P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Doświadczenia i eksperymenty biologiczne » Hipoglikemia

Hipoglikemia
Autor Wiadomość
Invisible
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-04, 16:29   

Ważne też jest (moim zdaniem najważniejsze), że jeśli idziemy ulica i widzimy nieprzytomnego człowieka, od którego z daleka śmierdzi jak z gorzelni, to nie koniecznie musi być on pijany.
U hipoglikemików cuker jest rozkładany na jakieś substancje, które właśnie śmierdzą podobnie do etylu...

Miałem kiedyś właśnie taką przygodę z mężczyzną, o którym wiem, że pije, ale i tak zadzwoniłem na pogotowie. Ratownik powiedział mi, że jakbym zwlekał jeszcze pięć minut, koleś by wykitował...

Sam też często mam objawy hipoglikemii, ale nie leczę się na to, w mojej karcie też nic nie jest wpisane. Po prostu pije mocno słodzoną herbatkę albo PEPSI ;]

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-02-04, 20:35   

Ja może o tyle nie mam hipoglikemi ale często mam bardzo nisko poziom glukozy we krwi mimo to nie czuje omdleń.....tylko czasem spalają mi się białka i pocę się amoniakiem ale to rzadko w sumie.Wszytko spowodowane jest mają mega szybką przemianę materji czasem jak coś zjem to długo to nie zagości organizmie....powoduje to u mnie szczupłą sylwetkę;/,pobudliwość i energiczność (nie czepiać się na szczęście jeszcze nie mam ADHD ;D) no i ten ciągły zaniżony poziom glukozy we krwi dlatego ciągle che mi sie czegoś słodkiego a jak wyjade nad może to to jem obiad zaraz po śniadaniu...w o gule wtedy nie ma takiego czasu żebym czegoś nie jadł,mimo wszytko czuje się dobrze nie choruję nie mam buli brzucha tylko mam nieco słaby żołądek:)

Mateusz1818 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-04, 21:01   

Z powodów senty mentalnych do mojego psa napisałem, że umarł...

Gdy na początku jej spada cukier jest wesoła, smieje się. Z opowiadań innych klas dowiedziałem się, że gdy tak pożądnie spadł nauczycielce poziom cukry to przysneła sobie na biórku.

Invisible 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-04, 22:16   

Jezusie nazarejski... Kto tutaj dba o piękno języka polskiego?! "w o gule", "buli brzucha"?!
Ale dobra, to tematu.

Nefaus. Też mam szybką przemianę materii, choć ciągle chodzę i podjadam. Ale jak przez połowę dnia nie zjem jakiegoś batonika, to śpię na lekcjach i w ogóle nie kontaktuję. Mów wtedy do mnie, co tylko chcesz, a ja cię nie zrozumiem... Ale ta nadpobudliwość to u mnie jakoś się nie objawia, chyba że w formie napadu głupawki, po której zazwyczaj jestem zmęczony i idę spać ;P

W bramie obok mnie leżał martwy, modlił się jak mógł... Ten sam pijany Bóg, którego ja wzywałem...

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-02-05, 00:08   

A co do błędów to o co ci chodzi? mówiłem że jestem dysortografem i staram się jak mogę i mimo wszytko dłużej poprawiam post niż go pisze
Skoro tak ci zależy to niech będzie "bólów brzucha".

chomikon1 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-11-20, 09:40   

hipoglikemia jest gdy poziom cukru spada poniżej 20 zaś hiperglikemia jeśli poziom cukru zwiększa się do ponad 200.hiperglikemi może dostać tylko ktoś (zwierze też) kto ma niewydolność trzustki lub cukrzyce.
są różne rodzaje cukrzycy: ciążowa spowodowana tym że trzustka nie wyrabia się z powodu iż zmiejsza poziom cukru płodu, wrodzona,nabyta spowodowana
nieregularną dietą.
dla tych co nie wiedzą co to trzustka trzustka to organ odpowiadający zawytwarzanie insuliny zmiejszającej poziom cukru
Ps w cukrzycy trzustka może tak że wytworzyć zbyt dużo cukru

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-11-20, 17:39   

Nie przesadzasz z tą niewydolnością? jest to niedoczynność lub nadczynność spowodowana zaburzeniem antagonizmu.

Odpowiedz do tematu