P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Programy » Brainiac: Science Abuse » Knajpiane Eksperymenty » Statyczny ołówek

Statyczny ołówek
Autor Wiadomość
Szparag
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-16, 16:34   Statyczny ołówek

Oto Knajpiane Eksperymenty, Nasza alternatywa dla szafy grającej.

POtrzebne rzeczy:
:arrow: ołówek
:arrow: linijka
:arrow: solniczka o wypukłym, obłym czubku
:arrow: długie włosy lub sweter
:arrow: osoba która nie będzie się znas śmiać ale postawi nam w nagrodę piwo :-D

Solniczkę stawiamy na stole, linijkę bierzemy i trzemy o włosy czy sweter. Właśnie ją naelektryzowałeś! Ołówek stawiamy na samym czubku solniczki, ważne jest, żeby mógł obracać się bezprzeszkód. Naelektryzowaną już linijkę przystawiamy do końca ołowka i.. ołówek jest przez nią przyciągany! Ołówek kręci się na czubku solniczki!
Cóz może nie był to jeden z najciekawszych eksperymentów ale zawsze coś :-D

POZIOM: Łatwizna

Google

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Szparag
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-17, 09:22   

Te całe paierki mieliśmy na fizyce w 1. klasie gimnazjum :p Kumple oczywiście potem dmuchali w te papierki i musieliśmy zbierać xP

Szparag
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-17, 10:26   

Mi i mojemu tacie :-) bardzo się podobało jak naelektryzowali gostka ubranego w jakieś tam sztuczne elektryzujące się ubrania i zamknęli nim obwód elektryczny posyłając kolejną przyczepę kempingową do Krainy Wiecznych Łowów :lol: :lol:

doGG
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-14, 17:45   

A moge wiedzieć po kiego solniczka..? Bo tak w TV było? Może być cokolwiek, na czym bedzie można położyć ołówek tak, by nie spadł i dotykał tylko swoją środkową częścią powierzchni tej rzeczy (dwa końce ołówka muszą być wolne i mieć przestrzeń. Inaczej tarcie bedzie zbyt duże i nici z poruszania nim). Ogólnie dobra zabawa do ławki szkolnej. Można usprawniać to "urządzenie" aż do perfekcji, co zapewni nam zabawę na długie godziny.. :-)

irenek6 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-15, 13:36   

Szparag napisał/a:
Mi i mojemu tacie :-) bardzo się podobało jak naelektryzowali gostka ubranego w jakieś tam sztuczne elektryzujące się ubrania i zamknęli nim obwód elektryczny posyłając kolejną przyczepę kempingową do Krainy Wiecznych Łowów :lol: :lol:
co do materiału to poliuretam,ale mogę się mylić :oops: a co do przyczepy to była polana banzynką

Odpowiedz do tematu