P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Bóg

Bóg

Jaki jest twój stosunek do bogów ??
Ateista
12%
 12%  [ 19 ]
Agnostyk
6%
 6%  [ 11 ]
Wierzący (chrześcijanin)
72%
 72%  [ 114 ]
Inna wiara
8%
 8%  [ 14 ]
Głosowań: 158
Wszystkich Głosów: 158

Autor Wiadomość
Kocik
Młody Alchemik

Wysłany: 2007-10-18, 14:43   Bóg

→BÓG←
Czy jest?? Jeśli tak, to czym jest?? Jest jeden, czy wielu?? Czy jest dobry, czy zły??

Podstawowe pytania, jakie każdy sobie zadaje. Czy ktoś zna odpowiedź?? Nie.

Jakie są Wasze poglądy na ten temat?? Ten temat nie jest po to, żeby kogoś dyskryminować, czy poniżać, napisałem je aby można było podyskutować na ten drażliwy temat.

Słowo wyjaśnienia:

ATEISTA -przekonanie mówiące, że Bóg, bogowie nie istnieją. Ateizm tłumaczy zjawiska świata bez odwoływania się do przyczyn nadnaturalnych; jako składnik refleksji filozoficznych łączy się ze stanowiskiem racjonalistycznym i materialistycznym.

AGNOSTYK -pogląd religijny, który twierdzi, że nie wiadomo czy Bóg jest i w związku z tym jest to kwestia wiary, a nie poznania. Agnostycyzm religijny odrzuca wszystkie treści religijne, zawarte w tradycji i świętych księgach uważając, że ich wartość poznawcza jest zbliżona do legend. Agnostycyzm jednak nie zakłada, że nie jest możliwe sprawdzenie, czy Bóg istnieje.

Pozostałych opcji tłumaczyć chyba nie trzeba :-D

źródło: pl.wikipedia.org

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

ptaq 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2007-10-18, 20:20   

Uważam, że Bóg istnieje, bo wysłuchuje moich próśb w modlitwach...

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-10-19, 11:09   

Bardzo kontrowersyjny temat, a dyskusja trochę nie tęga.

Mozemy bardzo miło sobie na ten temat podyskutowac z wielką przyjemnoscia chciał bym poznac wasze poglady na ten bardzo delikatny temat.
Dlatego nie obrazajac nikogo i nie kłucac sie wyrazajmy bardziej smiało opinie nie tylko na temat Boga, ale tez Kościoła.

Ja zagłosowałem do tej grupki: "Inna wiara". Ponieważ jestem deistą... nie oznacza to jednak ze jestem agnostykiem. potrafię uwierzyć w pisma, potrafię wyzsac z tego jakaś prawdę, czyli można byłoby mnie nazwać normalnym chrześcijaninem...
Jednak nie uznaje nauk kościoła... co nei znaczy ze nauki kościoła są beee... tylko ze nie ze wszystkimi ich twierdzeniami sie zgadzam. Co prawda uznaje zwierzchnictwo papierze... i takie tam, anie nie traktuje księdza za coś w stylu proroka który został specialnie powołany i jemu będzie łatwiej trafić do nieba i w ogóle ze on już jest zbawiony i uważa sie za kogoś lepszego.
Dlatego nie popadam w panikę jak słyszę ze pijany ksiądz rozjechał trzy sierotki... dla mnie to jest taki sam człowiek ja każdy z nas który został powołany do zupełnie innej czynności i niech ja spełni, a jak zawiedzie to nawet może byc dwa razy bardziej srodze oceniony za to co zrobił niż ja.

Amen

Pomoc poza forum: odpłatnie

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P
Niech Pan błogosławi Chemikom...

Poxy 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-10-19, 20:14   

TO podobnie jak z "przeznaczeniem"...
niby nie da sie go oszukać przykład: (w danej sytuacji powinienem postąpić tak, ale postąpię inaczej[w brew przeznaczeniu])i to może też być przeznaczeniem ze tak postąpiliśmy. takie masło maślane
a z Bogiem MOŻE być podobnie.
Kościół nie raz sie mylił(przykład:przed udowodnieniem ze ziemia jest kula[kościół uznawał za niezrównoważonych psychicznie tych którzy tak mówili]
Czy Bóg istnieje??Dowiemy się po śmierci.
-----------------------------------------------------

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-10-20, 14:47   

Dlatego to jest wiara, a nie wiedza! Bo nikt tego nie wie czy to prawda i nie jest w stanie tego udowodnić...czasami to może być Bóg słuchajacy modlitw albo czysty przypadek i to jest najlepsze w wierze ze nie wiemy, lecz wierzymy...

Na Forum należy używać jsMath do zapisu równan i wzorów chemicznych, aby zamiast pisać: (cyklopentadienylo)diwodórkarbonylwolfram(II)-mi-kappta^3-octano-mi-oksoeten(trifenolofosfina)platyna(II) (Pt-W) napisać: [(PtWCp(CH_{3}COO)O(CO)(CH_{2}=CH_{2})(H_{2})Ph_{3}P]

Chemia to nie zabawa! Preparatyki, przepisy oraz bagaż doświadczenia zamieszczam w celach edukacyjno-informacyjnych. Jednocześnie zachęcając do samego czytania. Nie odpowiadam za wykorzystanie informacji zawartych w moich postach. Nie uważam też, że są one prawdziwe. =P

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-10-20, 19:00   

Ja osobiście uważam że Boga wymyślili ludzie. Dlaczego? otóż chcieli mieć jakieś wsparcie w trudnych chwilach i nie chcieli być uważani za samych we wszechświecie.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

ptaq 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2007-10-21, 10:05   

Tak ale po co wymyślaliby też grzechy które ograniczają człowieka??

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-10-21, 10:33   

Wyobraź sobie ze każdemu wolno zabijać bez konsekwencji... a tak jak przynajmniej chrześcijanie sie od tego hamują to jest lepiej. Są ludożercy czy łowcy głów u których wprowadzenie chrześcijaństwa sprawiło, że zaprzestali swoich praktyk i zaczęli w ten sposób przyciągać turystów. Ponadto są znane przypadki, że po wprowadzeniu chrześcijaństwa kościół zgadzał sie na wprowadzenie pewnych pogańskich obrzędów... w jednym czy kilku może mi mniej znanych sytuacjach sprawa skończyła sie zaczerpnieciem więcej z pogaństwa niż z chrystianizacji... i tak powstała miedzy innymi religia/sekta Voo Doo, która to ma swojego Barona Sametti (odpowiednik Jezysa Chrystusa), pozatym ma wiele rytuałów zwiazanich z ezoteryzmem.

Pozatym po co tak daleko szukać, my Polacy podczas chrystianizacji w średniowieczu zostawiliśmy sobie nasze pogańskie obrzędy jak lanie się wodą na śmigusa dyngusa, przekształciliśmy sobie Dziady w święto zmarłych, i rozszerzyli o uroczystość nazwaną stypą. W niektórych regionach chodzi sie z koguciekiem po domach albo jest jak w Galicji coś co się nazywa "Psotny dzień" - chodzi sie i robi kawały... coś jak Halloween tylko że po polsku.

Na pewno macie w swoim rejonie tez jakieś obrzędy związane niby to z religia a jednak nie do końca.

No oczywiście najbardziej to widać w dni jakiegoś świętego.. Było polskie święto zakochanych przyszło chrześcijaństwo to już jeden nie mogło bezkarnie "przymilać sie w tym dniu do drugiej" to zrobili św. Andrzeja 30listopada Andrzejki... dokładnie w tym samym czasie przypadały w tedy takie zaloty bo wieczory były długie i to sprzyjało... wiecie czemu =P

Czy noc świętojańska... gdzie biegamy za kwiatem paproci i robimy z tego powody festyny, zabawy, podobno dobrze sie w tedy oświadczyć to już powoli zamiar jest kultywowanie głównie na wsi, ale jeżeli ktoś jest z mojego wieku to na pewno to pamięta bo za komuny i lekko po niej to gnębiono nas na polskim tymi wszystkimi uroczymi naszymi pogańskimi obrzędami.

Elder Brain 
Brainiac

Wysłany: 2007-10-21, 15:04   

Ja nie wierzę w boga- według mnie w boga wierzy wielu ludzi, bo bez niego ich życie nie miałoby sensu. Prawda jest jednak taka że zbytnie oddanie tworzy takie sekty jak chociażby słuchacze radia maryja. Inne zbiorowiska fanatyków powszechnie nieuznawane-(podobnie jak sam Watykan) manipulują chociażby słowami z biblii, by odtrącić to co im niewygodne, i przemilczeć resztę. Np. na przestchrzenii wieków powstały jeszcze dwie- nieuznawane, choć równoległe z resztą księgi- krwi i wojny. Podobnie rzecz ma się również z ogólnym zapisem historii, np. gdyby pierwszy zapis potraktować poważnie, i dobrze przetłumaczyć- to Mojżesz zamiast przez morze przeprawił by się przez bagno(co mogło zgubić Egipskie rydwany), a Jezus zamiast po wodzie chodziłby po lodzie...

Kocik 
Młody Alchemik

Wysłany: 2007-10-21, 16:36   

Ja nie wierze w boga, ale nie odtrącam jego istnienia. Moim zdaniem czy jest, czy nie nie można sprawdzić i to mało zmienia, bo nie zauważyłem śladów jego działalności na ziemi - więc nawet jeśli jest to ma nas gdzieś.
:evil: Nie wierze w boga, nie wierze w przeznaczenie - ja wierze w siebie!! :evil:

A o wypowiedzi Zv.

Zv. napisał/a:
Wyobraź sobie ze każdemu wolno zabijać bez konsekwencji... a tak jak przynajmniej chrześcijanie sie od tego hamują to jest lepiej.

Może sie hamują, ale czasami wychodzi im to różnie :mrgreen: Moim zdaniem większość 'chrześcijan' to tacy, którzy chodzą do kościoła, bo mama tak karze i nie przywiązują do tego większej wagi i że Jezus 'mówi', że nie wolno zabijać i krzywdzić innych to co z tego?? :evil: życie bez bluzgania i bicia byłoby uboższe. Jeśli tak nie jest - napiszcie, że sie myle!!

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-10-21, 20:07   

Nie nie nie... to nie są chrześcijanie... to tak jak pseudokibice... czy to to samo co kibice?

A chyba za mało cię mamusia w dzieciństwie biła ze uważasz to za taka fajna rzecz. Ale tak to teraz jest moda na bezstresowe wychowywanie.... i wychowują takich co im wszystko wolno i czuja sie bezkarnie...

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-10-22, 11:39   

Ja się całkowicie zgadzam z elder brainem też jestem ateistą choć mam 13 lat 8-)

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-10-22, 12:47   

Eh... nie przeczę... coś w tym jest co mówi, Elder Brain, ale tylko bibliści biorą wszystko tak jak jest napisane przez to myślą ze świat naprawdę został stworzony w 7dni.

Jednak pismo święte napisane jest tak aby z jednego zdania można było napisać miliardy innych i wyssać cała naukę, wiec kazdy inaczej sobie je może interpretować mniej lub bardziej poprawnie bo to jest tylko filozofia... tak naprawdę to nie musiało być Mojżesza on dobrze mógł sie nazywać Jurek z Kairu i tez by było, lecz nie o to w tym chodzi. Biblia zawiera elementy historii, a nie jest książka do historii i takie odczytywanie jej jest błędne, aby to sprostować Bóg posłał Jezusa i jego proroków. Jego celem było tez przetłumaczyć biblie i pokazać jak należy ja czytać i takie objaśnienie to nowy testament.

Kocik 
Młody Alchemik

Wysłany: 2007-10-24, 15:29   

Zv. napisał/a:
Nie nie nie... to nie są chrześcijanie... to tak jak pseudokibice... czy to to samo co kibice?

Ja pisałem o grupie ludzi w której sie obracam (przymusowo :evil: )- o 'młodzieży szkolnej'.
W takim razie mało jest 'prawdziwych' chrześcijan wśród młodzieży!! A poza tym nie zauwarzyłem aby dorośli zbytnio przejmowali się naukami kościoła.

Zv. napisał/a:
A chyba za mało cię mamusia w dzieciństwie biła ze uważasz to za taka fajna rzecz. Ale tak to teraz jest moda na bezstresowe wychowywanie.... i wychowują takich co im wszystko wolno i czuja sie bezkarnie...

To nie :-x JA uważam, tylko ONI- jak ich nazwałeś "psełdo chrześcijanie" (chrześcijańscy kibole). A co do bicia mamusia może mnie biła za mało, ale ciebie o wiele za dużo, mokrym kablem od żelazka :mrgreen:

A co do ostatniego postu, to muszę się niestety :-D z tobą zgodzić. Tak jak Zv. uważam, że biblie można interpretować na różny sposób, nie jest to książka historyczna, ale (w jakimś stopniu) jest oparta na faktach, tylko zmienionych i przeinaczonych tak, aby były zgodne z nauką chrystusa.

Zv. 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2007-10-24, 19:05   

1) Dlaczego "niestety" musisz sie ze mną zgodzić?
2) Ja byłem bardzo grzeczny w dzieciństwie wiec mnie nie bili a przemoc nie sprawia mi żadnej przyjemności
3) Uważam, ze nie trzeba być specjalnie spostrzegawczym żeby to zaobserwować... nie mowie ze nie masz racji tylko czepiam sie samego słowa które zostało użyte błędnie i stworzyło by pewne niedomówienia.

Ludzie jeżeli zwracam już komuś uwagę to nie po to żeby sie z nim kłócić, czy wszyscy jesteśmy tacy doskonali ze sie mylimy.. ja tez sie mylę i jak ktoś mi zwróci uwagę i będzie miał racje to zamiast polemizować to przyznam sie do błędu. To jest cecha pewnej dorosłości...

Odpowiedz do tematu