P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Doświadczenia i eksperymenty biologiczne » [doświadczenie] Czego nie potrafi ciało Jona Tickle'a

[doświadczenie] Czego nie potrafi ciało Jona Tickle'a
Autor Wiadomość
dawid770
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-01-24, 14:39   [doświadczenie] Czego nie potrafi ciało Jona Tickle'a

Spróbujcie:
- zatkajcie nos i spróbujcie coś zanucić
(do nucenia nasze ciało używa w wyłącznie nosa)
- poliżcie swój własny łokieć
(mięśnie ręki są do tej czynności za krótkie, choć nieliczni to potrafią)

WRZUCAJCIE TUTAJ POSTY TEGO TYPU!!!

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-24, 14:59   

1. Wyciągnijcie obie ręce i porównajcie ich długość. Zapewne są takiej samej długości. Teraz poruszajcie jedną z nich. Zapewne będzie krótsza. To dlatego, że mięśnie podczas wysiłku się kurczą i ręka staje się krótsza.

2. Poproś kolegę, żeby wyciągnął obie ręce. Wsadź swoje ręce pomiędzy jego i je wypychaj, a kolegę poproś, żeby stawiał opór i nie pozwalał ci ich wypychać na zewnątrz. Wykonujcie to przez 30 sek., albo i więcej. Gdy już odczekacie, to spróbuj zbliżyć swoje ręce. Poczujesz, że masz niewidzialną kulę w rękach.

PS. Nie mam pewności, ale ten temat chyba powinien być przeniesiony tutaj.

1+2=... Nadal nie wiem o co w tym chodzi ;-)

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-01-24, 15:15   

.^Brainiac^. - epizod "czego nie potrafi ciało Jona Tickla" to zupełnie co innego niż "co potrafi ciało Jona Tickla". W temacie chodzi więc jedynie o testy z zaprzeczeniem, a nie z tym co jest możliwe.

Sam temat powinien być natomiast przeniesiony do działu "Brainiac: Science Abuse" - lecz ponieważ występuje w więcej niż jednej serii, nie powinien znaleźć się w żadnym poddziale (identycznie jak w przypadku "Zagadek Jona Tickla".
Edycja: Ale to dotyczy bezpośrednio programu, więc tu do końca nie pasuje.
Ostatnio zmieniony przez Elder Brain 2008-01-24, 16:12, w całości zmieniany 1 raz  

dawid770 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-01-24, 16:07   

Wachałem się, gdzie umieścić ten temat, ale jednak zdecydowałem się umieścić go tu, gdzie jest teraz, bo tu w sumie chodzi o ciało człowieka, a ciało człowieka zalicza się do biologii.

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-24, 17:32   

Cytat:
.^Brainiac^. - epizod "czego nie potrafi ciało Jona Tickla" to zupełnie co innego niż "co potrafi ciało Jona Tickla", jeden wystarczy. W temacie chodzi więc jedynie o testy z zaprzeczeniem, a nie z tym co jest możliwe.

No wiesz, ale jednak to coś podobnego... A moim zdaniem nie ma co zaśmiecać forum i robić temat "Co Potrafi Ciało Jona Tickla" :-|
Cytat:
Wachałem się, gdzie umieścić ten temat, ale jednak zdecydowałem się umieścić go tu, gdzie jest teraz, bo tu w sumie chodzi o ciało człowieka, a ciało człowieka zalicza się do biologii.

Masz rację, zalicza się to do biologii, ale jednak "czego nie potrafi ciało Jona Tickla" było w programie brainiac i myślę, że właśnie dlatego powinien ten temat być przeniesiony tutaj.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-01-24, 17:38   

Cytat:
No wiesz, ale jednak to coś podobnego... A moim zdaniem nie ma co zaśmiecać forum i robić temat "Co Potrafi Ciało Jona Tickla"

Jak już napisałem - to zupełnie co innego, i występuje chyba jedynie w 3 serii. Tak więc stworzenie tam przez ciebie takiego tematu nie byłoby zaśmiecaniem - podobnie jak z resztą poświęcono już oddzielne tematy dla epizodów "gruby i chudy", oraz "wysoki i niski".

dawid770 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-01-25, 18:33   

Wystawcie rękę przed siebie i poproście drugą osobę, żeby starała się ją opuścić. Wy stawiajcie jak największy opór. Następnie postawcie tą samą nogę, którą wystawialiście przed chwilą rękę na kilkunasto centymetrowy przedmiot. Ponownie wystawcie tą samą rękę. Niech druga osoba ponownie stara się ją ci opuścić. Wy znów stawiajcie jak najmocniejszy opór.

Za pierwszym razem mogliście stawiać opór, a za drugim nie.

Niestety nie wiem czym to jest spowodowane, choć oglądałem ten odcinek, w którym to było, ale niestety zapomniałem.

Filip013 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2008-01-25, 20:04   

Prostujesz prawą ręke i lewą ręką uszczypnij sie w tą luźną skure na łokciu.
Nie będziesz tego prawie wogóle czuł.

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-25, 20:27   

Filip013, napisz dokładniej coś (np. czym to jest spowodowane). I tak a propos, to w ogóle było w brainiacu? Bo oglądałem większość odcinków i o tym nie słyszałem! :-? Mógł byś podać, jaki to był odcinek?

Filip013 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2008-01-25, 20:45   

Było napewno, a jaki odcinek niestety nie wiem.
Dzieje sie tak, ponieważ ta skóra pod łokciem jest najmniej unerwionym miejscem na całym ciele bodajze.

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-01-28, 20:04   

Jednym ze słabiej unerwioych miejsc na ciele człowieka jest skóra pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-01-28, 20:10   

Ale zależy też na co. Na ucisk tak, ale na ukłucie już nie (przynajmniej ja tak mam).

Fredzio 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-30, 22:04   

.^Brainiac^. napisał/a:
Filip013, napisz dokładniej coś (np. czym to jest spowodowane). I tak a propos, to w ogóle było w brainiacu? Bo oglądałem większość odcinków i o tym nie słyszałem! :-? Mógł byś podać, jaki to był odcinek?

Oprócz miejsca na ciele o którym wspominał jurczyk7 Właśnie skóra na łokciu ma ich mało - dlatego też prawie się tego nie poczuje. .^Brainiac^. - Ja na ten przykład widziałem ten odcinek.

qbeq 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-01-30, 22:40   

A spróbujcie klepać się po brzuchu i jeździć 2 ręką po głowie :) POzdrawiam

[ Dodano: 2008-01-30, 22:41 ]
... że to 2 różne czynności dla mózgu i nie umiemy ich odrazu wykonac

.^Brainiac^. 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-01-31, 15:05   

qbeq, ja to robię bez problemu..! :-? Spróbuj może wyciągnąć rękę i dłonią obracać w lewą stronę, a stopą w prawą stronę... To też jest niemożliwe... Mózg nie może wysyłać komend do dłoni i stopy jednocześnie. :cry: Co do tego, co napisał qbeq, to to jest po prostu łatwiejsze... Ja to bez ćwiczeń zrobiłem. :lol:

Odpowiedz do tematu