P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Nauka i technika » Fizyka » Doświadczenia i eksperymenty fizyczne » [informacja]Sprytna Plastelina

Przesunięty przez: Zv.
2008-03-06, 22:04
[informacja]Sprytna Plastelina
Autor Wiadomość
Graham123
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-11, 00:58   [informacja]Sprytna Plastelina

Ostatnio wyczaiłem świetną rzecz - tak zwaną sprytną plastelinę! Jest to substancja, której właściwości fizyczne zależą od dynamizmu naszej akcji. Co to oznacza? można ją powoli rozciągać, albo szybko złamać (tak, jak patyk). Można nią odbijać jak gumę od ściany, albo rozbić jak porcelanę. Niesamowita sprawa. A i to nie wszystko, bo istnieją jej różne rodzaje - np. czarna ma właściwości magnetyczne! Albo wersja fluorescencyjna, świecąca w ciemności.
No i jest pozbawiona wad normalnej plasteliny - nie roztapia się, nie budzi. I to nie jest jakimś tam chwyt marketingowy :-P bo sam jestem w posiadaniu modelu "zmierzch" i faktycznie działa tak, jak jest to opisane!

Zresztą, sami patrzcie jakie z niej cuda można robić na stronie www.sprytna-plastelina.pl

Wszelakie różne i podłużne rodzaje tejże substancji można kupić na tej stronie
( www.sprytna-plastelina.pl ).

A w śród nich takie jak:

* Wrażliwa na ciepło
Wystarczy dotknąć je ręką lub kubkiem z ciepłą kawą a pojawi się nowy wystrzałowy kolor. Aby powrócić do pierwotnego koloru plasteliny, należy pozostawić ją aby wystygła lub schować na chwilkę do lodówki.

* Metaliczna
Metaliczne plasteliny wyglądają tak jak roztopiony metal pomału cieknący w Państwa rękach.

* Świecąca
W ciągu dnia ma kolor mleczny, ale w momencie kiedy się ściemni, pojawia się jej magiczny blask. Jest przezroczysta, tak więc blask wydobywa się z wnętrza.

* Elektryczna
Zelekryzowane kolory oczarują swym perłowym połyskiem.

* Mieniawka - kolorowe iluzje!
Mimo tego, że najpiękniejsze są na słońcu, zostały stworzone w taki sposób, aby i w świetle pomieszczenia biurowego zaskakiwały stale nowymi kolorami. oczy przez długie godziny będą je odgadywać.

*
Magnetyczna
Magnetyczna plastelina jest ciemna, tajemna i reaguje na siły magnetyczne.
Administrator Elder Brain

Google

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Bocian 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-03-11, 09:08   

Na pewno firma produkująca takie zabawki pilnie strzeże przepisu, ale dla chcącego nic trudnego ;-) . Postaram się poszukać jakichś informacji na ten temat. Jeśli coś znajdę to na pewno was powiadomię ;-) .

maciekppp 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-03-13, 08:44   

a może ta maż ta zielona z brainiaca . Może z nią pokombinować?

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2007-03-13, 16:22   

Ta plastelina jest świetna :-) Na pewno zapewni mnóstwo zabawy i zadziwi każdego znajomego, który ją zobaczy...
Ale cena jest raczej zbyt duża jak za taką małą ilość tego materiału :-( Zrobienie czegoś podobnego w domu odpada bo to na pewno nie jest proste.

kaziu 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-03-13, 21:10   

wiecie co, oglądałem dziś "jak to jest zrobione?" i tam było o "ciastolinie". Z opisu nawet było podobne do tego co jest przedstawione na stronie. Niestety pełnego składu nie podali. Tylko oczywiste, takie jak woda, olej maka i sól... potem barwnik. Może wam to w czymś pomoże. Nigdy nie byłem dobry z chemii, ale może są jakieś substancje które nie powodują momentalnego lub szybkiego zastygnięcia tej masy.

Ważne co może was naprowadzić to były podane wiadomości, że "ciastolina" składa się ze spożywczych produktów, może zaschnąć po dłuższym czasie i że można s powrotem uzyskać "ciastoline" przez dolanie wody i zamknięciu w ciasnym pojemniku.
Poprawa ort. - Zumo

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2007-03-13, 21:31   

Ciastolina to nic innego jak 1,5 szklanki mąki 1 szklanka wody i 0,5 szklanki soli. Po połączeniu trzeba rozrabiać tak długo aż nabierze konsystencji plasteliny. Jeśli jest za rzadkie wiecej mąki za geste (suche) wody do tego można dołożyć jakiś barwnik i mamy ale to nie jest sprytna plastelina tylko ciastolina :-/ (lubie gotować)

Graham123
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 11:25   

[quote=http://www.sprytna-plastelina.pl/index.php?akce=strana&id=384]Sprytna plastelina jest stworzona na bazie silikonu. Co to jest za materiał? Skąd się wziął?
Podczas II. wojny światowej w Stanach Zjednoczonych zaczęło brakować kauczuku. Japońskie wojska okupowały wiele obszarów, z których importowano kauczuk.

Sprytna plastelina i wiele innych produktów na bazie silikonu była wytworzone w trakcie II. wojny światowej w czasie kiedy Amerykanie szukali tworzywa, które by mogło zastąpić kauczuk i być wykorzystane do produkcji pneumatyk i uszczelek.

W roku 1936 doktor Earl Warrick zaczął eksperymentować z organo-silikonową chemią - łączył silikon z węglem. W 1943 roku nastawił się na poszukiwanie namiastki kauczuku. Pomimo tego że biegiem wojny nie powiodło mu się odkryć użytecznego produktu zastępującego kauczuk, silikonowa skacząca plastelina (jeden z głównych materiałów służących do produkcji Sprytnej plasteliny) stała się jednym z jego ubocznych produktów.

Ponieważ nie znalazł dla niej żadnego odpowiedniego zastosowania w przemyśle, zapoczątkował dynamiczny rozwój wspaniałej zabawki. :-) [/quote]

Cytuj albo podpisuj autora! Następnym razem za takie podszycie się pod osobę, która napisała jakiś tekst zostaniesz ukarany warnem.
-Odyn

Ryba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-31, 10:10   

A ja widziałem na stronie www.toys4boys.pl coś podobnego też można rozkruszyć lub nałożyć na twarz i idealnie sie dopasuje.

http://toys4boys.pl/item669__Myslaca_Masa.html

Dorotarota 
Szkodnik

Wysłany: 2007-04-05, 20:47   

Tak, na stronach www.toys4boys.pl sprzedają myślącą masę z tym że muszę wam powiedzieć, że jest to ten sam produkt co sprytna plastelina oferowana na stronach www.sprytna-plastelina.pl z kilkoma różnicami:
1. jest droższa :lol:
2. ma inną nazwę
3. inne szatę graficzną opakowania

Zgadnijcie gdzie kupiłam swoją plastelinkę? :?:
Dla ułatwienia dodam, że moja plastelinę jest bardzo sprytna :mrgreen:

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-04-07, 16:59   

Nie ma sensu zastanawiać się z czego ta "cośtamlina" jest zrobiona, bo to są związki chemiczne o których pojęcia nie mamy. Jedyne co możemy z tym zrobić to kupić i się pobawić bo z robieniem tego nie ma szans xF

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2007-06-13, 15:01   

Ja natomiast wyszukałem "Myślącą Masę" , zastosowanie bardzo podobne, niemożliwe jest stworzenie takiego produktu z wszystkimi zaletami ponieważ po prostu pszeszkadzały by sobie nawzajem... obydwa kosztują mniej więcej tyle samo (ok.40zł) niemniej chyba warto zważywszy na wieloletnią funkcjonalność.

Krzysiek1991 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2007-06-16, 22:41   

Naprawdę szkoda ,że jest ona taka droga :(

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2007-06-17, 12:20   

Po zastanowieniu- rzeczywiście, te 40zł kosztuje niecałe 100gram- czyli 1kg(czyli 11sztuk) kosztowałby dokładnie 440zł... ale cóż, taka cena jest technologii. Za inne niefunkcjonalne "gadżety" w podobnych sklepach płaci się z resztą mniej więcej tyle samo.

asj43z 
Szkodnik

Wysłany: 2007-08-08, 12:21   

Cześć. Miałem kiedyś taka plastelinę miał ona kolor różowy fakt faktem fajna była ale strasznie zajeżdżała solą.

UFO 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-10-20, 14:36   

maciekppp napisał/a:
a może ta maż ta zielona z brainiaca . Może z nią pokombinować?

A jak ją zrobić?

Odpowiedz do tematu