P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Tricki i Żarty » [trick i żart] Swędzący proszek

[trick i żart] Swędzący proszek
Autor Wiadomość
Ptero
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-18, 10:54   

ja kiedys przez przypadek cala reka zlapalem opunncje ;p myslialem ze se reke utne tak swedzialo

Google 

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Urdithandiril 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-20, 13:19   

Może jak się zmieli pokrzywę to będzie jeszcze swędziało jak się kogoś nią oparzy... Ale żeby wyszedł proszek o nie wiem, może z mąką tą pokrzywę zmielić ? ;P

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-11-20, 15:39   

Urdithandiril, w pokrzywie na końcu jej parzydełek jest kwas mrówkowy. Po dotknięciu pokrzywy, kwas wylewa się. Z żywej rośliny na pewno proszku nie zrobisz, a ususzona nie będzie już miała kwasu mrówkowego. Ogólnie pomysł nie najlepszy.

Urdithandiril 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-21, 09:17   

hmm... A może tak by w sokowirówce wycisnąć tą pokrzywę i wylać komuś przez przypadek na rękę ten soczek... ;P

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-11-22, 00:55   

Nic to nie da, jedynie uzyskasz bardzo zdrowy soczek. Parzy jedynie, gdy nieumiejętnie się ją zrywa lub przypadkowo dotknie. Pokrzywa jest niedoceniana m.in. ze względu na swoje obronne właściwości. Jest bardzo zdrowym i leczniczym ziołem. Można z niej robić sałatki, zupę i ma szerokie zastosowanie w medycynie.
Ostatnio zmieniony przez sapper18 2008-11-22, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  

Urdithandiril 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-22, 09:59   

No to co by tu można powiedzieć... nie wiadomo jak uzyskać swędzący proszek, to może kazać komuś usiąść obok mrowiska ? ;]

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-11-22, 21:42   

sapper18 napisał/a:
Nic to nie da, jedynie uzyskasz bardzo zdrowy soczek. Parzy jedynie, gdy nieumiejętnie się ją zrywa lup przypadkowo dotknie. Pokrzywa jest niedoceniana m.in. ze względu na swoje obronne właściwości. Jest bardzo zdrowym i leczniczym ziołem. Można z niej robić sałatki, zupę i ma szerokie zastosowanie w medycynie.

Piłem herbatę z pokrzywy :D Babcia mi zrobiła. Najpierw ją wyparzyła, potem wrzuciła do gorącej wody w kubku (2 listki) i po jakimś czasie wyjęła. Herbata smakowała.. szczerze mówiąc jak herbata :D , tylko czuć było posmak jakby... taka swieżość.

Focus

dandito 
Szkodnik

Wysłany: 2008-11-23, 14:20   

Ja polecam zmielić suche pestki papryki chili.:D Ale swędzi wiem bo próbowałem.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-11-23, 19:02   

A ja jadłem kiedyś sałatkę z pokrzywy. Nie byłą zbyt smaczna, czuć ją było trawą. Tak samo herbata z pokrzywy (chyba zawiera dużo żelaza) smakuje jak trawa.

Urdithandiril 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-23, 21:49   

dandito, w moim domu czasem znajdzie się papryczka to sobie zobaczę ;D

Dajmon1 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-01-13, 21:18   

Z papryką można też coś innego zrobić np. wyjąć z środka to co tam jest(korzeń czy coś takiego) drobno zmielić i sypnąć koledze w oczy będzie go mocno szczypać oj bardzo mocno i długo.

sandro 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-13, 18:25   

albo jak jesteś w Aqa parku to koledze chlapnij wodą w oczy szczypie długo i mocno (to chyba chlor tak działa?)

(autor - nieznany)

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
  Wysłany: 2009-02-13, 19:00   

sandro napisał/a:
albo jak jesteś w Aqa parku to koledze chlapnij wodą w oczy szczypie długo i mocno (to chyba chlor tak działa?)

tak to chlor, stosowany do tego żeby w wodzie syfów nie było, a wcześniej ktoś pisał o papryce... to w środku to się nazywa gniazdo nasienne :-D

Thoreg 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-11, 18:14   

andre1994 napisał/a:
Hmmm, U nas w Gorzowie ten chlor chyba jakiś lewy jest albo za małe stężenie... Ostatnim razem (ok. 2 lata temu) zauważyłem pływający kawałek skóry... Chyba z pięty xD ... Od tego czasu nie wchodzę do basenów aqua parków itp... Nie wiem czy ten chlor służy do zabijania bakterii czy może do rozkładania substancji organicznych takich jak skóra czy włosy, wiem jedno, nigdy więcej nie pojadę do aqua parku

Ten chlor służy do zabijania bakterii jak już coś :D . Jesteś pewien, że ta skóra pochodziła z pięty? Bo wiesz, jest jeszcze kilka innych ciekawych części ciała a twoja wersja jest stosunkowo baardzo optymistyczna ... xD

Ale żeby nie było że off-topic:

Taki proszek można zrobić praktycznie ze wszystkiego co jest dostatecznie drobne żeby wniknąć w pory w skórze. Ale z tego co mi wiadomo najsilniejsze swędzenie powoduje roślina zwana trującym bluszczem, której dotknięcie powoduje piekielne swędzenie skóry. Z drugiej strony jest to roślina dosyć silnie toksyczna i niebezpieczna dlatego odradzam jej używanie.
Ale zastanawiam się, co by byo, gdyby watę szklaną przepuścić kilka razy przez np. maszynkę do mielenia mięsa...

CIEKAWY 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-12, 19:20   

wata szklana jak ją lekko potrząśniesz to te najlepsze igiełki same wypadają np na kartkę polecam nasypać na kark :-D są też gąsienice które mają takie włoski które podczas zagrożenia uwalnia wbija się np: w ręce i ręce puchną cały dzień cierpiałem :-/ ale polecam

Odpowiedz do tematu