P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Bóg

Bóg

Jaki jest twój stosunek do bogów ??
Ateista
12%
 12%  [ 19 ]
Agnostyk
6%
 6%  [ 11 ]
Wierzący (chrześcijanin)
72%
 72%  [ 114 ]
Inna wiara
8%
 8%  [ 14 ]
Głosowań: 158
Wszystkich Głosów: 158

Autor Wiadomość
Szprotuś
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-11, 22:19   

Bez wojen? Zabijania? Przepraszam, że pytam ale czy żyjesz odcięty od świata w piwnicy i Ci przynoszą jedzenie, picie i czytają bajki na dobranoc? Myślę podobnie jak pałczyk, z tą jednak różnicą iż uważam, że Bóg może ingerować, że może dawać nam siłę do jakiegoś przedsięwzięcia, ale musimy sami tego chcieć. Nie może zrobić pstryk i coś, a raczej może, ale tego nie robi. Może dawać nam siłę do czegoś, ale nie może po prostu zrobić, że bedzie dobrze. Całe zło naszego świata jest winą człowieka, tego co zrobiliśmy wcześniej i co robimy teraz. TO NASZA WINA!

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

aragni 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-15, 11:50   

Do wszystkich którzy uwarzają, że Bóg nie istnieje:
Jeżeli nie ma Boga to jak wyjaśnicie spektakularne cuda? W jaki sposób można inaczej wytłumaczyć stygmatacje Teresy Neumann albo bilokacje ojca Pio, lub chociażby Cud w Lanciano? Nie da sie w naukowy sposób wyjaśnić jak to zaszło. Albo chociażby Cud Słońca. Spróbujecie wmówić, że to zbiorowa halucynacja 5 000 ludzi? Tego nie da się udowodnić i widoć, że Bóg to spowodował.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-15, 12:15   

W prechistorii ludzie patrząc na ogień też myśleli, że to jakiś cud czy coś takiego... nie potrafimy tego JESZCZE naukowo wyjaśnić...

Focus

Nefaus 
Ciekawski

Wysłany: 2009-02-15, 13:36   

jak wyjaśnić śmierć kliniczną że ludzie budzą się w trumnach np po miesiącu i akurat wtedy śni się to rodzinie? potem rozkopują grób z nieboszczykiem przewróconym na bok z drzazgami w palcach ze stwierdzonym zgonem podczas uduszenia?

aragni 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-15, 13:40   

Miguel Juan Pellicer stracił noge w roku 1637 w groźnym wypadku. 29 marca 1640 r. Pellicer po wieczornej modlitwie położył się spać. Gdy chwilę później jego matka weszła do pokoju, doznała szoku. Spod narzuty, którą był przykryty chłopak wystawały dwie nogi. Prawa kończyna, którą stracił 29 miesięcy wcześniej, podczas zabiegu amputacji, przeprowadzonego w szpitalu w Saragossie, była cała i zdrowa na swoim miejscu.
Tego też jeszcze nie potraficie naukowo wyjaśnić? Są inne przykłady códów których nigdy nie będziecie mogli wyjaśnić, np "Ożywającej krwi" św. Januarego albo lewitacji św. Józefa z Cupertino.

BooBu 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-16, 18:04   

A w jaki sposób można wyjaśnić że po artykule w gazecie na temat stygmatów i ich źłej pozycji u większości ludzi stygmaty niewiarygodnie zmieniły pozycję? Odpowiedź jest prosta, ludzie chcą być popularni dlatego robią specialnie takie oto żeczy.
aragni: Ludzie nie mają jeszcze tego genu do odrostu kończyn, a przykleić klejem się nieda...
Lewitowanie to też nie cud tylko zwinny przekręt, jak w pubie ktoś Ci zaproponuje zakład że zrobi coś co jest nie możliwe to przyjmiecie zakład a później się okaże że to nie cud tylko oszustwo.

aragni 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-16, 18:27   

1. Wzbil sie w powietrze ksiadz prowadzacy msze i nie mógł wylądować. Normalka
2. W pół godziny odrosła cała noga.. To jest tu cudowne.
3. Kiedy był w gazecie artykół na tematy stygmatów?

A "Ożywająca krew" św. Januarego? Tego nie da sie wytlumaczyc.

Wiec zakaldamy, zew nie ma Boga. Wiec po co zyc jezeli po smierci nic nie ma?

BooBu 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-16, 19:12   

1. Zwykła plotka
2. Napewno nie człowiekowi
3. na przełomie lat 1950/60 (Nie pamiętam dokładnej daty)
Naukowiec obliczyć że człowiek nie mógł mieć wbitych gwoździ tam gdzie ogólnie się mówi bo skóra by się rozerwała podał hipotezę że gwoździe wbijali pod nadgarstkiem... (Później Teorie obalono)
Ludzie słyszą później przkręcają słówka i wychodzą nie samowite zdarzenia które nie miały miejsca. To jak zabawa z głuchy telefon :)
O Ożywającej krwi nie słyszałem.
Dla ciekawości i rozrywki no i dla rodziny inaczej byś się zabił nie widząc sensu.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-16, 19:31   

aragni napisał/a:
Wiec zakaldamy, zew nie ma Boga. Wiec po co zyc jezeli po smierci nic nie ma?

Hmmm... dlatego co jest za życia? Życie jest piękne właśnie dlatego jest w nim jakiś sens... jedni upatrują go w rodzinie, inni w czymś innym.

PS. Zainwestuj w słownik albo przynajmniej pobierz FF.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

aragni 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-17, 15:53   

"Ożywająca krew" św. Januarego

Święty January jest chrześcijańskim męczennikiem, który za swoje przekonania zginął w 305 r. Jego relikwie zostały umieszczone w Neapolu. Jednak obiektem największego zainteresowania wiernych kościoła, jak i naukowców jest ampułka zawierająca krew świętego, która regularnie zmienia stan skupienia.

Krew zmienia stan ze stałego w ciekły 19 września każdego roku. Jest to rocznica śmierci męczennika. Cud przemiany ma miejsce również w pierwszą niedzielę maja, a często zdarza się to także 19 grudnia. Czas, który jest potrzebny na zamianę zakrzepłej krwi w ciecz jest niejednorodny. Często dzieje się to momentalnie, ale niejednokrotnie już zmiana stanu skupienia dokonywała się przez wiele godzin.

Testy wykazały, że krew nie zawiera żadnych związków chemicznych, które stymulowałyby ten proces. Zdarzali się naukowcy, którzy stosując naukową nomenklaturę wyjaśniali zachodzące zjawisko, jednak ich próby doprowadzenia do podobnego zjawiska w warunkach laboratoryjnych, zawsze kończyły się fiaskiem.

PS. Sory dysortografia. Staram się ale nie zawsze wychodzi :-)

BooBu 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-17, 16:59   

który za swoje przekonania zginął w 305 r.

Szkoda tylko że nie da się przetrzymywać krwi przez 1700 lat, nie mieli w 305 roku zamrażarek.

aragni 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-17, 19:17   

Zachowanie tej krwi jest cudowne. Krew owa przechodzi ze stanu stałego w ciekły. I to też jest cudowne.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-17, 19:46   

Cud, Cud... Ludzie :/ Przecież to było 300 lat temu... Po tygodniu plotka potrafi stać się odwrotnością faktów... A co dopiero po 300 latach... Ludzie bez kończyn czasami mają wrażenie, że kończyna (której nie ma) ich swędzi, albo czują jej ciężar, widzą ją itd... Też tak miałem... odciąłem sobie opuszek palca, to zawsze dotykając czegoś tym palcem nie dotykałem tego mhm... miejscem gdzie mam materialnego palca, ale z przyzwyczajenia zatrzymywałem się 5mm przed tym, spodziewając się, że dotknę opuszkiem (którego nie było xD )

Hitman...

Jeżeli byłbym pewny, że nie ma czegoś takiego jak życie po śmierci... To żyłbym chwilą... Nie zastanawiałbym się nad konsekwencjami i wogóle...

Focus

aragni 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-17, 19:57   

Ale inni ludzie tez widzieli ta noge. A to, że sie okaleczasz nie jest niczym godnym podziwu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-17, 19:58   

Nike14 napisał/a:
Jeżeli byłbym pewny, że nie ma czegoś takiego jak życie po śmierci... To żyłbym chwilą... Nie zastanawiałbym się nad konsekwencjami i wogóle...

Czy ja napisałem, że nie ma życia po śmierci? Nie napisałem, ale w sumie mogłem o tym wspomnieć xDDD Ja gdybym wiedział, że jest życie po śmierci to żyłbym chwilą z tego powodu, że masz zawsze second-life jak w grze xDDD A jako, że mamy jedno niepowtarzalne życie to trzeba je szanować...

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Odpowiedz do tematu