P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Sklep » [info]Co gdzie mozna kupić

[info]Co gdzie mozna kupić
Autor Wiadomość
jakubmuda
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-12-30, 22:55   

Ja osobiście kupuje w Alchemie (www.alchem.eu w moim wypadku w W-wie) i nie ma żadnego problemu z kupnem np NaOH. Nie rozumiem ale wszyscy się panicznie boją tego typu związków, co z tego że są troszkę żrące, przecież nie dotyka się ich rękami :mrgreen: Co do trucizn na razie nie pytałem o KCN i inne ale jak będę to przy okazji zapytam jak to jest. :-)

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-12-31, 16:07   

Witam
A właściwie Wszyscy piszą ,że można dostać azotan potasu w ogrodniku. Jakieś dwa lata temu przejechałem wokół Wawy z 6 sklepów ogrodniczych i nic :shock: ,tylko saletrzak ,saletra amonowa (skład tyle i tyle).

<b>jakubmuda</b> może Ty znasz w pobliżu wawy jakiś sklep i jaka jest zawartość KNO3 w takim nawozie. Zawsze kupowałem od "znajomych" kolegów w necie ale dość drogo wychodził np.1kg /20zł a mówicie ,że 5kg za 8 zł ? chciałbym to sprawdzić......

Pizzucha 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-01-15, 20:39   

ja osobiście polecam ; bardzo duży wybór http://www.labart.pl/ ;)

a i jak ktoś by jeszcze chciał to ; http://www.chemia-poznan.com.pl/index2.html

tylko to w Poznaniu jest :)

jakubmuda 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2010-01-15, 23:31   

Nigdy nie kupowałem żadnych substancji w sklepie ogrodniczym, więc Ci nie pomogę. KNO3 można tanio na allegro kupić i może akurat w W-wie będzie do odebrania. link:

http://aukcja.onet.pl/sea...an&encoding=utf

Opcja z allegro wydaje się najbardziej wygodna :mrgreen:
● Nie ma figury gruszki, tylko erlenmajerki

Kamilpl 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-01-23, 19:14   

heh saletry chcecie?
Ja szukalem wszedzie gdzie sie da w polsce czyli sklepy spozywcze,duze markety,ogrodnicze NIC.Udalo mi sie kupic kiedys saletre wapniowa w brico(5kg za ok 16 zl bylo),tera na ferie pojechalem do szwecji,i w markecie zauwazylem napis salpeter :-D
Kupilem 3 opakowania(lacznie 120 gram)
sprawdzilem w domu czy to jest to i mam azotan Azotan potasu...
Ale lepiej jest kupic w necie na jakies stronie

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2010-01-23, 20:25   

Eh.....gadanie, coś słabo szukacie, faktem jest że nie we wszystkich ogrodniczych ją znajdziecie, ale to nie oznacza że wcale jej niema, otóż saletra potasowa do bardzo dobry i drogi nawóz, szybko schodzi, a sprzedawcy jak zwykle mają problemy ze sprowadzeniem, czasem w ogóle rezygnują z tego towaru. U mnie we Wrocławiu chyba tylko w jednym ogrodniczym można takową zakupić (reszta sklepów zrezygnowała, ze sprowadzania) w innych ogrodniczych po prostu niema, nie wiem jak jest teraz ale przynajmniej rok temu tak było :-P musi to być specjalistyczny ogrodniczy, a nie jakiś doniczkowy sklepik cena 5kg ok 25zł

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2010-01-23, 20:40   

Nefaus przejechałem juz w wa-wie 10 sklepów i nic ,chętnie bym kupił od Ciebie 1 woreczek jeśli można by było. Jeszcze jedno pytanie Nefaus jakiej czystości jest własnie saletra potasówka z ogrodnika ????

Kamilpl 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-01-23, 22:14   

czytalem kiedys ze w spozywczych wycofali ja i zamiast azotanu potasu jest teraz sol peklowa...Nie wiem czy to prawda ale w spozywczych szukalem(jakies 30 sklepow i nic)
Mieszkam w lesznie i mam u siebie 1 duzy sklep ogrodniczy,bylem zapytac i nie ma...Za to w bricomarche znalazlem worek-ostatni saletry ale wapniowej.Narazie mam 120 gram potasowej i sie ciesze ale chcialbym wiecej do mojego skladzika.Nefaus gdzie konkretnie kupiles?

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2010-01-23, 22:25   

piroelektro, chodzi ci o worek 5 kg?, nie wiem jak jest teraz, kupowałem rok temu to był ostatnio worek za tą cenę, cena miała wzrosnąć nawet o 50% ale to było rok temu... ale wysyłka itp, nie wiem czy by ci się opłacało, no chyba że chodzi ci o 0,5 kg, to ew mógłbym ci odsprzedać jeśli tak potrzebujesz, Co do czystości hmmm...nie miałem okazji zrobić szeregu analiz, ale wiem że jest nie znacznie zanieczyszczona solami amonowymi, ale to nieznacznie :) Kamilpl, Np. "Nasienny ogród", przy ul.Dubois ale też nie zawsze mieli.

Kamilpl 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-01-23, 22:30   

hmmm no to bede szukac dalej...U mnie naprawde ciezko o ta substancje...

maciekrz13 
Młody Alchemik

Wysłany: 2010-02-02, 23:40   

Jak ktoś jest z Gdańska lub trójmiasta lub okolic to niech zaglądnie sobie an stronę www.strzały.pl sklep znajduje się we wrzeszczu (albo to już jest Gdańsk główny nie wiem dokładnie) ul. Skłodowskiej 1b 80-210 Gdańsk :) może komuś właśnie pomogłem albo wszyscy o tym już wiedzą :D ale na wszelki wypadek piszę :)

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2010-02-03, 09:45   

Nie polecam strzał, proszę nie wierzyć w ich wirtualne magazyny, prawda jest taka (przynajmniej kiedyś) że facet najpierw otrzymuje zamówienie, a potem dopiero kupuje dany odczynnik...;/

[ Dodano: 2010-02-03, 09:47 ]
Nie polecam strzał, proszę nie wierzyć w ich wirtualne magazyny, prawda jest taka (przynajmniej kiedyś) że facet najpierw otrzymuje zamówienie, a potem dopiero kupuje dany odczynnik...;/ Ceny terz mają nietuzinkowe...
Bardziej pasowała by do nich nazwa "Sklep dla młodych piromanów, kurzy nie mogą kupić odczynników w sklepie..." bo na takich mają największą przebitkę :-P

maciekrz13 
Młody Alchemik

Wysłany: 2010-02-03, 21:54   

ja poprostu mieszkam blisko i małe ilości może będę chciał kupić i nie bede musiał płacić za przesyłkę ani nic... hmmm... jak ktoś zna sklep w gdańsku dobry to prosze o kontakt ze mną :)

wojtek19842007 
Szkodnik

Wysłany: 2010-02-05, 13:54   

Ja osobiście znam ten sklep http://staradrogeria.pl/drogeriasklep.html?id=2256
kupje już jakiś czas rzeczy chemiczne i wszystko gra:)

marheva 
Ciekawski

Wysłany: 2010-02-12, 18:23   

Jeżeli interesują Cię odczynniki chemiczne a nie nawozy sztuczne itd. - to napisz na prv - z resztą moja oferta jest też w sklepie tutaj :)

Odpowiedz do tematu