P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Doświadczenia i eksperymenty biologiczne » Ciekawe doświadczenie, związane z "Odruchami mózgowymi&

Przesunięty przez: jurczyk7
2009-03-25, 22:38
Ciekawe doświadczenie, związane z "Odruchami mózgowymi&
Autor Wiadomość
bogusław
Mędrzec

Wysłany: 2008-05-16, 14:53   

Najlepiej idź do lekarza po skierowanie na wyniki na cukrzyce. Nigdy nie zaszkodzi sprawdzić a nieraz takie badanie może uratować życie.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-05-18, 19:46   

Cukrzyca tak się nie objawia, jeżeli już to z pewnością jakaś alergia lub uczulenie. Najlepiej udać się do dermatologa lub alergologa.

MatiLasvegas 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-09-01, 11:26   

to oczym tu poczęści pisaliscie to poprostu odruchy bezwarunkowe.niezalezne od naszej woli :-)

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-01, 13:39   

Fajne jest to że nie można kicnąć z otwartymi oczami, tylko się zamykają ot tak.

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-09-01, 21:04   

Mi się czasami zdarza spać z do połowy otwartymi oczami, moja matka, jak kiedyś mnie zobaczyła leżącą bez ruchu z tak ledwo przymkniętymi oczami, myślała, że się przekręciłam, niezłą pobudkę mi zrobiła przez to
:P

Piter_95 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-12-28, 09:42   

Mi się zdarza spać z otwartymi oczami.
Powiedziała mi to siostra która weszła do pokoju i czegoś szukała spojrzała na mnie i się wystraszyła.

Powiedziała że jak spałem z otwartymi oczami to mi się oczy kręciły na wszystkie strony świata, ale to jest normalne.
Przestraszyła ją zmieniająca średnika źrenica :roll:

major 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-12-28, 15:15   

Kiedyś w tv leciał jakiś program właśnie o mózgu i był taki test. Pokazywał się ekran cały czerwony, zielony ... różne jednolite kolory i na nim były napisy np. yellow, red, blue itd. chodziło o to by na głos czytać napisy nie kierując się kolorami. Pokazywał się zielony ekran z napisem pink ... na początku badani poprawnie czytali napisy, po kilku slajdach, widząc czarne tło z napisem white, mówili black ... sama się na tym złapałam.

Chemikan 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-28, 22:56   

Piter_95 napisał/a:
Mi się zdarza spać z otwartymi oczami.
Powiedziała mi to siostra która weszła do pokoju i czegoś szukała spojrzała na mnie i się wystraszyła.

Powiedziała że jak spałem z otwartymi oczami to mi się oczy kręciły na wszystkie strony świata, ale to jest normalne.
Przestraszyła ją zmieniająca średnika źrenica :roll:

Akurat pewnie słodko śniłeś, bo ruchy gałki ocznej są charakterystyczne dla snu REM (rapid eye movements - szybkie ruchy gałki ocznej) :)

Jak już ktoś napisał, po cześci, rzeczy, o których piszecie są związane z odruchami bezwarunkowymi, jednak wydaje mi się, że połowa z tych objawów wynika z tego, że sobie to po prostu wmówiliście:)

A jeśli chodzi o ten odruch kolanowy. Prawie każdy mięsień prosty tak reaguje po uderzeniu w jego ścięgno. Przykładem niech będzie odruch łokciowy.

blazo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-04-06, 16:29   

mi też łezki lecą jak ziewam

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-04-07, 18:33   

Nic niezwykłego. Większości ludzi lecą łezki. Pewnie za chwilę ktoś napisze A mi nie lecą. Czy coś ze mną nie tak? Może mam iść do lekarza? :-D

Mnie ciekawi jakim cudem żaba będzie skakać itp. skoro nie ma mózgu, czyli tego czegoś co wysyła sygnały. Nie znam się na tym, ale moim zdaniem to niemożliwe.

morti 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-04, 15:52   

Ja mam tak że jak w pewnym punkcie lewej ręki (w okolicy łokcia) to czuje mrowienie i nie mogę poruszać przez chwile ręką.

WOJTAS94 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-11-29, 20:54   

mój kolega mówi mi że np. w chwili zażenowania czuje uciążliwe swędzenie na głowie i twarzy, pewnie ktos napisze że pewnie się nie myje i ma jakies wszy , ale tu dodam że zabrałem go na wakacje do Norwegii na 2.5 miesiąca i mył się codziennie . powiedzcie mi czego tak się może dziać

Odpowiedz do tematu