P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Encyklopedia » [definicja]Perhydrol

[definicja]Perhydrol
Autor Wiadomość
Bookman
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-20, 17:46   [definicja]Perhydrol

Perhydrol

Perhydrol - ok. 30% roztwór nadtlenku wodoru w wodzie.

Perhydrol jest stosowany jako silny środek utleniający w przemyśle chemicznym. Stosuje się go np. powszechnie przy produkcji wielu barwników organicznych, także przy produkcji materiału wybuchowego HMTD.

Używany jest także do oczyszczania kości z resztek tkanek miękkich (np. w celu wypreparowania trofeów myśliwskich), jako półprodukt do otrzymywania wody utlenionej itp.

Perhydrol silnie reaguje z nadmanganianem VII potasu (KMnO4, kali), gdy nastąpi zmieszanie pehydrolu z manganianem następuje gwałtowna reakcja z naczynia wybucha snop pary. Używając perhydrol należy zachować wszelkie środki ostrożności, ponieważ jest on cieczą żrącą

źródło:Wikipedia

Google

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Szparag
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-21, 11:07   

Jak potrzebujemy perhydrolu a mamy tylko wodę utlenioną,to po prostu bierzemy 15 razy więcej wody utlenionej niż potrzeba było perhydrolu (woda utlenioan ma 2%, a perhydrol30%). Pewnie kązdy o tym wie i i tak pewnie tego nie stosuje, ale nie zaszkodzi jak to podam. :-)

Bookman
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-22, 19:35   

jak damy więcej to i tak dalej mamy roztwór 2% tylko ze mamy go więcej...chyba..

Szparag
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-23, 08:56   

Owszem, dalej mamy roztwór 2%, ale jest w nim tyle samo h2o2, co w perhydrolu o 15 razy mniejszej masie. Jest to bardzo wodoutleniono-chłonne i się raczej nie przyda bo 15 razy więcej to jednak jest sporo :-P

chemik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-23, 13:45   

perhydrolem nazywa się 30-35% r-r H2O2 a nie wodę utlenioną !

pamiętajcię też, że perhydrol rozkłada się pod wpływem promieni słonecznych na wodór i tlen więc jeśli nie odkręcacie butelki z perhydrolem to może wam wybuchnąć.

oryginalne butelki z perhydrolem mają zaworki aby zapobiedz ciśneniu
jak jest zbyt duże zaworek się otwiera i ciśnienie spada.

jeśli trzymacie w zwykłej butelce radze ją odkręcać

Szparag
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-23, 14:46   

chemik napisał/a:
perhydrolem nazywa się 30-35% r-r H2O2 a nie wodę utlenioną !

Chyba nie zrozumiałeś co napisałem, chodziło mi o to, że jak nie mamy perhydrolu, to możemy użyć wody utlenionej zamiast niego (tyle że o 15-krotnie wiekszej masie).
Chemik, nikt tutaj na razie nie ma perhydrolu.. tak myślę.. ale thx za info. :-P

chemik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-23, 15:05   

nie można tak robić ponieważ jeśli się wymaga perhydrolu to nie zamienisz go wodą utlenioną !
w niektórych syntezach perhydrol nie może być 2% ponieważ nie utleni jakiejś substancji
Jako przukład podam syntezę HMTD (materiału wybuchowego).
Perhydrol ma on za zadanie utlenić urotropinę do jej nadtlenku i potrzeba 30-35% !
jeśli będzie 2% nigdy jej nie utleni nawet jak być wlał morze wody utlenionej !

perhydrol to perhydrol

jak to nikt nie ma :P

ja mam xD

someone
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-30, 11:28   

zalogowałem sie na tym forum tylko i wyłącznie zeby skomentować wypowiedż chemika:

chemik napisał/a:

w niektórych syntezach perhydrol nie może być 2% ponieważ nie utleni jakiejś substancji

zgodze sie...

chemik napisał/a:

Jako przukład podam syntezę HMTD (materiału wybuchowego).
Perhydrol ma on za zadanie utlenić urotropinę do jej nadtlenku i potrzeba 30-35% !
jeśli będzie 2% nigdy jej nie utleni nawet jak być wlał morze wody utlenionej !

no i tu sie nie zgodze... próbowałem robić HMTD za pomocą wody utlenionej... używałem jako katalizatora HNO3 60% w czystości 'technicznej'.. nie dość ze HMTD wyszedł.. (choć było go mniej niż z perhydrolu 30% o ok 1/3 objętości) to taki HMTD był lepszy... mocniejszy...

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-02-09, 13:22   

Woda utleniona ma ok. 3%, perhydrol ma ok. 30%, utleniacz uniwersalny fryzjerski ma kolejno po ok. 6%, 9%, 12%. Najwieksze stęzenie ditlenku diwodoru to ok. 70%. Posłułujując sie nazwą perhydrol mamy tylko i wyłacznie doczynienia z ditlenkiem diwodoru rozcieńczopnym w wodze w stęzeniu 35<30%. Jeszczesie nie spotkałem z wodą ultenioną 2%... chyba że była bardzo stara i zlerzała i musiała nia ta kobieta w sklepie masakrowac mechanicznie, oraz dawac na działanie temperatury... no to bym sie zgodził.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Matjozi 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-07-09, 15:53   

Jak dolejesz wody utlenionej o tym samym stężeniu więcej to stężenie zostaje niezmienne
Cp(stężenie procentowe)=ms*100%/mr
np. mr1(masa roztworu wody utlenionej z wodą)=10g
mr2=15g
mr3=20g
Cp1=2%
Cp2=2%
Cp3=2%
mrc(masa roztworu po zmieszaniu)=10g+15g+20g=45g
ms1(masa substancji{wody utlenionej})=2%*10g=0,2g
ms2=2%*15g=0,3g
ms3=2%*20g=0,4g
msc(masa substancji po zmieszaniu)=0,2g+0,3g+0,4g=0,9g
Cp=0,9g*100%/45g=2%
Stężenie nie uległo zmianie

Pozdro. Jak ktoś czegoś nie rozumie albo ma jakieś zastrzerzenia co do działania prosze pisać.

Odpowiedz do tematu