P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Urządzenia » Bazuka na ziemniaki (potatogun)

Bazuka na ziemniaki (potatogun)
Autor Wiadomość
Tymek
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-03-27, 20:51   

Możesz zrobić tak: zatkać lufę, wlać wodę z detergentem, zostawić na 1h, później wylewasz wodę, czyścisz szczotką, płuczesz i git - działko aż lśni.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

marpol1992 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-05-05, 11:40   

Wszyscy budują patato guny a czy ktoś już skonstruował patato guna typu fireball-firebombs?
Np takie coś: http://www.youtube.com/wa...KeDnq1jQWo&NR=1
http://www.youtube.com/wa...re=channel_page

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2009-05-05, 19:00   

marpol1992, ale to jest potatogun, tyle że trochę większy i nie strzela się ziemniakami tylko odpowiednio przygotowanymi puszkami z benzyną. I tyle.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2009-05-06, 19:36   

Ja próbowałem strzelać ognistymi pociskami, ale mimo tego, że używałem dobrej wełny stalowej, to odpalanie dość ciężko szło. Ze względu na rak czasu nie robiłem żadnych porządnych testów ani filmików. Może w wakacje wrócę do tego...

Rut1900 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-05-10, 10:54   

ale, ale.... ogniste pociski? Chcecie zrobić miotacz ognia, a nie potato guna. To może być jeszcze bardziej niebezpieczne. Co innego, jeśli by się uprzeć, to widzę w tym sporo roboty.
Jestem za zwykłym, dobrym działkiem na pyry. :-P

sjempre 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-08-18, 13:32   

TO jest mój sprzęt .Nie zastosowałem rewizora ,ponieważ mi nakrętke wyp.. i mało zębów nie straciłem.

Iwan_Wojtek 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-08-23, 12:18   

W potatogunie mam jedną zbędną dziurę o średnicy ok. 1.5cm. Czym radzicie to zakleić? Poxilina się nada?

sjempre 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-08-25, 09:47   

Wkręć sobie w tą dziurę śrubkę, od spodu daj nakrętkę i uszczelnij silikonem.

Iwan_Wojtek 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-08-25, 10:04   

Tak też zrobiłem., śruba posłużyła do montażu zapalnika przy okazji :)

Jeszcze dwa pytania. Podczas strzelania zdarza się, że zakrętka rewizora wylatuje. Czy jeśli będę trzymał ją dla pewności ręką, to może mi się coś stać, czy siła nie jest aż tak duża?

Zgubiła mi się uszczelka z tejże zakrętki. Czy to duży spadek mocy? Wprawdzie teraz dzięki temu można mocniej zakręcić... Uzupełnić tę lukę warstwą silikonu?

sjempre 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-08-25, 10:11   

Mi też wywalało tą nakrętkę i w końcu wymontowałem cały rewizor i zamiast niego dałem zwykłą rurę.Do wpuszczania dezodoranty służy mi metalowa zakrętka umieszczona z tyłu na zaślepce.Ja bym tego nieradził trzymać ręką!!!

Możesz uszczelnić ale nie wiem czy to coś da.

Iwan_Wojtek 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-08-25, 10:30   

Jak zrobiłeś tą metalową zakrętkę? Możesz dać fotki? Ale ja i tak bym musiał nowego potato guna poskładać, bo całość jest zrobiona na nitach. Do tej pory po prostu dla bezpieczeństwa nakrętkę zawsze kieruję w taką stronę żeby nikogo ani nic nie skrzywdzić. Dziś wyleciała po raz drugi dopiero. Pierwszy raz to było daawno temu (z potato guna oddaliśmy 2 strzały po czym zepsuł się zapalnik i bazooka leżała w garażu przez rok). Wczoraj ją przywiozłem od kumpla i naprawiłem i strzelaliśmy sporo, dopiero teraz przy porannych strzałach wywaliło zakrętkę.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2009-08-26, 19:24   

Jak wyglądają te wasze nakrętki od rewizorów? :/ Nie wyobrażam sobie w jaki sposób mogą one odlecieć po strzale... No chyba, że gwint się zerwie.

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-08-27, 15:54   

Moje działko jest zbudowane w banalny sposób a jak to mówią proste pomysły są najlepsze. Zbiornik jest zrobiony z beczki po Randapie taki oprysk jak by ktoś nie wiedział ma 5l pojemności i jest zrobiony z miękkiego ale bardzo grubego i wytrzymałego plastiku. w zakrętce jest wycięta dość ciasna dziura i wmontowaną w nią rura o długości ok. metra za zapalnik posłużyła mi zwykła zapalniczka kuchenna wmontowana z tyłu. Za paliwo używam dezodorantu według mnie jest lepszy od lakieru ponieważ zawiera mniej wody.

AMATORZY ZBUDOWALI ARKĘ A ZAWODOWCY TITANICA!!!

(MECHANIKA, TROCHĘ ELEKTRONIKA, BARDZIEJ ELEKTRYKA I SAMOCHODOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PIRO)

seyoum 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-07, 21:00   

zakretki odpadaja i wystrzeliwuja bo maja za mala liczbe zwojow(skrecen), poszukajcie rewizji z wieksza iloscia skrecen i wymiencie/zbudujcie nowego. mialem czasem ten problem gdy stosowalem czesci roznych firm.

co do laczenia to ja lacze czesci wkretami do drewna, na sucho(bez klejow i silikonow), po 16 wkretow na kazde laczenie, wkrety dlugosci 35mm

mam spudguna 110mm/50mm
oraz wiekszego na puszki 160/75mm
ale nie probowalem strzelac jeszcze puszkami z benzynam na razie tylko puszki i o,5l butelki z woda

piter22 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-27, 10:02   

Wylatywać będzie i tak. Liczba skręceń jest najczęściej standardowa. Proponuję przyczepić ją jakimś sznurkiem, żeby nie trzeba było potem szukać zakrętki w polu. :-D

Odpowiedz do tematu