P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Doświadczenia i eksperymenty fizyczne » [informacja]Sprytna Plastelina

Przesunięty przez: Zv.
2008-03-06, 22:04
[informacja]Sprytna Plastelina
Autor Wiadomość
Sebastef
Brainiac

Wysłany: 2007-10-20, 17:06   

"ta maż zielona z brainiaca" To mieszanina wody, barwinka, i mąki ziemniaczanej(skrobi). A jak na ironie, ma ona te same właściwości co sprytna plastelina. ma równierz jeden minus- z czasem woda wyparowuje, ale można sobie z tym poradzić, dodając coś co by zatrzymało parowanie wody...

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

spider2141 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2007-10-20, 17:59   

Zrobiłem tak. Dałem wode, poł paczki mąki ziemniacznej i farbe(plakatówke) i pupa. Nic nie wyszło.

UFO 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-10-20, 19:41   

U mnie to samo :(

P.S. Mąka ma być kukurydziana

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2007-10-21, 14:18   

Ja zrobiłem z mąką ziemniaczaną i wszystko jest ok. Ważne są proporcje, to musi być gęste, a kiedy dotykasz jest twarde. Nie można przesadzić z wodą, bo będzie to biały płyn, nie można przesadzić z mąką to będzie biały klocek. a jeżeli będzie ok to jak dotykasz-ciało stałe jak zostawiasz ciecz.

spider2141 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2007-10-21, 15:00   

a w jakich proporcjach dałeś?

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2007-10-21, 17:10   

Ehhh, na jedną łyżkę mąki ziemniaczanej, jedna łyżka wody.Ma to mieć taką konsystencje, żeby było twarde i trudne do mieszania natomiast, jak nabierzesz na łyżkę, żeby spływało...

Graham123 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-12-03, 01:28   

To nie ma być mąka ziemniaczana tylko KUKURYDZIANA! Tworzy to ciecz która podczas nacisku staje się na 3 sec ciałem stałym. Dzieje się to przez reakcję łańcuchową dipolów wody pod naciskiem.

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2007-12-03, 07:24   

To jakim cudem zrobiłem to z mąką ziemniaczaną ?? I mi wyszło? I działa dokładnie tak jak powinno? Nie ma żadnych problemów. Jak sie tak kłócicie to mogę dać filmik...

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2007-12-03, 16:32   

... Filmiku nie trzeba, bo to chyba możliwe. Ale w każdym razie w programach "Brainiac" i "Pogromcy Mitów" używano tylko mąki kukurydzianej. W Brainiacu nie podano proporcji, lecz w Pogromcach wykorzystano 750litrów wody i 450kg mąki, nie umiem obliczyć procentów, ale taka proporcja zapewnia chyba optimum.

kurczak94 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-12-30, 18:29   

Ja sobie kupiłem tą "plastelinę". Jest bardzo fajna. tylko że trzeba uważać bo jak się dywan zabrudzi albo ubranie to bardzo ciężko ją zmyć. Ale tak to suuuper :)

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-12-30, 19:37   

Gdy robiłem swój silikon to wyszedł podobnie jak ta plastelina: gdy mocniej się pociągnęło to pękał poszarpaną krawędzią, a gdy ciągnęło się go delikatnie to się baaardzo rozciągał.

Shady 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-01-03, 19:33   

Takie właściwości typu pękanie lub łamanie się przy szybkim szarpnięciu lub rozciąganie się substancji za pomocą wolniejszych ruchów to typowe dla wielu "glutowatych" substancji. Wątpie żeby silikon mógł mieć tyle właściwości (ciekawych właściwości) co "sprytna planstelina", ale wątpie też czy komuś z nas udało by się otrzymać idelanie taką samą "sprytną plasteline" która jest opisana na początku tego tematu. Raczej było by to coś podobnego, o innych właściwościach i na pewno przy użuciu łatwiej dostepnych odczynników.

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-01-04, 14:23   

Shady napisał/a:
Wątpie żeby silikon mógł mieć tyle właściwości (ciekawych właściwości) co "sprytna planstelina"
O które właściwości ci chodzi? Rozciąganie: jest, pękanie: jest, przyciąganie przez magnes: dodajemy pył magnetytowy i jest, jak dodasz farby fluorescencyjnej to ci ta plastelina nawet w ciemności będzie świecić. I najważniejsze: silikon robisz za 10 zł za kilogram (może mniej niż 10 zł.) a za plastelinę płacisz 15 za 100 gramów.

adi1731 
Szkodnik

Wysłany: 2008-01-04, 17:54   

Siema. Jestem tu nowy. Ale wpadłem na pomysł tylko nie wiem czy dobry. A jakby ten silikon połączyć z tymi związkami co do świecącego pomidora może coś by wyszło. Albo tego z czego robią te zabawki świecące w ciemności.

qbeq 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-02-03, 16:24   

Naprawde bardzo fajna mozna nia odbijac o ściane jak pimpong :)

Odpowiedz do tematu