P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Komputery » Komputer:ostatnie starcie

Komputer:ostatnie starcie
Autor Wiadomość
warat
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-07-09, 15:46   Komputer:ostatnie starcie

No tym razem to pobiłem samego siebie.Pomyślałem sobie: "Dysk C naprawie płytką od Windowsa,a D sformatuje''.Jak pomyślałem,tak zrobiłem...Niestety,komputer nie wykrył jakiś sterowników,a po uruchomieniu kompa normalnie wyskakuje to co jest w załączniku.Powrót do ostatnich znanych ustawień nie działa.Jakieś pomysły?

Z góry dzięki za odpowiedź

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

DSC00019.jpg
Plik ściągnięto 69 raz(y) 34,6 KB

Crash 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-07-09, 18:38   

Jak formatowałeś ten dysk? Spod systemu?

Jeżeli posiadasz płytę z Windowsem możesz użyć przywracania systemu.

warat 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-07-10, 13:28   

D nie formatowałem,a C naprawiałem.Ten komunikat pokazuje się przy starcie systemu

Okej pierwszy problem rozwiązany,teraz drugi:komp co chwile się restartuje.Jakiś pomysł?

Piotr3k 
Szkodnik

Wysłany: 2009-07-11, 11:01   

Sprawdź temperaturę.

warat 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-07-11, 16:34   

System 34 CPU 39-40.Dobrze czy źle?

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2009-07-13, 16:13   

Temperatura bardzo niska i to na pewno nie ona jest problemem.
W jakim momencie komputer restartuje się? Jeszcze przed ładowaniem systemu, czy już po pojawieniu się pulpitu i ładowaniu ustawień osobistych?

maly1992 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-07-23, 17:12   

Może masz wadliwe sterowniki. Sprawdź w trybie awaryjnym czy dzieje się to samo. Ewentualnie może występować "blue screen" i automatyczny restart. W opcjach poszukaj czegoś co mówi o restarcie systemu po błędzie.

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-08-28, 14:32   

mały1992 ma racje najpierw po uruchomieniu kompa wciskaj co jakiś czas F8 ..wyświetli Ci się Menu z opcjami następnie wybierz Tryb awaryjny bądź Ostatnia znana dobra konfiguracja.

Tryb: Ostatnia znana konfiguracja
Powoduje przywrócenie systemu z bibliotek zapasowych .dll przed którymi było zdarzenie.
Zainstalowane programy przed zdarzeniem crashu nie będą widoczne ponieważ ta opcja przywraca poprzedni system rejestru jak (chyba) również macież dysku fat czyli odnośniki gdzie poinstalowane są programy....

Tryb: Awaryjny możesz odinstalować składniki po których komp Ci się zaczął zwieszać i nie działać.... (Mój komputer/Panel sterowania /Dodaj lub usuń programy/)

ps. jeżeli nie założyłeś hasła admina to Tryb awaryjny daje Ci dostęp do "całego komputera" wystarczy przy logowaniu nacisnąć Alt+Ctrl+Delete ,wpisać jako Login: Administrator a jako hasło nic.

Jeżeli uruchomisz tryb awaryjny wykonaj sprawdzanie dysku czyli z menu Start /Uruchom /wpisz....chkdsk c: /f (c: to litera dysku na którym jest Windows a opcja /f to usuwa błędy na dysku)

Uruchom ponownie komputer i sprawdź .....

Maskagaz 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-09-27, 11:01   

"Tryb: Awaryjny możesz odinstalować składniki po których komp Ci się zaczął zwieszać i nie działać.... (Mój komputer/Panel sterowania /Dodaj lub usuń programy/)"
Mnie czasami nie chciał się uruchamić tryb awaryjny.Więc nie wiem czy będzie mógł.Ja nie mogłem parę razy.A jeżeli chodzi o temat-to system nie chce się uruchamiać czy w ogóle hdd nie wykrywa?A moze nie warto się z tym grzebać i lepiej sformatować?

piter22 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-27, 14:55   

Hmm. Wygląda na wirusa. Dr.Web Live CD, Ad-aware + np. avast! w trybie awaryjnym. Dr. Web bootujemy z płytki nagranej u kolegi, skanujemy i wywalamy. Ew. Instalacja nakładkowa Windows.

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-09-28, 08:33   

Warat i co poradziłeś sobie ???

warat 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-28, 18:49   

Tak,ten problem rozwiązałem....Ale pojawił się następny.( :-/ )

Po uruchomieniu kompa(co niestety wymagało formata)i upłynięciu dwóch miesięcy,postanowiłem wyczyścić kompa od środka.Oczywiście kurzu co niemiara i aż dysk wykręciłem,bo sie na nim pajęczyny poosadzały.Wszystko podłączyłem,poprzykręcałem i...nic. Wyskoczył mi taki komunikat:

Verifying DMI Pool Data............
Boot from CD/DVD
Disk Boot failue,insert system disk and press enter.

Tak jak prosił tak zrobiłem i od razu próbowałem sformatować,a tu że dysk nie jest podłączony!
Więc po odłączeniu i podłączeniu inaczej(mam dwa zestawy kabli od zasilacza)próbuje znowu i znowu nic!

Czy ktoś ma jakiś pomysł,jak to naprawić? (Bo mi się wydaje,że to ma związek z zasilaczem,ale nie jestem pewien)

maly1992 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-29, 17:17   

Sprawdź czy nie poluzowała ci się taśma sygnałowa od dysku. Jeśli nie to przetestuj dysk na innej taśmie bo ta mogła ulec uszkodzeniu. Ewentualnie zajrzyj do BIOS-u i sprawdź czy komp wykrywa ci dysk twardy.

Odpowiedz do tematu