P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Doświadczenia i eksperymenty biologiczne » Ciekawe doświadczenie, związane z "Odruchami mózgowymi&

Przesunięty przez: jurczyk7
2009-03-25, 22:38
Ciekawe doświadczenie, związane z "Odruchami mózgowymi&
Autor Wiadomość
Sebastef
Brainiac

Wysłany: 2008-04-28, 21:27   Ciekawe doświadczenie, związane z "Odruchami mózgowymi&

Ciekawe doświadczenie, związane z "Odruchami mózgowymi".
W książce Sieczenowa jest opisane pewne zadziwiające doświadczenie. Jeżeli odetnie się żabie głowę, uważając by nie przeciąć żadnego kręgu, żaba usiądzie i będzie siedzieć. Jak sie dotknie jej odnóża zacznie jakby uciekać od tego bodźca. jak się ją uszczypnie- podskoczy, po czym znowu usiądzie, nawet nie mając głowy. Wsadzając ją do wody, zacznie pływać. Jest to spowodowane odruchami mimowolnymi. Czy znacie jakieś inne doświadczenia potwierdzające obecność mimowolnych ruchów?

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-28, 21:55   

tak - czytałem o tym w książce. gdy następują egzekucje ludzi poprzez ścięcie , po obcięciu głowy ludzie wstają i chodzą około 8 sekund.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-04-28, 21:59   

Np. jak się utnie łeb kurze na rosół to sobie jeszcze potrafi pobiegać a jak już opadnie z sił to wystarczy kopnąć ją w kuper i dalej biega :mrgreen:
Jak się pójdzie do neurologa to sprawdza odruchy poprzez puknięcie młoteczkiem w odpowiednie miejsce pod kolanem i noga sama odskakuje. U mnie zawsze takie badanie wywoływało gromki śmiech (też mimowolnie).
Hmm. Pojęcie o jakie chodzi, według mnie dotyczy ruchów które są kontrolowane automatycznie przez mózg pomijając powiedzmy świadomość czyli nawet jak wiemy co się stanie to nie jesteśmy w stanie temu zapobiec i noga odskakuje :-) To o czym wspomina Sebastef (o żabie) wydaje mi się trochę innym zagadnieniem. To się nazywa chyba syndrom odciętej kończyny czy jakoś tak i polega na tym, że jak komuś utną nogę to i tak wydaje mu się, że ją ma i próbuje nią poruszać. Chociaż jakby to to przeanalizować to odcięcie mózgu od ciała może powodować odruchy, skurcze i inne działania mimowolne, gdyż ciało bez mózgu nie potrafi normalnie funkcjonować a jeśli chodzi o mózg bez jakieś części ciała to wtedy chyba można mówić o wspomnianym przez moją osobę syndromie. Reasumując Sebastef miał na myśli to co napisał i dobrze napisał. Wiem wiem zamotałem bo z grilla wróciłem ale chyba choć w części dobrze napisałem :roll:

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-04-29, 16:32   

A nieraz jak się drapię w pewnym miejscu na głowie to mnie coś w łopatce kłuje. To też jakiś odruch czy nerwy są jakoś połączone? Albo jak lekko przejeżdżam palcem po brzuchu, to brzuch mi się wciąga. To działa jak łaskotki.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-30, 15:06   

ja mam coś takiego że jak bardzo mocno kaszlę to mnie kość ogonowa zaczyna strasznie boleć i gwiazdki przed oczyma widzę.

kamilo273 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-30, 22:21   

Widzę, że nie tylko u mnie są takie "odruchy"(nie wiem jak to nazwać), ja jak biegam i rozpędzam się i zatrzymuje co chwilę to mnie kręgosłup strasznie boli:-/.

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-05-12, 21:20   

a ja mam cos takiego,ze jak ziewam to mi lzy z oczu leca :-/ nie wiecie czym to jest spowodowane i jak temu zapobiec bo to dosc dziwnie wyglada np.w szkole :evil: (a tam czesto ziewam xD )

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-12, 21:45   

ja mam coś takiego, że jak się bardzo śmieję, to w szyi coś mi strzyka, czuję ból i gorąco i one się rozchodzą po całym ciele. Nie zawsze to mam, ale jak się pojawia, to okropnie jest :-|

Piter128 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-13, 09:04   

Też mam często łzy w oczach jak ziewam, a zamykasz oczy ziewając?

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-05-13, 14:39   

Nasz mózg jest bardzo leniwy np kiedy wyjdziemy z ciemnego pomieszczenie do jasnego bolą oczy bo mózgowi nie chce się zmienić średnicy źrenic.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-13, 14:50   

Nie wiem czy wiesz ale mózg nie kontroluje średnicy źrenic. To komórki wrażliwe na światło żyjące w oczku regulują czy źrenica jest duża czy mała.

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-13, 16:35   

ja też tak mam że jak ziewam to płaczę. Nie wiem czym to jest spowodowane...

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-05-14, 18:06   

Piter128 napisał/a:
Też mam często łzy w oczach jak ziewam, a zamykasz oczy ziewając?

nie,raczej ziweając mam otwarte oczy,nie wiecie czym jest to (to ze ''placze''jak ziewam) spowodowane i jak temu zapobieać ? :-)

Nerexis 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-16, 14:32   

Ja jak zjem czekoladę, np 3bit to czuje dziwne swędzenie na skórze przy oczach i robi się jakoś cieplej + jeśli zjem więcej czekolady to czasem na skórze pojawia się mała zawartość jakiejś cieczy. Czasem efekt tego mam przez cały dzień. I dziwne to jest ponieważ kiedyś takiego czegoś nie odczuwałem.

Spotkał się ktoś z takim czymś?

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-05-16, 14:45   

Może masz alergię i tyle?
Albo jakąś cukrzyce... i tak na cukier reagujesz.

Odpowiedz do tematu