P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Urządzenia » [urządzenie] Zapalnik mojej konstrukcji

[urządzenie] Zapalnik mojej konstrukcji
Autor Wiadomość
pepe216
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-06, 18:49   

Nie dawno powstał kolejny mój zapalnik z modułu lampy błyskowej. Wytwarza po naładowaniu się do końca 350v i po naciśnięciu widocznego spustu u góry zostaje uwolniona ta moc. Zrobiłem go ponieważ znalazłem stary jednorazowy aparat który nikomu się by nie przydał więc go użyłem. Obudowa jest przejściowa więc proszę na nią nie zwracać zbytnio uwagi. Konstrukcja banalna ale może być niebezpieczna. Po prostu zbiłem lampę błyskową po dłuższej zabawie i przylutowałem do jej plusa i minusa kable plus przerwałem i podłączyłem włącznik. Muszę go wymienić dlatego, że on jest na napięcie 250v i czasami przepuszcza prąd co jest też trochę nie bezpieczne.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Picture 4.jpg
Widoczny przycisk spustowy na górze.
Plik ściągnięto 3039 raz(y) 26,18 KB

Picture 5.jpg
Tył z włącznikiem ładowania
Plik ściągnięto 3039 raz(y) 27,42 KB

Picture 6.jpg
Bebechy
Plik ściągnięto 3039 raz(y) 26,46 KB

parker92 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-01-16, 22:44   

Cytat:
konstrukcja banlna

to moze wytlumaczysz zasade dzialania? oczywiscie chodzi mi o uklad, a nie o Twoje przerobki w nim...;]
w sumie nie jest to glupi pomysl, tylko ze pewnie musisz czesto bateryjki zmieniac...;]
jezeli jestes zadowolony to gratuluje, ale mnie jest bardzo trudno czyms zachwycic (mam wysokie wymagania), wiec jezeli Cie kreci takie majstrowanie to sproboj zrobic kiedys jakas konstrukcje od podstaw...;] nie uzywaj gotowego ukladu z aparatu tylko sam go zaprojektuj i wykonaj...;]
zobaczysz roznice...;]
moze jakis filmik prezentujacy prace urzadzenia?;D

pepe216 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-17, 13:26   

Nie kręcą mnie takie konstrukcje po prostu znalazłem stary aparat i po zabawie błyskaniem poszła lampa i już więc skusiło mnie. A bateryjkę mam tą samą i dalej działa. A moje modyfikacje to dodanie jednego włącznika który włącza obwód ładujący oraz drugiego włącznika który miał spuszczać prąd ale był za słaby i się zwarł. Był na 250v.

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2009-01-17, 21:00   

Taki "zapalnik" będzie działał na bardzo małą odległość.

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-01-18, 20:04   

Ja za to robiłem zapalniki zdalnie sterowane radiowo. Konkretniej na kawałku panelu umieszczałem płytkę odbiornika z długą anteną. Płytkę zasilała bateria 9V, to był taki prosty układzik z autka, który posiadał funkcje "do przodu-do tyłu", kiedy naciskało się do przodu impuls załączał przekaźnik, który pozwalał aby przycisk do tyłu załączył kolejny przekaźnik, który zamykał obwód złożony z 4 baterii od komórki (zazwyczaj mają duże natężenie) i stłuczonej żarówki od lampek choinkowych. Ta cała zabawa z 2 przyciskami i 2 przekaźnikami po to aby nie skończyć w szpitalu poprzez zakłócenia :) . Było to w miarę dawno, ale ludzie z dzielnicy strasznie się tym podniecali to było dosyć zabawne i w miarę bezpieczne ;D

aleks 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-08-14, 15:51   

mam pytanie skąd moge wziąć prądnice oprucz tel

kupie odczynniki

Odpowiedz do tematu