P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Bóg

Bóg

Jaki jest twój stosunek do bogów ??
Ateista
12%
 12%  [ 19 ]
Agnostyk
6%
 6%  [ 11 ]
Wierzący (chrześcijanin)
72%
 72%  [ 114 ]
Inna wiara
8%
 8%  [ 14 ]
Głosowań: 158
Wszystkich Głosów: 158

Autor Wiadomość
aragni
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-17, 20:03   

Zalezy jak chcesz interpretować fraze "życie po śmierci". Jeżeli wieżysz w reinkarnacje to możesz żyć chwilą, ale wierząc w niebo i piekło musisz się bardziej zastanowić nad tym co robisz.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-17, 20:12   

Hitman...

No niby masz second life, ale w nim musisz odpracować to, co zrobiłeś złego w main life.

Focus

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-17, 20:14   

Ale w takim razie nie ważne czy jest 2 życie, czy go nie ma, to moje podejście jest dobre, bo szanuję moje życie(i nie robię zbyt wiele głupich rzeczy). Jeśli nie będzie to bardzo fajnie xDDD, jeśli będzie to jeszcze lepiej...

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

aragni 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-24, 16:28   

Jednakże Adonai jest Bogiem który chce "miłosierdzia a nie ofiary". Wszyscy inni bogowie chcieli od wyznawców przelewania krwi (zwykle zwierząt). Jaki interes ma człowiek w nawoływaniu do miłosierdzia? Sporo czytam na temat innych religii i widze, że Chrześcijaństo nie zostało zrobione przez człowieka o dostrzegam w doktrynie coś co odróżnia od innych religii.

BooBu 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-02-24, 17:33   

Wszystkie religie powstały przez człowieka. Większość ludzi potrzebuje boga żeby się podeprzeć w trudnych chwilach, ale to tylko działanie autosugesti, myślisz że jest ktoś wyrzej i ochroni cię przed wszystkim, wmawiasz mózgowi że wszystko będzie dobrze ale prawda jest taka że nikt nie stoi wysoko i nie wysunie ręki żeby pomóc. Ale to dobrze że ludzie wierzą w boga bo w ten sposób unikamy wojen i wrogości do innych. Dowód: Pstryczkiem palca nie można zrobić wszechświata.

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-24, 20:39   

BooBu, dla ludzi którzy wierzą w Boga to nie jest żaden dowód xD Oczywiście ja popieram, ale co ja tam mogę xDDD

Co więcej, duża część chrześcijan odrzuca ewolucjonizm i popiera kreacjonizm...

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-03-03, 17:53   

BooBu napisał/a:
myślisz że jest ktoś wyrzej i ochroni cię przed wszystkim, wmawiasz mózgowi że wszystko będzie dobrze ale prawda jest taka że nikt nie stoi wysoko i nie wysunie ręki żeby pomóc. Ale to dobrze że ludzie wierzą w boga bo w ten sposób unikamy wojen i wrogości do innych. Dowód: Pstryczkiem palca nie można zrobić wszechświata.

Dawno mnie tu nie było...

Bóg nie jest opiekunem Bóg jest dawcą życia oraz wolnej woli... coś w rodzaju sprawdzianu na ziemi i podziału na tych którym życie dać a któym odebrać na wieki.

Co do nauki... współczesna nauka nie wyklucza istnienia Boga, wrecz przeciwnie uważa go za tego co pstryczkiem palca dał Energie a od niej wszystko się zaczeło.

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-03-03, 18:02   

Eh... przecież jeżeli nie ma dowodu na istnienie boga, to jest również prawdopodobne, że to on doprowadzil do big bangu...

Focus

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2009-03-03, 18:03   

Bóg traktowany jest jak Energia jako Duch np. nauka się rozwija i coraz bardziej abstrakcyjne wizje w nią wchodzą...

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Namaczo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-09, 21:34   

Ale pytanie,jasne że bóg nie istnieje. Powody:
1.Czego dopuszcza do wojen??? I do tego co sie stało w czarnobylu i Hiroshimie.
2.Jesli zesłał nam swojego ,,syna'' to dlaczego go odebrał???
3.Bóg nie stworzył planet.Przecierz był wielki wybuch i wtedy stworzyły sie wszystkie planety z tych cząsteczek.
4.Kurde bóg człowieka nie stworzył: przecież małpa przeszła (r)ewolucje.

^^^ i co teraz??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?: :!:

pałczyk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-03-30, 21:53   

wiesz co twoje dowody są najgłupsze jakie słyszałem bóg dał nam wolna wole to nie on kieruje naszym losem tylko wszyscy ludzie zwierzęta itd na to wpływają syna odebrał by mógł zmartwychwstać w biblii nie jest na pisane dosłownie jak stworzył wszechświat a 4 to taki że dlaczego nawet w biblii jest napisane że zwierzęta były pierwsze pozatym przypowieści i stary testament są przenośnią

"Milczenie przystoi mędrcom, a co dopiero głupcom." (Talmud)

Quallor 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-04-06, 19:40   

Ja wierze w Boga. Jestem w stanie zrozumieć prawdy wiary itp. ale jedno mnie irytuje: podejście księży do świata. Oni często porównują rzeczy codzienne(np. internet) do szatana. Ehh, czasem aż się słabo robi. Mohery to inna historia...

Naturbo_V6 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-04-23, 15:53   

Ja do kosciola mam inne podejscie. Wydaje mi sie ze ludzie to wszystko wymyslili dla kozysci itd...jak nie zobacze to nie uwieze trudno tak juz jest.
Ksieza mieszaja sie juz we wszystko. Nie maja pojecia co np. znaczy milosc a krytykuja nas za to. Nie weierze w to co mowia. Moja rodzina to chrzescijane wiec sie zadnym tradycja itd nie sprzeciwiam. :-/

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-04-23, 22:18   

Wiara wogóle jest... głupia, że tak powiem po dziecinnemu :D Musimy zaufać rodzicom naszych pradziadków i tak dalej, że wybrali dobrze będąc chrześcijanami i ze stało się to "tradycją" rodzinną... nie jesteśmy w stanie wybrać spośród wielu religii, która według nas jest prawdziwa... Myślę, że Bóg jest tylko jeden, ale ma wiele imion i przyjmuje każdy rodzaj wielbienie jego osboy, który nie krzywdzi innych ludzi... Tak naprawdę jesteśmy jeszcze zbyt mało wyedukowani, żeby móc stwierdić istnienie / nieistnienie Boga... Nie możemy powiedzieć skąd w "NIC" wzięło się "COŚ" ... Czasami staje się to tak niepojęte, że się płakać chce...

Focus

Myszlol 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-04-29, 17:52   

Namaczo napisał/a:
Ale pytanie,jasne że bóg nie istnieje. Powody:
1.Czego dopuszcza do wojen??? I do tego co sie stało w czarnobylu i Hiroshimie.
2.Jesli zesłał nam swojego ,,syna'' to dlaczego go odebrał???
3.Bóg nie stworzył planet.Przecierz był wielki wybuch i wtedy stworzyły sie wszystkie planety z tych cząsteczek.
4.Kurde bóg człowieka nie stworzył: przecież małpa przeszła (r)ewolucje.

^^^ i co teraz??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :?: :!:

heh w skrócie powiem
1. wolna wola człowieka to człowiek powoduje wojny , głupota ludzka nie zna granic itp itd.
2. Żeby odkupił nasze winy itd. itp.
3. Ale tak jak juz pisał wyżej Zv. to Bóg zainicjował tą reakcje
4. (według mnie bez sensu xD ) Bóg stowrzył człowieka. Jakby go nie miał w zamiarach robic to małpy przeszły by ewolucje do Obcy 10. Ewolucja jest po to zeby było jakies wytłumaczenie dla nas jako istot wmiare rozumnych (chociaż jak na niektórych patrze to... xD ) a nie żeby to była kolejna zagadka tak jak Bóg.

Dziekuje za Uwage xD .ogolnie ciekawy temat ale ostanio barkuje mi sił zeby wstukac pare zdań na kompie pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony przez Myszlol 2009-05-04, 09:22, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu