P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Galeria » [film/y] Uwiecznione detonacje włąsnej roboty petard.

[film/y] Uwiecznione detonacje włąsnej roboty petard.
Autor Wiadomość
Szprotuś
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-15, 15:10   [film/y] Uwiecznione detonacje włąsnej roboty petard.

Jako, że to chyba mój pierwszy post na tym forum wszystkich serdecznie witam. Zamieszczam filmy z detonacji własnej roboty petard i innych mieszanin pirotechnicznych. W najbliższym czasie powinienem dodać jakieś ciekawe filmy. Jeśli uzupełnię zapasy.

Petarda I
Saletra z cukrem, termit, lont z ogni sztucznych. Metalowe opakowanie.
http://pl.youtube.com/watch?v=J-2d1hVOYAs

Najsilniejsza jaką udało mi się zrobić. Na szczęście puszki nie rozrywają się na kawałki tylko puszczają łączenia. 2 dni po detonacji usłyszałem, że policja u mnie w mieście poszukuje "nieznanych pirotechników". Czuję się zaszczycony takim mianem.

Petarda II
Saletra z cukrem i proch. Lont z nadmanganianu potasu i z... nie pamiętam drugiego składnika.
http://pl.youtube.com/watch?v=4KQ1emAamrY

Nie jest to mojej roboty dlatego nie pamiętam składników. To robota kolegi z którym najczęściej detonuję. Miała polecieć, a wybuchła.

Petarda III
Saletra z cukrem, lont chyba taki jak powyżej, ale nie pamiętam.
http://pl.youtube.com/watch?v=hH9Qqwk6LAk

Jak w opisie na youtube'ie - miała wybuchnąć, a poleciała. Koledze który odpalał przeleciało po plecach. Także nie mojej konstrukcji, na moje niestety nie starczyło już baterii...

Termit na ulicy
Robiłem karmelka z cynkiem i trochę mi go zostało. Miałem też trochę termitu i postanowiłęm trochę rozbawić towarzystwo.
http://pl.youtube.com/watch?v=YbBqznissqw

Karmelek robiony w znany wszystkim sposób, dodanie cynku powoduje zmianę barwy światła(zielone, może niebieskawe) i jego jasność. Cynk "na sam koniec gotowania".

Mam jeszcze kilka filmików, niestety są na tyle niebezpieczne, że pokazywanie ich tutaj jest niestosowne.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-02-15, 16:18   

Szprotuś napisał/a:
Mam jeszcze kilka filmików, niestety są na tyle niebezpieczne, że pokazywanie ich tutaj jest niestosowne.

W takim razie wrzuć do działu Pirotechnicznego (jak będziesz miał uprawnienia) .

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-02-15, 16:58   

No i znowu czekanie 2/3 filmu na kilku sekundowy efekt... Czy tak trudno wycinać z filmów to co niepotrzebne?

Huk z 2 pierwszych petard co prawda niezły, ale dlaczego w metalowych korpusach?! Dopiero jak ktoś z was w końcu dostanie odłamkiem i wyląduje w szpitalu, to przestaniecie używać puszek?

Przeczytaj:
Ralf napisał/a:
Witam,
w pirotechnice NIE wolno używać (a przynajmniej o tym pisać) korpusów z metalu, szkła itp. Odłamki takiego "granatu" lecą daleko siejąc zniszczenie.
Prosiłbym się zastanowić dwa razy zanim się ktoś rozpisze na temat zalet rurabombi albo metalowej rakiety.
Oczywiście czekają nagrody w formie ostrzeżeń i banów.
Buziaczki 8-)

i zajrzyj tutaj:
http://members.shaw.ca/gr...nsequences.html

Jako, że nie masz dostępu do działu pirotechniki, nie mogłeś widzieć tego przed wysłaniem tematu. Dlatego warna nie dostaniesz.

Zastanawiam się nad jedną rzeczą - po co kombinujecie z takimi mieszankami? Dużo lepiej jest zastosować sam p.cz. bo saletra do petard słabo się nadaje...

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-15, 23:08   

Metalowy korpus w którym wiem jak się przerwie nie jest tak bardzo niebezpieczny. Puszki były sprawdzone w jaki sposób się rozerwą i zapewniam, że nie rozrywają się inaczej niż tylko na "spawach". Wiem jak może rozerwać, bo już trochę o pirotechnice wiem i się trochę w to bawię. To co pokazuję to moje ostatnie dzieła, które są robione właściwie z nudów i nie chce mi się robić prochu. Korpus plastykowy nie da takiego efektu, ale jest bezpieczniejszy. To trzeba przyznać.
Dzisiaj zrobiłem wulkan w silnym korpusie metalowym. Przewróciło się i chciało polecieć. W najbliższym czasie, używając jednak saletry z cukrem, z tego samego korpusu (gaśnica) zrobimy rakietę. Ciężkie strasznie, ale strumienica powinna wystarczyć żeby to podnieść. Oto efekty dzisiejszej pracy. Zamieszczam cały ponad minutowy filmik, gdyż teksty jakie koledzy tam rzucali były świetne. Aha. Jeszcze coś. Zastosowaliśmy wszelkie środki bezpieczeństwa, czyli schowaliśmy się w wejściu do bunkra tak tylko żeby głowa i aparat wystawały. Jeden kolega spierdzielił do środka bunkra, tak się bał wybuchu (no... w metalowym korpusie to jest czego:P).
Kod:
http://pl.youtube.com/watch?v=wazijp6vnEI

Tak w ogóle... z czego proponujecie ciekawe korpusy, bo butelki plastykowe to niezbyt ciekawe. Najwyżej granat z buteleczki po wodzie utlenionej. Może rura, ale to musi być proch. Czego wy używacie?

Biologia, fizyka, chemia - jeśli tylko będę w stanie pomóc.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-02-16, 14:00   

A może zamiast kombinować, użyłbyś zwykłych, najbezpieczniejszych korpusów papierowych??
Zapewniam, że puszka po dezodorancie może rozlecieć się na kawałki, które polecą na sporą odległość... Ja właśnie po takim wybuchu zmieniłem zdanie na temat korpusów. Nikomu nic się nie stało, ale to nie było bezpieczne...

Obejrzyj filmiki poniżej:
http://s93.photobucket.co...nt=Petardy3.flv

http://s93.photobucket.co...nt=Petardy2.flv

Korpusy tych petard były zrobione ze zrolowanych pasków papieru... Efekt ciekawy, huk głośny a zagrożenie niewielkie...

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-16, 20:46   

Nie wiem dlaczego nie przepadam za papierowymi. Może dlatego, że długo się przygotowuje je smarując je klejem i w ogóle. Puszka może się rozerwać jeśli używa się ładunków kruszących. Proch czarny też może rozerwać. Saletra i cukier to raczej nie za bardzo, bo tam huk daje to, że jest zamknięta i rozrywa opakowanie. Kiedy robię prochowe to raczej miękkich używam. Może nie papierowe, ale plastykowe np.
Tak poza tym wszystkim to ja strasznie lubię kombinować. Nie lubię iść utartymi ścieżkami i próbuję dodawać różne rzeczy do mieszanek. Tak jak tutaj np. do saletry z cukrem cynk, czy czasami siarkę. Co do kombinowania z korpusami. Żeby było szybko i był huk to najlepiej do puszki. Dlatego ich używam. Pozdrawiam.

P.S. Jutro może kolejne filmy.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-02-17, 00:04   

Faktycznie długo... Zwinięcie rulonu i zaklejenie końcówki taśmą to bardzo trudna czynność... A wklejenie silikonowej albo gipsowej zatyczki trwa całe wieki...
Nie twierdzę, że huk po rozerwaniu puszki jest nie wart uwagi, ale to po prostu nie jest bezpieczne.

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-17, 11:10   

Przyznaję rację co do bezpieczeństwa. Chyba, że się ma odpowiednie miejsce do detonacji, bądź jest gdzie się schować. Co do zatyczek... Nie mam sylikonu :D Nie mam gipsu :D To mój mankament. Nie lubię kupować takich rzeczy. Dla Ciebie Odyn mogę przestać używać metalowych :lol: .

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2008-02-17, 14:55   

Silikon kosztuje 8-10zł z zrobisz z nim ok 100 petard. A puste puszki po dezodorantach ciężko spotkać... Chyba, że ktoś je od kilku lat zbiera.

Szprotuś 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-02-17, 22:25   

Dzisiaj użyłem pustej gaśnicy kolejny raz. Filmu nie dodaję gdyż jak Odyn zauważył na forum nie wolno dodawać takich filmów. Teraz będę dodawał tylko z papierowych, bądź plastykowych opakowań. Mogę dodać zdjęcia, żeby pokazać jak to wyglądało.

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu