P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Forum » Ogłoszenia » Nowa Grupa: Aktywiści

Nowa Grupa: Aktywiści
Autor Wiadomość
Elder Brain
Brainiac

Wysłany: 2009-02-08, 20:55   

Cytat:
Wątpię że chodziło tam o nazwę... I tutaj chciałbym poruszyć ważną kwestię... Jeśli coś nie funkcjonuje tak jak się oczekiwało i jeśli rezultaty są marne (żeby nie użyć słowa żałosne) to po co na siłę utrzymywać to przy życiu.
To jest tak samo jak z eutanazją - jeśli ktoś ma żyć jak roślina, to nie wolno zabierać mu godności, prawa do godnej śmierci... I naprawdę nie wiem jak kościół może wygadywać takie rzeczy... jeśli ktoś ma jedynie cierpieć i nie czerpać ŻADNYCH przyjemności z życia, bo każda chwila jest dla niego niewyobrażalnym bólem i jeśli chce zginąć godnie i zakończyć swoje męki, nie można mu tego zabronić.

Dyskusji w dziale było niewiele, ale jednak była - a zmiany w tematyce będą niewielkie, bo i tak sporo postów było już poświęcone ochronie środowiska. Według mnie na razie nie było źle, a przez "poprawki" powinno być lepiej.
Cytat:
W wypadku tego działu, mądrzej niż wykłócać się o nazwę byłoby po prostu go usunąć. Można spróbować z czymś innym, w czym ochrona środowiska & ekologia byłyby zawarte...

Usunięcie działu miało by sens gdyby był zupełnie pusty, lub w ogóle się nie rozwijał - do tąd nieliczne wątki były rozwijane stopniowo, ale już od jutra zacznę tworzyć nowe.
Cytat:
Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem swoim postem

Nie oceniaj czegoś, czego nie widziałeś - bo domysły niewiele tu wnoszą.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-08, 22:02   

Elder Brain napisał/a:
Nie oceniaj czegoś, czego nie widziałeś - bo domysły niewiele tu wnoszą.

Tym to mnie rozbawiłeś. Jak mógłbym oceniać coś czego nie widziałem? Otóż może podsumuję trochę ten dział:

-75% tematów to Twoje tematy (12 tematów na 16 założonych)
-temat Zumo jest zdecydowanie najbardziej tematycznym jaki w życiu widziałem (pytanie o Twojego bloga EB)
-niektóre nadają się co najwyżej do off-top (Muzyka, Książki, Sztuki Walki, Sztuka Przetrwania, Praktyczne Porady)
-niektóre do działu eksperymenty (Kuchenna Chemia, Pomniejsze Eksperymenty)
-niektóre do jakichś ogłoszeń czy propozycji dla forum (Pomysły dla Forum)
-jeszcze inne sam nie wiem gdzie (Łączenie Pałaców, 12 Piknik Naukowy,Forum wolności słowa, Greenpeace vs. WWF)
-do działu pasują TYLKO 3 tematy (Ochrona Środowiska, Segregacja Śmieci, Freeganizm)

Elder Brain napisał/a:
Usunięcie działu miało by sens gdyby był zupełnie pusty, lub w ogóle się nie rozwijał - do tąd nieliczne wątki były rozwijane stopniowo, ale już od jutra zacznę tworzyć nowe.

Pozwól Drogi EB, że zacytuje Twoje słowa z tematu właśnie z działu Ekologia

Cytat:
Temat stoi w miejscu, a sam dział nie rozwija się według planu

Wybacz mi, ale śmiem twierdzić, że 3 tematy (na 16) zgodne z założeniami działu to zdecydowanie za mało, żeby stwierdzić, że dział się "rozwija". Co więcej, chciałbym zauważyć, że wypowiada się tam kilka, ba nawet parę osób (można policzyć na palcach jednej ręki). Takie rozmowy typu
Cytat:
Którą organizacje bardziej lubicie i dlaczego? Której organizacji akcje bardziej Wam się podobają?

Na które odpowiedzi pojawiają się po miesiącu, chyba nie świadczą dobrze... W tym temacie wypowiedziały się 2 osoby łącznie pisząc 3 posty :shock: . masakrycznie zniewalający wynik... pozazdrościć.

Ogólnie to tak jak powiedziałem, że ja bym ten dział usunął i założył na jego miejsce coś co ma racje bytu... Osobiście mi nie przeszkadza, jedynie większy śmietnik jest.

Pozdrawiam

Hitman

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-08, 22:26   

Ehh... Tak się ludzie staracie, żeby chornić to środowisko... żeby nie doszło do czegoś bardzo złego... I widać, że robicie wszystko co się da... tu i tam... Musicie się zastanowić co będzie najlepszym rozwiązaniem i dopiero wtedy je proponować.... bo tak to powstaje jedna, wielka dyskusja.

Focus

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-09, 15:11   

Cytat:
Tym to mnie rozbawiłeś. Jak mógłbym oceniać coś czego nie widziałem?

Muszę przyznać że nie znam szczegółów dostępności działu, ale najwyraźniej wiesz o czym piszesz.
Wcześniejsze tematy nie są już praktycznie rozwijane, więc przemilczę twój ich opis, ale jeśli weźmie się pod uwagę ilość postów - w sumie jest ich ponad 1/4.
Cytat:
Wybacz mi, ale śmiem twierdzić, że 3 tematy (na 16) zgodne z założeniami działu to zdecydowanie za mało, żeby stwierdzić, że dział się "rozwija". Co więcej, chciałbym zauważyć, że wypowiada się tam kilka, ba nawet parę osób (można policzyć na palcach jednej ręki).

W planie miałem, że to nie ja będę zakładał nowe wątki, i że kilka osób poświęci się by zrealizować kilka praktycznych pomysłów...
Dział dopiero co zmienił nazwę, więc poczekaj z komentarzami na później.
Cytat:
Takie rozmowy typu
Cytat:
Którą organizacje bardziej lubicie i dlaczego? Której organizacji akcje bardziej Wam się podobają?

Na które odpowiedzi pojawiają się po miesiącu, chyba nie świadczą dobrze... W tym temacie wypowiedziały się 2 osoby łącznie pisząc 3 posty :shock: . masakrycznie zniewalający wynik... pozazdrościć.

Tego tematu akurat nie stworzyłem ja, i muszę przyznać że niespecjalnie mi się spodobał :-P . Sam napisałem że jest właściwie do usunięcia, i gdybym chciał - mógłbym tam w ogóle nic nie napisać.
Cytat:
Ogólnie to tak jak powiedziałem, że ja bym ten dział usunął i założył na jego miejsce coś co ma racje bytu... Osobiście mi nie przeszkadza, jedynie większy śmietnik jest.

Stare tematy prędzej, czy później mogą zastąpić nowe, a śmietnik jest także w innych działach... na razie więc poczekaj z komentarzami do działu, bo sam nawet nie próbowałeś go nigdy stworzyć..
Cytat:
Ehh... Tak się ludzie staracie, żeby chornić to środowisko... żeby nie doszło do czegoś bardzo złego... I widać, że robicie wszystko co się da... tu i tam... Musicie się zastanowić co będzie najlepszym rozwiązaniem i dopiero wtedy je proponować.... bo tak to powstaje jedna, wielka dyskusja.

Wielka dyskusja jest już w chemii, a generalnie nie jestem jej przeciwny - sam skupiam się na jakości, i właśnie dlatego nie przyjmuję byle kogo do mojego działu. Oczywiście myślę nad dyskusjami, ale najważniejszy jest efekt - więc dla mnie dobre są nawet tematy wymyślone w 5 minut, o ile oczywiście się rozwijają i wnoszą coś nowego.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-02-10, 11:29   

Jaka nazwa taki dział! A dziennik to nie wszechświat wiedzy tylko domysły i gdybania dziennikarzy. Porozmawiaj z profesorem BELWEDERSKIM na ten temat a nie czytaj modrości ludowe z dziennika... bo to przypomina mi takie "idzie luty szykuj byty" każdy napisać może, ale tylko profesor wypowie sie właściwie na dany temat. Oczywiście profesor nie jest potrzebny do tego wystarczy bardziej inteligentna jednostka... I myślę że to nie jest moje zacofanie lecz wiedza nad tematem. A jeżeli ktoś z tego robi tematy dla mas i masą w prosty zakłamany sposób przedstawia... no to muszę przyznać że teraz jest moda na to bo naprawdę wyczynem wielkim byłoby raz zrobić coś dobrze od początku do końca.

A fizyka i chemia to nauki bardzo ze sobą związane, niestety wiedzą to tylko Ci co cokolwiek o nich wiedzą.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-10, 15:50   

Cytat:
Jaka nazwa taki dział! A dziennik to nie wszechświat wiedzy tylko domysły i gdybania dziennikarzy. Porozmawiaj z profesorem BELWEDERSKIM na ten temat a nie czytaj modrości ludowe z dziennika... bo to przypomina mi takie "idzie luty szykuj byty" każdy napisać może, ale tylko profesor wypowie sie właściwie na dany temat. Oczywiście profesor nie jest potrzebny do tego wystarczy bardziej inteligentna jednostka... I myślę że to nie jest moje zacofanie lecz wiedza nad tematem. A jeżeli ktoś z tego robi tematy dla mas i masą w prosty zakłamany sposób przedstawia... no to muszę przyznać że teraz jest moda na to bo naprawdę wyczynem wielkim byłoby raz zrobić coś dobrze od początku do końca.

Nie wierzę w profesorów którzy przez całe życie nauczają tylko sztywnych reguł, a sami nic nie robią. Jeżeli więc jesteś "bardziej inteligentną jednostką" - to powinieneś wiedzieć że nie ważne są nazwy. To czy nazwiemy wodę wodą, czy monotlenkiem diwodoru, nie zmieni przecież jej właściwości, a mi właśnie chodzi o praktyczne zastosowania wiedzy by osiągnąć pewne efekty - nie musi to też być wcale łatwe i proste.
Cytat:
A fizyka i chemia to nauki bardzo ze sobą związane, niestety wiedzą to tylko Ci co cokolwiek o nich wiedzą.

Oczywiście że są związane, ale to tylko część całości.
Naprawdę denerwuje mnie to, że ludzie piszą np. reakcje zachodzące elektrowniach jądrowych, podczas gdy sami na oczy ich nie widzieli, i nigdy do nich nie wejdą.
Nawet jeśli to wszystko jest zgodne z prawdą, to co to daje? Można oczywiście patrzeć w niebo, gdy inni stwierdzą że odkryto tam życie, tyle że nikt mi np. nie udowodni że na słońcu też nie ma życia, a przez lata mówiono że pluton jest planetą...

Przepraszam jeśli cię uraziłem, ale dość mam samego pisania - bo dążę do działania.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-02-10, 19:31   

Elder Brain napisał/a:
To czy nazwiemy wodę wodą, czy monotlenkiem diwodoru, nie zmieni przecież jej właściwości

Tylko, że problem jest taki iż nazywamy wodę nadtlenkiem wodoru w tym wypadku.

Elder Brain napisał/a:
Nie wierzę w profesorów którzy przez całe życie nauczają tylko sztywnych reguł, a sami nic nie robią.

I znalazł się nam specjalista w dziedzinie nauk. Widać żadnego nie znasz... i nie potrafisz zrozumieć że krzykiem i czynem to w średniowieczu krucjaty prowadzono najpierw trzeba zrozumieć problem a później go realizować i nikt nie dostał profesora za machanie rekami tylko za lata badań. Ale widać że poznałem w tej dziedzinie większego specjalista który na pewno z niejednym już profesorem pił herbatkę. I tak to już jest że Wy ze swoją nie wiedzą tylko szkodzicie Środowisku zamiast go leczyć. Ale świat chory bo ludzie nie chcą się leczyć. W takim razie koniec dyskusji nomenklaturowej bo nie dochodzi to do żadnego finału wiec będę siedział i czekał na czynny. Tylko czy życia mi starczy?

Elder Brain napisał/a:
Nawet jeśli to wszystko jest zgodne z prawdą, to co to daje? Można oczywiście patrzeć w niebo, gdy inni stwierdzą że odkryto tam życie, tyle że nikt mi np. nie udowodni że na słońcu też nie ma życia, a przez lata mówiono że pluton jest planetą...

Wiedzę, nie ma działania bez myślenia. Jam mówi chińskie przysłowie: "Lepiej tydzień pomyśleć niż dwa tygodnie bezowocnie pracować" Z takim podejście można zaszkodzić samemu sobie. Badając procesy które nas otaczają możemy podejść do tego w sposób bardzo ogólny aż do sposobów bardzo szczególnych i wyciągnąć wnioski. Które procentują miedzy innymi tym że siedzisz sobie teraz przed komputerkiem marnujesz energie z elektrowni przyczyniasz się do zwiększenia emisji CO i dwutlenku węgla oraz Hg.

Powinieneś ubrać lniany worek i mieszkać samotnie na pustyni bez zrozumienia. Zamiast patrzyć się na to jestem świadomy tego że nie możemy już pozbawić się takich zabawek jak komputerek. Wiec co robią ludzie którzy coś wiedzą. Wykorzystują znane im procesy do tego aby to ślepe koło wyrządzało jak najmniej strat. Do tego teraz przede wszystkim potrzebna jest nauka nikt już nie myśli co by tu nowego wymyślić za nowe urządzenie tylko jak to zrobić aby to samo sobie nie powodowało naszej zagłady. I po to bada się takie procesy żeby działała zgodnie z prawami natury a nie wbrew nim.

I na tym polega "plastyczna nauka".

Tylko sztuka jest celem samym w sobie resztę trzeba badać i dochodzić do celu inaczej nie ma się podstaw do brania udziału w dyskusjach i tak jak cała masa kretyńskich organizacji tylko się polemizuje a nie działa a jak działa to najczęściej nie właściwie lub chorymi sposobami nierealnymi dla hałasu.

Stowarzyszenia takie jak GP to w większości chora polityka która mydli oczy takim którzy się na tym nie znają i myślą że bez wiedzy sobie zbawią świat.

Albo ma się małą wiedzę, albo się jest dzieckiem albo się jest infantylnym żeby tego nie wiedzieć. Jednak jak większość współczesnego społeczeństwa.

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2009-02-11, 17:11   

Cytat:
Tylko, że problem jest taki iż nazywamy wodę nadtlenkiem wodoru w tym wypadku.

Woda i monotlenek diwodoru to H20, podczas gdy nadtlenek wodoru to H2O2, więc jeśli ma się to normalnie nazwać - to stanowczo nie tak.
Cytat:
I znalazł się nam specjalista w dziedzinie nauk. Widać żadnego nie znasz... i nie potrafisz zrozumieć że krzykiem i czynem to w średniowieczu krucjaty prowadzono najpierw trzeba zrozumieć problem a później go realizować i nikt nie dostał profesora za machanie rekami tylko za lata badań. Ale widać że poznałem w tej dziedzinie większego specjalista który na pewno z niejednym już profesorem pił herbatkę. I tak to już jest że Wy ze swoją nie wiedzą tylko szkodzicie Środowisku zamiast go leczyć. Ale świat chory bo ludzie nie chcą się leczyć. W takim razie koniec dyskusji nomenklaturowej bo nie dochodzi to do żadnego finału wiec będę siedział i czekał na czynny. Tylko czy życia mi starczy?

Nie ważne są tytuły, bo tacy ludzie uczą się tylko dla nich - a rozumieć nie muszą, jeśli im za to płacą. Nie bierz przykładu z innych, bo w ten sposób sam nic nie osiągniesz i będziesz tylko naśladował swoich "profesorów".
Cytat:
Stowarzyszenia takie jak GP to w większości chora polityka która mydli oczy takim którzy się na tym nie znają i myślą że bez wiedzy sobie zbawią świat.

Szczerze nie przepadam z Greenpeace - bo wolę bardziej "pokojowe metody", a bez wiedzy wielkiej wiedzy można naprawdę wiele zrobić, tylko trzeba wiedzieć jak ją wykorzystać.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-02-11, 21:34   

Elder Brain napisał/a:
Woda i monotlenek diwodoru to H20, podczas gdy nadtlenek wodoru to H2O2, więc jeśli ma się to normalnie nazwać - to stanowczo nie tak.

To obrazowanie nazwy Twojego działu.

Elder Brain napisał/a:
Nie ważne są tytuły, bo tacy ludzie uczą się tylko dla nich - a rozumieć nie muszą, jeśli im za to płacą. Nie bierz przykładu z innych, bo w ten sposób sam nic nie osiągniesz i będziesz tylko naśladował swoich "profesorów".

Nie prawda. Nikogo nie naśladowałem i nie mam zamiaru i nikt tu o tytuł nie walczy bo tytułu kupić się nie da i nikt go kupić nie może (mówimy o tytule naukowym). Tytuł to tylko wyróżnienie i w pewien sposób podziękowanie za to co Ci ludzie osiągnęli w nauce. Jak rangi w wojsku.

Jak widać granie na gitarze Ci nie służy, bo jak bys zamienił i podyskutował z takimi ludzi którzy całe życie praktycznie spędzili w lesie badając mchy i na te podstawie określali emisje i zanieczyszczenie uczyli się przeciwdziałania i odbudowy ekosystemów pracując przez cały czas na okrągło w lasach i egzystując w nich to byś nie opowiadał takich głupot. Ja na tym skończę.

Ramster 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-28, 10:43   

No i moim zdaniem Zv. ma rację.

PS: Z głupszymi się nie dyskutuje .

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2009-02-28, 16:27   

A ja powiem, że jeśli grupa Aktywiści zmieniła się na Ekolodzy, to proszę mniej z niej jak najszybciej wyrzucić na zbitą twarz. Dziękuję za rozpatrzenie mojej prośby. Bo o tych pseudoekologach, którzy przypinają się do drzew i robią wielkie halo z niewiadomo czego mam swoje zdanie i nie jest ono najlepsze.

Odpowiedz do tematu