P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Atlantyda

Atlantyda
Autor Wiadomość
Tenodhenka
Brainiac

Wysłany: 2008-05-30, 13:18   Atlantyda

Co wiecie i możecie powiedzieć o Atlantydzie czy wierzycie w jej istnienie? i czy możliwe, że nagle zapadła się pod wodę?

Z pewnej książki, którą niedawno przeczytałem wynika, iż Atlantyda rzeczywiście mogla istnieć
świadczą o tym rożne znaleziska na Atlantyku np. Mur znaleziony pod wodą czy prosta droga, która mógł spokojnie popłyną statek podwodny.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-05-30, 14:46   

Jeszcze jest drugi zaginiony kontynent. Nazywał się MU i na jego podstawie została zrobiona gra o tej samej nazwie choćby nie przedstawia życia ludności tejże krainy :P

Cisiek5000 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-05-30, 14:52   

Jeżeli takie coś jak antlantyda by zatonęło to dlaczego nie możemy tego znaleść?

SLayer 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-30, 15:20   

Ja osobiście w takie coś nie wierzę, można znajdować setki dowodów i tworzyć różne bajeczki.
Świat jest nie zbadane i póki takim pozostaje, będą snute różne bajki.

O sobie - Chemik alkoholik.

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-05-30, 20:43   

Cisiek5000, zgadzam się z tobą. Jeśli Atlantyda istniała, naukowcy powinni znależć masę przedmiotów. I powinni szukać w pobliżu Chin lub obszarów wulkanicznych. Bo jedyne trzęśienie ziemi lub wybuch wulkanu mogły ją "zatopić".

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-05-30, 20:47   

Te przedmioty mogły zostać zniszczone. Tam panuje dość wysokie ciśnienie no i lata, które tam spędziły. Być może to był kontynent wielkości Polski ? (mniej więcej).

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-06-30, 11:29   

gdyby istniała dawno by znalezli dowody na to.A czy to mozliwe ze cala,ogromna wyspa wpadla pod wode ? :shock:

roqqal 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-07-01, 12:38   

moim zdaniem atlantyda kiedys istaniala i mniej realne, jeszcze istnieje....

nei zbadane sa wody calego swiata.... zyje jeszcze wiele gatunkow zwierzat ktorych nie mozemy odkryc, to czemu mielibysmy odkryc cos innego?

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-07-01, 12:54   

podobno na Atlantydzie ludzie mieli taki poziom techniki jaki mamy teraz,albo jeszcze wiekszy.a bylo to ze 3000 lat temu.wtedy poziom techniki byl jaki byl... powstawaly piramidy,a na Atlantydzie- o ile istniala ludzie mieli latajace pojazdy.
ale watpie czy bylo cos takiego,co opisał Platon

Petrov 
Brainiac

Wysłany: 2008-07-01, 21:04   

Ja jeszcze słyszałem, że Atlantyda mogłabyć jedynie bajką wymyśloną przez Platona. Chociaż kto wie. Dna mórz i innych zbiorników wodnych są nam mniej znane niż tereny księżyca.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-07-08, 09:38   

Ja niejestem do końca przegonany... Czy to była bajka Platona? Możliwe...

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-05-22, 20:33   

A słyszeliście o tym, że Atlantyda prawdopodobnie leży na morzu śródziemnym? Ostatnio badali to miejsce i znaleźli jakieś tereny, pozostałości i fundamenty narożnika czegoś ;-)

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-22, 21:48   

bambus1121,

Twoja ortografia aż razi... ściągnij sobie Firefoxa i on będzie Ci podkreślał... naprawdę pomaga... I uczy ortografii ;]

Co do Atlantydy... myślę, że istoty żyjące tam mogły posiąść wiedzę kontroli nad umysłem i po prostu było jakieś 'BUM', A teraz te istoty żyją na swoim kontynencie pod wodą ukrywając go przed nami z pomocą swoich zdolności ;]

Focus

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-06-03, 19:39   

Co do moich błędów to staram się ich unikać i poprawiać. Według niektórych Atlantyda miała związek z Egiptem i ludami ameryki południowej i środkowej miał być to trzeci kontynent na którym były piramidy. Miał być to jakiś mechanizm uwalniający energię. Dokładnie nie pamiętam. Jest też wersja że Atlantydę zamieszkiwali "ludzie" z innej planety na której mieli nawet elektrownie atomowe i coś poszło nie tak. Jest też wiele innych wersji. W goglach tego pełno jest.

AMATORZY ZBUDOWALI ARKĘ A ZAWODOWCY TITANICA!!!

(MECHANIKA, TROCHĘ ELEKTRONIKA, BARDZIEJ ELEKTRYKA I SAMOCHODOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PIRO)

gelo 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-07-30, 15:44   

A ja słyszałem że Cypr to może być szczyt Atlantydy, bo w jego pobliżu pod wodą znaleźli teren w kształcie schodów. Mogło też być tak, że Atlantyda leżała tam gdzie jest teraz Morze Śródziemne i nie było wtedy Cieśniny Giltabryjskiej tylko teren nad poziomem morza. Potem teren się obniżył i zalało tamte tereny. Może to był biblijny potop(choć nie wiem czy zaginięcie Atlantydy i potop były w tym samym czasie)?

Odpowiedz do tematu