P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Biologia » Doświadczenia i eksperymenty biologiczne » Świecące Zielsko

Świecące Zielsko
Autor Wiadomość
Andy
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-04-08, 17:45   Świecące Zielsko

Tu link do świecących kwiatków: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=341615303
Mam pytanko czy te kwiaty są trujące, jeśli świecą mają chyba fosfor albo związki fluoru.
A może coś innego?

Google 

Ostrzeżeń:
 4/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-10, 18:30   

Nie są trujące o ile wiem. Moja ciocia pare takowych kwiatków posiada. To co w nich jest to pewnie fluor w niewielkich ilościach. Ale z kwiatków go nie wyciągniesz ^__^.

N00Bek 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-04-18, 17:03   

Znalazłem filmik:
Kod:
http://www.spryciarze.pl/jak-zrobic-swiecacego-kwiatka

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-18, 19:11   

Niestety. N00Bek, ten kwiatek to tylko na chwilkę. Nie każde zapałki się nadadzą i kwiatek długo nie poświeci bo skończy się reakcja.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-04-23, 17:17   

Andy, najlepiej spytaj tego gościa z allegro który to sprzedaje albo kogoś w ogrodniczym albo swojego nauczyciela od biologii. Oni mogą coś na ten temat wiedzieć.
P.S. Jak to możliwe że Google ma 4/3 ostrzeżenia? Czasami to forum mnie zadziwia.

ExP|oDe 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-27, 20:26   

Są takie rośliny co chłoną wszystko z ziemi skuny, albo jakoś tak.

Fizyk 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-10-12, 21:01   

Powiem wam panowie że nie tylko rośliny świecą. Po wszczepieniu genów meduzy myszy zyskuje ona zdolności fluoroescencyjne.Co dla nie wtajemniczonych oznacza że nabywa zdolność świecenia (w nocy)

pafi 
Szkodnik

Wysłany: 2008-12-01, 12:47   

moglby ktos dokladniej opisac ten trik z swiecacym kwiatem. Dlaczego niektore zapalki niezadzialaja? Probowalem to zrobic jako alkoholu uzylem vodki zapalki i woda utleniona, niestey po wstrzyknieciu nic sie niedzialo. gozdzik dalej normalny, tyle ze zaczynal przeciekac tym co mu wsztyknelem :) czy jesli zmieszam wode utleniona z alkoholem i siartka z zapalaek tak jak na tamtym filmiku ale bez kwieatka czy ten plyn tez bedzie swiecil czy to w kwiatach porpostu tak widac tylko. z gory dzieki za odpowiedz

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-12-01, 18:25   

Bo teraz zapałki nie zawierają fosforu. Te stare zapałki zawierały fosfor, a współczesne nie. Amerykańskie zapałki chyba też mają jakąś domieszkę fosforu. Z resztą u nich wszystko jest inne i trochę dziwne.

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2008-12-02, 17:05   

mnie się wydaje że z tego co mówi S.S już kopę lat nie produkuje się zapałek przy użyciu fosforu białego i nie wiem jak możliwe jest żeby jeszcze takie istniały;/ ale za to w drasce jest fosfor czerwony z którego można zrobić biały xD

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-12-26, 22:17   

Co do świecących organizmów to kiedyś widziałam zdjęcie świecących świnek... japońscy (chyba) naukowcy tego dokonali, coś im pozmieniali w genach (szczerze mówiąc o genach wiem 0 i nie pamiętam co dokładnie oni zrobili)

patyczak1000 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-12-27, 19:29   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziwaczek <- dziwaczek na wikipedii
Roślinę tę mam ładnych parę lat w ogródku. Wyrasta ona z bulw. Ciekawostką jest to iż na jednej roślinie wyrastają często różnokolorowe kwiaty. Na zjawisko fluorescencji nie zwróciłem nigdy uwagi.

Eliert 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-05, 11:33   Re: Świecące Zielsko

Andy napisał/a:
Tu link do świecących kwiatków: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=341615303
Mam pytanko czy te kwiaty są trujące, jeśli świecą mają chyba fosfor albo związki fluoru.
A może coś innego?
Czytałem w gazecie o czymś podobnym. Jeden gostek mówi że zamiast latarni będa drzewa ze świecącycmi liśćmi . Wynalazł takie drzewo cytrynowe co świeci poczytam zobacze czemu świeci PS: Gazeta to "Focus"

Odpowiedz do tematu