P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Anneliese Michel (Emily Rose)

Anneliese Michel (Emily Rose)
Autor Wiadomość
jarek_psk
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-06-08, 12:59   Anneliese Michel (Emily Rose)

Tu macie filmik filmik (drastyczne sceny) o Anneliese Michel, w filmie nadano jej nazwisko Emily Rose.
Źródło z Wikipedii . Została opętana przez 6 duchów.Miała nadludzką siłe i moc. Podobno miała objawienia NMP i Jezusa i zgodziła się na nękania. Według mnie powinna zostać wyjaśniona ta sprawa, a dziewczyna powinna byc świętą męczennicą.wypowiadajcie sie

Google 

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-08, 19:22   

Ja uważam, że to bujda :roll: może i była opętana ale żeby od razu pojawiała jej NMP czy Jezus. Jakie są na to dowody?

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-06-08, 20:52   

tenodhenka, są nagrania z jej wypowiedziami jak była opętana. Ale ona chyba sama chciała być opętana, żeby pokutować za grzechy innych. Musiała nieźle cierpieć.

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-06-08, 21:19   

bogusław, i cierpiała.Dużo o niej czytałem i ona pokutowała ze grzesznych księży niemieckich i niemiecką młodzierz.

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-08, 21:23   

Skoro tak :shock: tylko szkoda, że była Niemką bo w Polsce to bardzo taka osoba by się przydała. Myślałem, że ona jest raczej postacią negatywną a tu proszę. W takim razie można ją uświęcić.

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-06-08, 21:28   

Nasza katechetka nam o niej opowiadała. Czytała nawet jakiś artykuł. Najpierw jej rodzice uznali jej opętanie za chorobę i jeździli z nią do wszystkich możliwych lekarzy. Za każdym razem okazywało się, że jest zdrowa. Aż w końcu jakiś ksiądz odkrył, że jest opętana, gdy dławiła się jak przyjmowała Komunię. Ale na początku była normalną dziewczyną. Dopiero jak miała kilkanaście lat zaczęły się jej te niemiłe przygody. Potem różni księża i biskupi odprawiali jej egzorcyzmy ale nic nie pomagało. Umarła chyba z wycieńczenia, bo pod koniec życia nic nie jadła.

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-06-08, 21:30   

tenodhenka, masz rację,ale to nie jest takie proste. Sąd uznał,że zmarła pod wpływem leków i egzorcyzmów-nie przyjmował do wiadomości,że szatan istnieje. Ta sprawa jest bardzo kontrowersyjna,wiele szczegółów nie jest ujawnionych i wyjaśnionych. Według mnie ona powinna zostać świętą,ale jeżeli ta sprawa się do końca wyjaśni. Potrwa to pewnie ze 100lat. I musi być udukomentowany cud za jej sprawą i przyczyną.A to będzie trudo zrobić. Jezus,wraz z Maryją podczas objawień,gdy zgadzała się na takie męczarnie obiecali jej status świętej na Ziemi. Ale jeżeli z jakiś przyczyn Kościół nie kanonizuje i beatyfikuje jej to w Niebie i tak będzie świętą. Przecież obiecał jej to sam Bóg,a Bóg nie kłamie,więc chyba można nawet się do niej modlić,ale tego nie wiem-nie jestem księdzem.Jeżeli was to interesuje zapytajcie księdza.

[ Dodano: 2008-06-08, 21:35 ]
bogusław, tak ,masz rację zmarła z wycieńczenia. Podczas opętania nawiedziły ją i ''siedziały'' w niej złe duchy: Judasz,Neron,Kain,Lucyfer,Hitler i jakiś upadły ksiądz (chyba Fkeischman) z Niemiec.Gdy egzorcysta modlił się nad nią rozamwiał z tymi duchami :shock: one mu się przedstawiły.Kazał im odmawiać koronkę i różaniec,podczas tego bardzo krzyczały ciałem Annelise.Krzyczały,że chcą wyjść-ale nie miały jak ,po prostu jakaś siła im nie pozwalała. Miała nadludzką siłę.Mogła miażdżyć jabłka w dłoni,nie utrzymało jej szesciu dorosłych mężczyzn.

[ Dodano: 2008-06-08, 21:38 ]
Jest 51 ujawnionych nagrań z egzorcyzmów.Słychać na nich,głos tych duchów. O niej nakręcono 2 ilmy (tam nazwano ją Emily Rose) jeden triller,a drugi dokument.Nie widziałem żadnego ale na pewno są straszne... brr..........

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-08, 22:06   

jarek_psk, skoro ty się interesujesz to odpowiedz mi tak szczerze czy wierzysz w boga?

[ Dodano: 2008-06-08, 22:12 ]
Judasz,Neron,Kain,Lucyfer,Hitler i jakiś upadły ksiądz (chyba Fkeischman)

Judasz czy on był postacią negatywną :?:
przecież odkryto jego"biblię" ( uważam, że to nie jest biblia tylko jego zapiski)
Neron nie wiem kto to ktoś mnie oświeci?
Kain to jest ten co zabił Abla, z pewnością negatywna postać
2 pozostałe nie wymagają komentarza.
A z tym księdzem. Pierwszy raz o gościu słysze.

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-06-08, 22:19   

tenodhenka napisał/a:
jarek_psk, skoro ty się interesujesz to odpowiedz mi tak szczerze czy wierzysz w boga?

[ Dodano: 2008-06-08, 22:12 ]
Judasz,Neron,Kain,Lucyfer,Hitler i jakiś upadły ksiądz (chyba Fkeischman)

Judasz czy on był postacią negatywną :?:
przecież odkryto jego"biblię" ( uważam, że to nie jest biblia tylko jego zapiski)
Neron nie wiem kto to ktoś mnie oświeci?
Kain to jest ten co zabił Abla, z pewnością negatywna postać
2 pozostałe nie wymagają komentarza.
A z tym księdzem. Pierwszy raz o gościu słysze.

JUdassz.....to zły człowiek był, a ta biblia judasza to brednia napisana w IVw. czyli długo po jego śmierci i napewno nie odpowiada prawdzie.

Neron...cesarz rzymski wielce okrutny, przykład tego jak egzystował w QUO VADIS ;p

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-06-09, 08:22   

Gdyby Judasz napisał prawdą była by to kolejna ewangelia a nie jest.

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-06-09, 14:45   

tenodhenka, tak! wierzę w Boga,tego jedynego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Valentin_Fleischmann tu masz o Fleischmanie (trudne nazwisko) artykuł nie jest dlugi,więc ja nie będę się rozpisywał.

[ Dodano: 2008-06-09, 14:48 ]
Według mnie można różnie interpretwoać winę Judasza.To dzięki niemu Chrystus zabawił świat. Judasz nie działał świadomie-pył pod wpływem szatana,może był opętany-tego nie wiem. Kościół uważa go za przykład kogoś złega,ale ja nie wiem co o nim sądzić.

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-09, 15:05   

Ksiądz, który gadał z tymi demonami miał ogromną szansę aby wyjaśnić najbardziej nurtujące nas pytania :shock: Dlaczego więc tego nie zrobił? Czemu nie zapytał Judasza dlaczego zdradził Jezusa!! Jeżeli ta cała historia to prawda to można powiedzieć, że straciliśmy ogromną szansę wyjaśnienia wielu spraw !!! :-?

P.s. Dzisiaj zapytałem babkę na religii co wie o Anneliese Michel. Powiedziała, że nie ma o tym pojęcia. A jak opowiedziałem jej co się od was dowiedziałem to mnie wyśmiała :-|

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-06-09, 15:15   

Po co i jak go miał pytać ? przecież Judasz mówił po aramejsku czy hebrajsku (nie wiem jakiego jzyka uzywał podczas opętania). To był Boski Plan i Judasz działal pod wpływem szatana,może tez Boga. Ty chyba nie rozumiesz sensu egzorcyzmów ? Chodzi w nich o to by wypędzić złego ducha z człowieka/zwierzęcia/przedmiotu.
Nie mam pojecia dlaczego katechetka nic o niej nie wie. My na religii prawie na kazdej lekcji czyatmy jakis artykół związany z Emily. Nasz katecheta dużo o tym wie.

[ Dodano: 2008-06-09, 15:19 ]
Mort napisał/a:
JUdassz.....to zły człowiek był, a ta biblia judasza to brednia napisana w IVw. czyli długo po jego śmierci i napewno nie odpowiada prawdzie

Masz rację Judasz powiecił się z wyrzutów sumienia
"spadłszy głową na dół, pękł"(Dz 1,16) chyba miesiąc po śmierci Chrystusa.

W Wielkanoc roku 2006 wydano tłumaczenie odnalezionej w 1978 r. w Egipcie koptyjskiej kopii gnostyckiego apokryfu nazwanego Ewangelią Judasza, według którego Jezus poprosił Judasza, aby go wydał, co oznaczałoby, że Judasz nie był zdrajcą, lecz wykonawcą woli Chrystusa. Przy podawaniu tej informacji pomija się jednak często fakt, że w apokryfie argumentem Jezusa za zdradą było nie zbawienie ludzkości, lecz uwolnienie jego samego od cielesnej powłoki.
wikipedia

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-09, 16:28   

jarek_psk napisał/a:

Gdy egzorcysta modlił się nad nią rozamwiał z tymi duchami :shock: one mu się przedstawiły.Kazał im odmawiać koronkę i różaniec,podczas tego bardzo krzyczały ciałem Annelise.Krzyczały,że chcą wyjść-ale nie miały jak ,po prostu jakaś siła im nie pozwalała.

jarek_psk napisał/a:
przecież Judasz mówił po aramejsku czy hebrajsku

Jarek_psk, sam sobie zaprzeczasz. Z tego co pisałeś wcześniej wynika, że egzorcysta gadał z demonami a potem piszesz, że to jest niemożliwe, gdyż porozumiewają się innymi językami. Coś chyba pokręciłeś :->

p.s. dobrze wiem co to jest egzorcyzm był nawet u nas w szkole egzorcysta i opowiadał nam o tym, lecz dużo nie chciał powiedzieć gdyż uważa, że są to zbyt delikatne i prywatne sprawy.

Severin 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-03-18, 09:49   

Moim zdaniem to był BOSKI plan aby zbawić świat. Judasz być może pod namową JEZUSA zdradził go, a miesiąc po śmierci sam się zabił. Może Jezus po śmierci wezwał go do siebie, aby mu podziękować? Pomyślcie:
Czy zdradzili byście kogoś kogo kochacie? Kogoś kto czynił Cuda i był zesłany przez OJCA? Ja miałbym z tym dylemat a wy?
Patrz na mój Avek przez 30 sek. potem spórz na ściane, pomrugaj trochę i co widzisz??

Odpowiedz do tematu