P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Tricki i Żarty » Żarty na wycieczkę

Żarty na wycieczkę
Autor Wiadomość
Tenodhenka
Brainiac

Wysłany: 2008-09-22, 15:56   

adiblol, ty chyba nie wiesz do czego jest wykorzystywany KMnO4, kiedyś to się nim płukało usta dodawało do wanny kiedy się odbywała kąpiel niemowlaków, do tego stosowany w lecznictwie. A gdybyś mieli iść tylko tym, że wszystko ma być zdrowe to nawet nie moglibyśmy myć rąk ani twarzy nie mówią już o zjedzeniu czegokolwiek. Więc pomysł jest trafny, dodatkowy efekt dała by czerwona woda, ja bym był się trochę wystraszył.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-09-22, 18:34   

tenodhenka, mówisz o tej kąpieli niemowlaków. Ale mnie ciągle interesuje, jaki kolor miały te dzieci po wyjściu z wanienki? xD
No właśnie, a jakby zażyć takiej kąpieli w słabym stężeniu to może udałoby się uzyskać sztuczną opaleniznę?

adiblol 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-09-22, 19:23   

Nie, bo KMnO4 jest po rozpuszczeniu różowy...

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-09-22, 19:43   

adiblol, tak jest różowy, a właściwie fioletowy. Ale na skórze robi się brązowy. Bardzo brązowy i ciężko go zmyć.

Cristiano R. 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-09-22, 19:55   

Racja, ale im więcej go wsypiemy do wody tym bardziej będzie miała fioletowy kolor. Można go zmyć kwaskiem cytrynowym. Podejdżcie do kolegi, ktorego nie lubicie i dajcie mu KMn04 i powiedzcie, że robi się przy jego pomocy kąpiele dla niemowlaków

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-09-22, 22:17   

Lub też na szczoteczkę do zębów założyć kilka kryształków. Do tej sztuczki można również użyć barwnika spożywczego. W tym celu wstawiamy go do piekarnika na kilka minut, aż zamieni się w proszek. Taki barwnik się utrzymuje kilka dni.

Urdithandiril 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-10-02, 13:57   

Petrov napisał/a:
To zdaj relację ze swojego wyczynu :-D .

Zdecydowałem się dzisiaj poświęcić dla was (też dla tego że sam byłem ciekawy ;P). Zjadłem przed chwilą trochę tego proszku do pieczenia i zobaczymy co z tego wyjdzie ;P
PS. To strasznie ohydne jest, i jak się do buzi wsypie to musuje tak. Zjadłem tego tylko trochę a i tak jest błeee... :X

Cristiano R. 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-10-02, 18:09   

Pewnie ci ciasto wyrośnie w brzuchu. Hehe

Urdithandiril 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-10-02, 20:16   

Nic mi nie wrosło ani nie wyszło tam z tyłu :D . Może troche za mało zjadłem tego... Zapytam się na pół braciszkowej ile tego jadła i napisze czy to działa czy nie.
Pozdrawiam.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-02, 20:22   

Ostatnio, kiedy szedł do nas nauczyciel zeby nas obudzic to bylo go slychac z korytarza :D my sie wczesniej z kolegami zaopatrzylismy w kropelke i jak slyszelsimy ze jest za rogiem to posmarowalismy klamke tak, ze prawie klej kapal na ziemie :D (kropelka jak jest duzo to nie zasycha tak szybko) no i... nauczyciel zlapal za klamke i sie prawie przewrucil jak chcial zamknac drzwi :D jak sie pytal czemu to zrobilismy to powiedzielismy, ze to ktos inny chcial nam to zrobic i pootem bylo przesluchanie calej klasy :D oczywiscie nadal nie wiedza, ze to my.

Focus

naukowiecdk 
Szkodnik

Ostrzeżeń:
 4/3/3
Wysłany: 2008-10-23, 14:01   

A może po prosty włożysz komuś do plecaka bombę śmierdzącą. Tu masz link gdzie wszystko jest pokazane jak to zrobić http://www.smog.pl/wideo/...domowej_roboty/

plastus95 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-10-25, 12:08   

Wycieczka odbyła się pół roku temu :P ale nie pojechałem bo byłem chory, temat mozna ciągnąć dalej jakby ktoś inny chciał pomysły.

Bubas 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-10-25, 14:42   

Jak ktoś lubi pić wodę mineralną to można w nocy dużoo kwasku cytrynowego w tym rozpuścić. Albo do jakiegoś napoju dodać trochę drożdży, albo rozsadzi butelkę albo bardzo mocno się zgazuje.

[ Dodano: 2008-10-26, 18:57 ]
Można zamienić cukier na kwasek cytrynowy ale to do domu raczej nie na wycieczkę.

adiblol 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-10-27, 14:52   

Wracając do sprawy KMnO4 to on naprawdę po rozpuszczeniu przypomina krew! Tylko roztwór nie może być bardzo nasycony, bo wtedy bardziej jest fioletowy niż czerwony.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-10-27, 14:56   

adiblol, nie, no ty mnie rozbrajasz. Krew jest czerwona lub bordowa. A roztwór nadmanganianu potasu fioletowy. Jak nie wierzysz to patrz: http://upload.wikimedia.o...MnO4_in_H2O.jpg

Odpowiedz do tematu