P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Forum » Ogłoszenia » Nowa Grupa: Aktywiści

Nowa Grupa: Aktywiści
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2008-04-11, 13:55   

Przepraszam że stwierdziłem to czego nie byłem pewien, ale naprawdę byłem świadkiem jak do "chemii" pisały przynajmniej średnio inteligentne osoby (a nawet taka co ma obecnie bana). W każdym razie kiedyś chyba nie było testów, i nie chciałem nikogo urazić. A kolejny jednolinijkowy post Zumo odbieram jako czystą złośliwość.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-04-11, 14:43   

Tytanfaire mimo że zdał test, nie wykazywał sie wiedzą wiec został bardzo szybko wyrzucony grupy chemicy... Zanie testu nie znaczy, że ktoś z nami będzie, jak widać działał metodami nie uczciwymi przy pomocy "pomocy naukowych".

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

saturn101 
Brainiac

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2008-04-11, 16:50   

I jak jurczyk się czujesz jako aktywista? Jest fajnie? Bo może i ja bym była chętna... kto wie

Bramy mądrości nigdy nie bywają zamknięte - Benjamin Franklin

jurczyk7 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-04-11, 18:22   

Dobrze jest :P Jest nowy dział. Co raz więcej osób będzie to zacznie być ciekawie. Narazie jest pare osób tylko jak dojdą osoby nowe to będzie można porozmawiać.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2008-04-11, 18:47   

Cytat:
Tytanfaire mimo że zdał test, nie wykazywał sie wiedzą wiec został bardzo szybko wyrzucony grupy chemicy... Zanie testu nie znaczy, że ktoś z nami będzie, jak widać działał metodami nie uczciwymi przy pomocy "pomocy naukowych".

Właśnie przez "pomoce naukowe" ja uważam że tworzenie testów jest bez sensu, a "TytanFire" wykazał się swoją pomysłowością już poza działem, tak więc doceniam ideę twojego działu, ale konsekwencje tej jednej decyzji można było łatwo przewidzieć.

Pierwsze posty w dziale zostały już napisane, mam więc nadzieję że inni przyjęci to zauważą. Jednocześnie chciałbym prosić by nie robić tu dalej offtopicu, choć doceniam reklamę którą otrzymał dział dzięki dyskusji zapoczątkowanej przez uwagę Zumo :mrgreen: .

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-07, 19:24   

Mógłbym zostać aktywistą? Mam sporo postów , dużo piszę.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-14, 15:51   

Napisz wocz do Elder Braina na PW to się Tobą zainteresuje, że tak powiem.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-03, 19:44   

Dział zmienił nazwę na "Ekologię", a kolejne powstające tam dyskusje będą już poświęcone ochronie środowiska. Muszę przyznać że wcześniejsza tematyka działu była bardzo ogólna, i przez to sam miałem problem z wymyśleniem tematów - choć teraz wszystko powinno się to zmienić.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-02-04, 11:18   

Elder Brain napisał/a:
Ekologię", a kolejne powstające tam dyskusje będą już poświęcone ochronie środowiska.

Nonsens i tautologizm!!!!

Ochrona środowiska a Ekologia to dwie różne nauki odsyłam do Wikipedii albo na studia, do dobrych podręczników, nauczycieli po biologii, lub ludzi z bladym pojęciem na ten temat. Ale proszę bardzo jeżeli ktoś tak profesjonalnie podchodzi do tematu nie mój business.

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-04, 12:42   

Cytat:
Ochrona środowiska a Ekologia to dwie różne nauki odsyłam do Wikipedii albo na studia, do dobrych podręczników, nauczycieli po biologii, lub ludzi z bladym pojęciem na ten temat. Ale proszę bardzo jeżeli ktoś tak profesjonalnie podchodzi do tematu nie mój business.

Spodziewałem się takich uwag, i szczerze mówiąc mi również niespecjalnie podoba się nazwa "ekologia", lecz jest chyba najlepsza, gdyż jeśli nazwałbym dział np. "Ochrona Środowiska", to jak mieli by się nazywać członkowie działu? Ochroniarze Środowiska?
Jeśli masz lepszą propozycję - to ją tu podaj, ja jednak nie mam lepszej, i ostatecznie ta właśnie jest według mnie najlepsza.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-02-04, 13:02   

Uważam że najlepszą nazwą byłoby nazwanie działu "Dzieł Ekologii i Ochrony Środowiska" i uważam, że i o chronieniu środowiska będzie w nim mowa jak i o ekologicznej żywności. Wiec ta nazwa pasuje jak najlepiej nazwa sama sobie pozostawiona jako "Ekologia" jest według mnie najgorszą możliwą. Ponadto są dziedziny nauk w których o ludziach nie mówi się tak jak to jest w naukach starych Chemia - Chemicy, Fizyka - Fizycy. W naukach nowych mówi się z tytułem (inżynier, magister etc.) W tym wypadku Specjalista od Ochrony Środowiska. Samo słów np. Chemik już zawiera w sobie "Specjalista od Chemii". Przy okazji nie ma "Chemiczki" zawsze jest Chemik czy kobieta czy mężczyzna. (polecam prof. Miodka w tej tematyce)

Uważam, że dany dział nie będzie zajmował się głupotami i do sprawy będzie podchodził poważnie. A nie zgromadzi poważnych ludzi z wiedzą i nikt nie zainteresuje się nim jeżeli będzie bardzo nieprofesjonalnie nazwany.

Dlatego tez apeluje o przestrzeganie i dbałość o pojecia Ekologia a Ochrona Środowiska, są to nauki zazębiające się jak Chemia i Fizyka, lecz tylko zazębiające a nie są synonimami siebie wzajemne.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2009-02-04, 15:05   

No ale "aktywiści" kojarzą mi się z kimś aktywnym, działającym. A ochrona środowiska to zupełnie co innego, co wiele osób nie interesuje.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-08, 15:11   

Cytat:
Uważam że najlepszą nazwą byłoby nazwanie działu "Dzieł Ekologii i Ochrony Środowiska" i uważam, że i o chronieniu środowiska będzie w nim mowa jak i o ekologicznej żywności. Wiec ta nazwa pasuje jak najlepiej nazwa sama sobie pozostawiona jako "Ekologia" jest według mnie najgorszą możliwą. Ponadto są dziedziny nauk w których o ludziach nie mówi się tak jak to jest w naukach starych Chemia - Chemicy, Fizyka - Fizycy. W naukach nowych mówi się z tytułem (inżynier, magister etc.) W tym wypadku Specjalista od Ochrony Środowiska. Samo słów np. Chemik już zawiera w sobie "Specjalista od Chemii". Przy okazji nie ma "Chemiczki" zawsze jest Chemik czy kobieta czy mężczyzna. (polecam prof. Miodka w tej tematyce)

Znaczenie pojęcia "ekologia" w znaczeniu "ochrony środowiska" jest obecnie bardzo powszechne - zauważyłem także, że tylko ty czepiasz się tej nazwy, bo nawet na stronie internetowej dziennika nikt nie narzeka na dział "ekologia".
http://www.dziennik.pl/zielony-dziennik/?page=1
Przyzwyczajenia się zmieniają, a ty masz szczęście posiadać proste nazwy w dziale.
Cytat:
Uważam, że dany dział nie będzie zajmował się głupotami i do sprawy będzie podchodził poważnie. A nie zgromadzi poważnych ludzi z wiedzą i nikt nie zainteresuje się nim jeżeli będzie bardzo nieprofesjonalnie nazwany.

Ja zawsze podchodzę z takimi rzeczami na poważnie, ale nie ważne są dla mnie nazwy i obszerna wiedza - słowa służą tylko opisywaniu rzeczywistości, informacji zawsze można poszukać, ale najważniejsze dla mnie są działania, bo z samej dyskusji rzadko coś wynika.
Cytat:
Dlatego tez apeluje o przestrzeganie i dbałość o pojecia Ekologia a Ochrona Środowiska, są to nauki zazębiające się jak Chemia i Fizyka, lecz tylko zazębiające a nie są synonimami siebie wzajemne.

Najważniejsze jest to, że wiadomo o co chodzi - a w przypadku chemii i fizyki różnice są wielkie. Na razie więc nazwy pozostają, bo na razie tylko ty nie akceptujesz zmian.
Cytat:
No ale "aktywiści" kojarzą mi się z kimś aktywnym, działającym. A ochrona środowiska to zupełnie co innego, co wiele osób nie interesuje.

Wcześniejsza nazwa nie zachęcała specjalnie do "działania", i nie dało się objaśnić na czym konkretnie mają polegać. Teraz cel jest już chyba jaśniejszy, choć wiem że samo się nic nie zrobi.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-08, 18:44   

Zobaczcie na mój ostatni post w dziale o 1 wyżej :D Myślę, że tam mogłoby znaleźć się coś takiego jak ekologia ... whatever :D nie ebdzie sie sprzeczał co do nazwy ^^

Focus

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-08, 19:41   

Elder Brain napisał/a:
Wcześniejsza nazwa nie zachęcała specjalnie do "działania", i nie dało się objaśnić na czym konkretnie mają polegać. Teraz cel jest już chyba jaśniejszy, choć wiem że samo się nic nie zrobi.

Wątpię że chodziło tam o nazwę... I tutaj chciałbym poruszyć ważną kwestię... Jeśli coś nie funkcjonuje tak jak się oczekiwało i jeśli rezultaty są marne (żeby nie użyć słowa żałosne) to po co na siłę utrzymywać to przy życiu.
To jest tak samo jak z eutanazją - jeśli ktoś ma żyć jak roślina, to nie wolno zabierać mu godności, prawa do godnej śmierci... I naprawdę nie wiem jak kościół może wygadywać takie rzeczy... jeśli ktoś ma jedynie cierpieć i nie czerpać ŻADNYCH przyjemności z życia, bo każda chwila jest dla niego niewyobrażalnym bólem i jeśli chce zginąć godnie i zakończyć swoje męki, nie można mu tego zabronić.

W wypadku tego działu, mądrzej niż wykłócać się o nazwę byłoby po prostu go usunąć. Można spróbować z czymś innym, w czym ochrona środowiska & ekologia byłyby zawarte...

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem swoim postem

Hitman

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Odpowiedz do tematu