P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Hydepark » Komputery » SPYWARE ALERT!

SPYWARE ALERT!
Autor Wiadomość
Karolina
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-06, 10:09   SPYWARE ALERT!

Nie wiem co się stało ale wczoraj wieczorem zaczęło pojawiac mi się takie coś: Czy może mi ktoś powiedzieć co mam teraz z tym zrobić???
Your computer is being attacked by an Internet Virus. It could be a password - stealing attack, a trojan - dropper or similar.( w czerwonej ramce z boku komputera)

SPYWARE ALERT! ( w czerwonej ramce na środku komputera)
Your computer is infected by a spy ware 34 serious threats have been found while scanning your files and registry. it is strongly recommended that you disinfect your computer and activate Realtime secure protection against future intusions

Upgrade to full version of Antivirus System Pro security kit to clean your computer and prevent new security and privacy attacks. you will be able to download daily updates and get online protection against Internet attacks.

Zainstalowałam avasta i zrobiłam 2 skanowania( niby coś usuwał ale dalej mi się to pokazuje.) cały czas daje stay unprotected. A przy pytaniu : Do you want block this attack?----> No.
Przedtem dawałam Yes ale okazało się że trzeba zakupić ten program. OMG co teraz.
Robić format wszystkich dysków ( ale czy pomoże?...)
Prosze o odp.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2009-06-06, 10:28   

kaspersky.pl tam zrób on-line skanowanie komputera, lub ściągnij wersje trial i przeskanuj. Musi pomóc.

Karolina 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-06, 10:36   

A czy ta wersja trial Kasperskiego jest płatna? I czy jest po polsku?

pilar95 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-06, 11:14   

Kaspersky na 30 dni jest darmowy.
Możesz go pobrać np: tutaj http://www.dobrepliki.pl/...Virus_2009.html

Zrób aktualizacje, przeskanuj komputer.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2009-06-07, 14:16   

Złapałaś advare, albo w gorszym wypadku cały pakiet syfu ;) Z doświadczenia wiem, że sprzątanie po tego typu ustrojstwach nie jest proste i pochłania sporo czasu.
Czy masz w okolicy kogoś, kto mógłby wyczyścić twój komputer? Jeśli nie, to postaram się pomóc poprzez forum.

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2009-06-07, 14:56   

O programach antywirusowych które tak naprawdę same wgrywają wirusy pisałem już na forum. Kaspersky internet security 2009 wykrywa adware i je usuwa (potencjalnie niechciane aplikacje). Dlatego też go poleciłem.

Karolina 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-08, 19:57   

Raczej miałam cały pakiet ( jeszcze nie zdążyłam usunąć jednego trojana już pojawiał się następny...) Niestety bez reinstalki się nie obeszło ;( Zrobił mi to kolega kolegi także na razie jest ok. Chociaż przy włączaniu komputera jest taka " mała chmurka " i pisze coś że alerty zabezpieczeń są wyłączone ale zamykam na krzyżyku i tyle.
Ale mówiąc szczerze to nie mam zielonego pojęcia skąd mi się to wzięło...
Czy można jakoś temu zapobiec na przyszłość?

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-06-08, 21:42   

A co sądzicie o HijackThis??

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2009-06-08, 22:27   

Karolina napisał/a:
Niestety bez reinstalki się nie obeszło

Fachowiec poszedł na łatwiznę ;)
Karolina napisał/a:
przy włączaniu komputera jest taka " mała chmurka " i pisze coś że alerty zabezpieczeń są wyłączone ale zamykam na krzyżyku i tyle.

To tylko ostrzeżenie z Centrum zabezpieczeń Windows'a. Nic strasznego, ale jeśli ktoś wyłączył alerty, to znaczy, że przynajmniej jeden z elementów ochrony jest wyłączony.
Wejdź w Panel sterowania -> Centrum zabezpieczeń i napisz mi co masz włączone a co nie.
Cytat:
A co sądzicie o HijackThis??

Ten program jest bezcenny przy diagnozie komputera, ale bez odpowiedniej wiedzy użytkownika do niczego się nie przyda.

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-06-09, 11:16   

ja korzystam właśnie z HIjack i avasta, tyle że z tym ostatnio ciągle wykrywa mi plik rootkit i nie daj mi spokoju, a co do hijacka to loga kopiuje na hijackthis.de chociaż przyznam że programem posługuję się od niedawna

Karolina 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-09, 14:30   SPYWARE ALERT!

Włączone mam: zaporę i ochronę przed wirusami a wyłączone aktualizacje automatyczne.
P.S Przed chwilą pojawiła mi się niebieska ramka z napisem "Software Update.
Aktualizacja jest dostępna. Czy chcesz ją teraz pobrać i zainstalować? I na dole kontynuuj i anuluj. "
Co mam nacisnąć?

I jeszcze jedno. Wczoraj włączyłam internet i jak mi się pokazała strona startowa to antywirus wykrył trojana ale nie było tam czegoś takiego jak usuń czy kwarantanna tylko " przerwij połączenie" więc nie wiedziałam co dać i zamknęłam na krzyżyku. Dzisiaj zrobiłam skan dysku C i wykryto mi konia trojańskiego, ale ( nie wiem czy dobrze zrobiłam...) dałam kwarantanne, bo była zalecana a nie wiedziałam czy to jakiś ważny plik jest zainfekowany...więc wolałam go nie usuwać.
1. Czy mogę teraz zmienić i zrobić tak żeby go usunąć ( razem z tym plikiem)
2. Czy znowu konieczny jest format ( przecież miałam go kilka dni temu)
3. Czy jeśli trojan jest na dysku C a ja na E mam program ( ważny) to jeśli zgram na płytkę dokumenty z programu na E to czy będę mieć dalej tego trojana na płytce?
Mam nadzieję, że ktoś rozwieje moje wątpliwości i udzieli odpowiedzi.

pilar95 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-12, 11:23   

Podaj ścieżkę zainfekowanego pliku w kwarantannie.
Nie będziemy formatować dysku co 2 dni :P

Karolina 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-12, 11:38   

Chętnie bym podała ale wtedy jak skanowałam to było strasznie dużo tych znaków, ukośników i literek więc nie pamiętam.
Chyba że ktoś mi powie co mam zrobić żeby mi się ta ścieżka wyświetliła. Zrobić znowu skan ( ale skoro ten trojan jest w kwarantannie to czy program antywirusowy go wykryje ponownie czy potraktuje jako nieszkodliwy?)

pilar95 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-12, 21:30   

A z jakiego programu antywirusowego korzystasz?
Wiesz, ja bez formata żyje 2 lata :> i każdy zainfekowany plik usuwam, i nadal system żyje. Jeżeli twój system działa poprawnie z tym plikiem w kwarantannie, to albo go tam zostaw (daj wirusikowi dożywocie) albo go usuń (zabij wirusika) Na twoim miejscu zostawiłbym wszystko tak jak jest i nie ruszał bo wirus i tak nic nie zrobi skoro nie może- siedzi w kwarantannie.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2009-06-12, 21:57   

Cytat:
1. Czy mogę teraz zmienić i zrobić tak żeby go usunąć ( razem z tym plikiem)

Możesz, ale nie ma takiej potrzeby. Tak jak pisał pilar95, trojan w kwarantannie jest niegroźny.
Cytat:
2. Czy znowu konieczny jest format ( przecież miałam go kilka dni temu)

Nie, format nie jest konieczny - jest kompletnie niepotrzebny i niezalecany. Na świeżym systemie i tak będziesz mogła złapać jakiś syf i stracisz tylko poświęcony czas...
Cytat:
3. Czy jeśli trojan jest na dysku C a ja na E mam program ( ważny) to jeśli zgram na płytkę dokumenty z programu na E to czy będę mieć dalej tego trojana na płytce?

To, czy trojan/wirus/robak powiela się w inne miejsca to zależy od jego rodzaju i zamierzeń autora.
Gdybyś podała nam nazwę szkodnika, którego złapałaś, to moglibyśmy znaleźć szczegółowe informacje na jego temat. Łącznie ze sposobem jego całkowitego usunięcia z systemu.

Odpowiedz do tematu