda po wybuchu zamienia sie w dom latających sztyletów, i odłamki mogą spowodować poważne obrażenia ciała itp. itd.
Jako przykład podam stronę:
http://members.shaw.ca/gr...nsequences.html

To ostatnie zdjęcie jest po spotkaniu kolesia z ostatnio modna zabawka - rurabombą...
Jeśli znacie jakieś strony które odnoszą się do tematu to zapodajcie...
-PAN Z WAMI...
-I Z DUCHEM TWOIM...
-AMEN

Google 

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Maniak 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-01-23, 16:09   

....I potem pytają czemu nikt nie che im dac dostępu do działu piro...

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-23, 16:39   

Zdjęcia naprawdę dla ludzi o mocnych nerwach... OSTRZEGAM! :evil: Przy oglądaniu ich można zwymiotować, albo nawet dostać zawału (nie przesadzam!)... Co do ruro bomby - pewien gość (nie pamiętam jego nicku) w dziale chemia zamieścił przepis na nią... Ciekawe, czy sam to wypróbował?! :-?

1+2=... Nadal nie wiem o co w tym chodzi ;-)

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-01-23, 18:21   

Niektóre foty wydaje mi się że nie do końca po spotkaniu akurat z takimi bombami ale poharatane rączki przyjemne nie są. Prawie jak rotten.com

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-01-23, 18:29   

Z czego pamiętam identyczne zdjęcia pokazywał (zbamowany już) użytkownik "chemik - przekonywał że ilustrują skutki używania (czystej) pasty petera logana. A tak w ogóle to nie wiem jaki sens ma zamieszczanie tu tego linku, skoro możliwość do jego oglądania mają jedynie ci którym nie powinno się to powturzyć. Podsumowując - temat ze względu na powszechność działu do którego jedynie pasuje, nie może dać większych skutków. Przeprowadzanie doświadczeń które stwarzają więcej niebezpieczeństw niż zabawy jest naprawdę głupie, a pomysły typu "bomba z butelki/ puszki" - są znane, i się do nich kwalifikują.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-01-26, 11:24   

Faktycznie zdjęcia dla ludzi o mocnych nerwach... Najlepiej będzie jak przykleję ten temat, tak, żeby każdy młody piroman wiedział czym może grozić zabawa MW.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-01-27, 20:58   

Czyli chyba do działu z eksperymentami chemicznymi... taka ironia.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-01-28, 21:32   

Ale te zdjęcia zaliczają się do kategorii 18+ ( :-D ). Poza tym w eksperymentach chemicznych nie powinno znajdować się nic co może wywołać efekty widoczne na zdjęciach (a na razie tak chyba jest).

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-05, 22:07   

:-? Zastanawiam się co mogło zrobić tą dziurę na wylot w nodze. A komuś kto jeszcze nie wszedł na tą stronę - odradzam [(przynajmniej do ukończenia 12 lat ) Przykładem będzie to zdjęcie z widoczną kością w dłoni :shock: )]

Kemal 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-02-08, 21:15   

Ja proponował bym zamknąć tu dział MW (oczywiście to jest prośba do administratora). Dlatego to piszę bo widzę że ludzie nie posiadają wiedzy potrzebnej do zajmowania się tymi sprawami. Oczywiście reszta działów może ostać otwarta. Jeszcze jedna rzecz, a mianowicie nie wklejajcie artykułów z VMC i stron podobnych tylko dajcie linka.

Pozdrawiam Kemal i mam nadzieje że admin rozpatrzy prośbę.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-02-09, 14:58   

Działu nie zamknę, ale zmieniłem limit postów, od których uzyskuje się dostęp do tego działu. Nie będę pisał ile postów trzeba mieć bo nie chodzi nam o ilość, ale jakość.
Jeśli jakieś dziecko osiągnie wymagany pułap a będziemy widzieć, że nie powinno mieć tam wstępu, to i tak wyrzucimy je z grupy. Ostatnio w dziale piro pojawiło się zbyt wiele młodych osób a nie chcemy z tego powodu problemów.

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-18, 19:01   

O kurcze.
.^Brainiac^. napisał/a:
Przy oglądaniu ich można zwymiotować, albo nawet dostać zawału
raczej na mnie to nie zadziała. Ale te ciała, lub ich członki jeśli oderwało oderwało były zmasakrowane.
Raczej nie będę robił tej bomby. Chyba że 1000 razy mniejszą miniaturę.
Siła wybuchu musiała być olbrzymia przy tym ostatnim zdjęciu.

Trzeba młodym uświadamiać że to niebezpieczne. Co gorzej młodzieży od 12-16 lat różne rzeczy mogą się wbić do głowy. Może się okazać że takie ostrzeżenie to za mało do póki oni nie zobaczą tego na żywo. A do tego nie możemy dopuścić.

Pozdrawiam.
Mój pierwszy post w tym dziale :] mam nadzieję że okażę się pomocny.

MsK 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-04-30, 23:05   

Z innej znowu strony nie możemy robić z każdego licealisty młodego "bombermana" ... Pirotechnika jak i MW są dla ludzi ... Ale dla ludzi odpowiedzialnych, ostrożnych i co najważniejsze, myślących ...

Casimir 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-31, 13:11   

Eeee... Co było z tą otwartą głową? Zawsze wiedziałem, że rurabomba zabija, ale nie wiedziałem, że aż tak wygląda to rozerwanie... Ktoś powinien umieścić ten link przy regulaminie... Mogę ja?

Tak, wiem, że jestem złośliwym, wkóżajoncym, czepiajoncym się do fszystkiego, a zwłaszcza do błenduf ortograficznyh bófonem...

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-10, 11:27   

Właśnie chciałem napisać, żeby to wklejić też poza piro. W ogóle zauważyłem ostatnio, że wielu nowych użytkowników wchodzi na to forum, w poszukiwaniu przepisu na bombę ( często nie mają zadnej wiedzy chemicznej). Jeden na GG się mnie pytał o wybuchowe mieszanki, ale nie odpisałem mu: " Ja nie podaję żadnych przepisów na takie rzeczy".

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi