P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Komputery » Format dysku

Format dysku
Autor Wiadomość
witia98
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-11-06, 12:13   Format dysku

Hejka chcę zrobic format dysku w win XP home eition tylko niewiem jak się do tego zabrać. Wiem że trzeba mieć płyty ze sterownikami i z winowsem, ale w pudle od kompa znalazłem tylko od płyty głównej, grafiki. Z kąd wziąść resztę i jak zrobić ten format :?:

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2009-11-06, 14:16   

Format można wykonać z poziomu programu instalacyjnego systemu.
Jeżeli do pudełka z komputerem nie była dołączona płyta z systemem to nie da się zainstalować go ponownie. Musisz go dokupić ( na Allegro legalne wersje OEM Windowsa XP są do 200zł )

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Smok 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-11-06, 14:45   

Zumo - wersja OEM wg licencji można jedynie nabyć razem z komputerem. Dla użytkownika z piratem chcącego dokupić windowsa jest tylko wersja BOX. Kiedyś szło to ominąć bo w zapisie licencji windowsa widniało, że wersja OEM może być sprzedawana wraz z integralną częścią komputera, bez której on nie może poprawnie działać (płyta, dysk, procesor, pamięć itp.) Oczywiście mądry polak wymyślił na to sposób, gdyż od kiedy powstał windows za integralną część komputera uważa się klawiaturę oraz mysz :) Sam tak u siebie w sklepie sprzedawałem - windowsa wraz z myszą. Niestety zapis został zmieniony. I teraz najważniejsze : naklejka na obudowie to nie jedyny znak posiadania licencji - do tego wymagany jest rachunek za windowsa. Bez tego kara z urzędu ~5000 zł.

Pozdrawiam.

witia98 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-11-06, 16:21   

Zumo przegrzebałem jeszcze raz wszystkie pudła i znalazłem tą płytkę od systemu. aha i wiem już jak zrobić format (wujek goge pomógł ;-) ). tylko czy trzeba mieć wszystkie sterowniki bo mam tylko grafike, kartę sieciową (pomyłka z tą główną) :?:

Smok 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-11-06, 16:51   

jeśli wiesz jaki masz model płyty głównej i masz sterowniki do sieciówki do której podłączony masz internet to spokojnie sterowniki znajdziesz na stronie producenta płyty :)

Możesz napisać model i nazwę płyty - w wolnej chwili znajdę Ci je na stronie producenta.

witia98 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-11-07, 23:34   

Sorrka że długo nie pisałem ale miałem problem z netem :-/ . Smok
dzięki ale już sobie poradziłem (wujek pomógł :-) ).
Mam jeszcze jedną prośbę jeśli ktoś ma to może mi podesłać link do pobrania Win98? Mam zamiar odpalić mój stary kombajn(porcek- AMD 301MHz, ram- 128 Mb, HDD-7,5 Gb 8-) )
tylko nie mogę znaleźć systemu.

Smok 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-11-08, 12:45   

No to może jakiś linux? Może Ubuntu?

http://www.ubuntu.pl/pobierz.php

Dostałeś PW?

Jeśli nie to daj GG lub mail.

witia98 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-11-08, 15:09   

Smok podzieńkował :-) .