P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » LD (Lucid Dreams)

Przesunięty przez: Elder Brain
2007-04-15, 06:52
LD (Lucid Dreams)
Autor Wiadomość
J@nitor
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-25, 13:38   

z LD może też się wiązać Dreamwalker-wkradanie sie do obcych snów jak znajde coś o tym to zamieszcze

a propo LD to mój kumpel ma co jakiś czas i mówi że jest fajne

Umrzyj lepiej uważaj z tym skakaniem z bloku-uczucia w śnie sa pare razy mocniejsze niż w realu wiec jakbyś się obudził to byłbyś przestraszony chyba z godzine xD

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-25, 14:26   

Zauważyłem. Nie skoczyłem z bloku bo drzwiczki były zamknięte kłódką. Człowieku jakiego ja miałem stracha przy wyskakiwaniu z 3 piętra. Ale dobra sru. I rodziców obudziłem :/ . Co do pamiętania kilku snów. Tylko ten 1 pamiętam. No i trochę musiał trwać bo obudziłem się o 3 w nocy. No i jak można rozróżnić real od nie real. Bo testy na sen nie działają. Patrzę w zegarek 1 godzina. Pewnie była inna. Ale widziałem godzinę. Palca przez dłoń nie przetknę. Reszta też nie działa.

J@nitor 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-25, 19:39   

Ja raz miałem że w śnie się potknołem na schodach a poczułem jakbym w otchłań wpadł xD Oczywiście się obudziłem.

W świecie snów wszystko możliwe i pare razy mocniejsze.

''Człowiek bez honoru to gorsze niż śmierć.''-Miguel de Cervantes

Margok 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-18, 12:03   

A wy też czujecie ból w snach??Ja miałem dzisiaj sen że jakiś facet mnie chycił za wiecie co przynajmniej Chłopcy się mogą domyślać.Ale bolało!! Super się lata tylko raz udało mi się osiągnąć LD ale to było tak że ja już wiedziałem że w snach się ból czuje i ze strachu pomyślałęm że skoro mnie orki zaatakowały to to nie może być real pomyślałem to mój sen i zacząłem latać itd...Jak chcecie poczytać historie to zapraszam na temat telekineza.A macie czasami tak że o czymś śnicie albo myślicie i chceicie przykładowo coś przeskoczyć i wpadacie w dziure i nie możecie się tej myśli pozbyć i cały czas to się powtarza??A tak w ogóle to mam dobrą wyobraźnie więc jeżeli chce polatać to sobie latam tylko nie jest to tak realne i tego nie czuje.Co do zapamiętywania snów to tylko jak byłem mały je zapamiętywałem a teraz to żadko.A kiedyś mi się śniło że wstałem i miałem nie iść do szkoły i nagle mama zadzwoniła i się pyta dlaczego nie jestem w szkole a ja się wystaraszyłem i obucziłem okazało się że jest sobota

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-09, 16:15   

Jak 2 kumpli było u mnie na noc to tak przed spaniem gadaliśmy na taki tematy .... typu..... no..... GRZESZNE xD A w nocy mi się śniły dzikie porozbierane Japonki :lol: Ale się okazało nie tylko mi bo jednemu z kumpli Jak się ze swoją dziewczyną a drugiemu jak z mamą :lol: ale z niego laliśmy.

A co do bólu, to nigdy mi się nie zdarzyło

pzdr.

J@nitor 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-06-10, 17:01   

To zalezy od snu......tu chodzi o dziwna reakcje mózgu i ukladu nerwowego podczas snu. A najdziwniejsze jest to ze naukowcy jeszcze niewiedza dokladnie jak dziala sen a parapsycholog by mogl o tym gadac godzinami xD

A propo mam link do jednej z odmian LD-czyli Dreamwalking

Znalazlem link z tym(tak jak obiecalem)-http://www.energyforum.pl/portal/readarticle.php?identyfikator=15775

Jest to wchodzenie do czyichs snow-sam niedlugo tego bede probowal xD

''Człowiek bez honoru to gorsze niż śmierć.''-Miguel de Cervantes

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-06-14, 12:49   

J@nitor, próbowałem to z moją taką bliższą koleżanką i mi chyba wyszło. Rano jak się obudziła powiedziała, ze jej się śniłem xD

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-06-19, 12:59   

Powiem wam że LD naprawde jest możliwe i jest naprawde super. Możecie np. latać, teleportować się, normalnie oddychać pod wodą, skoczyć z wysokiego bloku i połamać się (fajne uczucie) Możesz robić co tylko chcesz. Jak byście chcieli to moge wam napisać taki kurs jak uzyskać LD.
Tak wgl to bardzo dobra jest strona www.drugadroga.com (nie jest ona moja) bardzo pomocna można sie dużo dowiedzieć. Polecam ;-)

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Eliert 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-12, 12:54   

Ja miałem "2 części snu". Była to wojna. Pierwszy była udana a druga nie. 1 Część: Jest kolory to było czerwone i żółte ja byłem czerwony byłem koło bitwy patrze jakiś łucznik we mnie celuje. Ktoś z mojej armii zaatakował łucznika i go zabił ja żyłem. Obudziłem się. 2 dzień druga część: Znowu wojna tym razem chciałem się schować za drzewem odwracam się piechur za mną przeciął mnie na pół. Oczywiście umarłem. Nie chciałem zamknąć oczu ale mi się nie udało.I koniec innych części nie miałem. A teraz drugi sen (Było tak na 45%) Byłem z kolegą na arenie rzymskiej patrze tam są "rzymscy kibice" A tam jakiś zabójca z lewej wychodzi. Zabił mojego kolegę. A ja gdzieś spojrzałem i widziałem współczesnego człowieka. Biegłem do niego i przewróciłem się. Chciałem wołać ratunku ale nie mogłem nic mówić. I się obudziłem. A teraz mi się przypomniało że czytałem komiks jak ktoś stracił głos. To tyle. Pozdrawiam

apollyon4 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-12, 20:25   

Mi czasami śni się to o czym myśle przed snem lub co wydarzyło sie podczas dnia. Ale zawsze wszystko we śnie jest inaczej niż w rzeczywistości.
I zawsze coś mi musi przerwać ten sen gdy jest moment kuluminacyjny.
Jeszcze nigdy nie miałem tak, że sen kontrolowałem.

piroelektro 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-12, 22:02   

Że strony www.drugadroga.pl korzystałem jakieś rok temu bo ciekawił mnie temat snów ze względu na to ,że przedtem nie pamiętałem żadnego snu od ok4 lat. Po paru ćwiczeniach zacząłem zapamiętywać ,że miałem sen później pamiętałem całe ok3 do 5 snów z takimi szczegółami ,że aż trudno było mi to spisać. Ale niestety z własnej świadomości nie uzyskałem efektu LD ,choć coś innego potrafiłem ale to co innego...

adiblol 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-05-02, 20:01   

Ja miałem chyba 4 razy LD (od kiedy zacząłem się tym interesować, czyli jakieś 2 miesiące temu), ale jakieś niepełne. Wiedziałem, że to sen i mogę go kontrolować, ale za cholerę nie przyszło mi do głowy że mogę robić co chcę, np. latać czy iść do Biedronki :D

Dzisiaj rano (chyba ok. 7) się obudziłem i pomyślałem "Kurde, znowu nie miałem LD" i zasnąłem. Miałem najpierw przy zasypianiu taki niby-sen (jak wszyscy (?) mają przy zasypianiu, ale nie wszyscy pamiętają, charakteryzuje się to tym że sterowanie mięśniami pociąga za sobą ruch ciała FIZYCZNEGO, a nie sennego) a później LD (takie niepełne jak opisane wyżej) i pamiętam że w tym LD sprawdziłem, czy to na pewno sen, a nie stan zasypiania (ruszałem rękami, nogami), gdy się upewniłem to poczułem że spadłem z łóżka, nawet realistycznie (mam szorstki dywan) ale w zwolnionym tempie, oczywiście nie spadłem ciałem fizycznym :) Co jeszcze? Ano to, że LD było kontynuacją niby-snu ze stanu zasypiania (chyba).

Więc opracowałem taką metodę: trzeba sobie wyobrazić np. grupę ludzi i gdy będzie ona wystarczająco wyrazista, myślowo sterować (chyba z perspektywy trzeciej osoby, ale nie jestem pewien!) działaniami tych osób, później działania innych ludzi powinny się zautomatyzować, przejmujemy kontrolę nad swoimi działaniami i wchodzimy w LD. Próbowałem, ale było to rano i byłem zbyt rozbudzony, więc nie zadziałało do końca, wypróbuję dziś wieczorem. Nie daję gwarancji na ten sposób!

--
Dobranoc :)

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-05-02, 21:08   

piroelektro napisał/a:
choć coś innego potrafiłem ale to co innego...

Hm... co takiego?

Sen kontrolować jest dość łatwo. Trzeba trochę poćwiczyć, a potem jest z górki przy dobrym wiaterku ;-) Trzeba podczas snu uświadomić sobie, że śnisz, 'odnaleść się w śnie', parę razy właśnie tym sposobem uzyskalem LD choć często mam tak, że kiedy już sobie to uświadomie to się budzę :-/ A tak odchodząc od tematu to bardzo pomocne jest również kontrolowanie swoich myśli :] umiem to praktycznie do perfekcji, jak chcę przez bardzo długi czas mogę nie myśleć o niczym, lub myśleć o tylko jednej żeczy, na niczym innym się nie rozpraszać. Bardzo pomocne.

Pozatym, ostanio miałem coś takiego że podczas wchodzenia w sen obudziłem się i całkiem nieświadomie poruszyłem nogą. Okropne :-/ dzieje się tak dlatego że nie opadła jeszcze taka 'klapka' odpowiadająca za nieruszanie się podczas snu...

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Namaczo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-17, 20:30   

Polecam książke Arnolda Mindella: ''O istocie snów;''

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-06-18, 18:10   

Ja miałem zamierzony LD tylko raz... Obudziłem się rano i poszedłem z powrotem spać powtarzając "Zasne i będe miał świadomy sen"... No i nagle się obudziłem w tym samym łóżku... nic nie wskazywało na to, że to sen, ale ja jakoś tak automatycznie spróbowałem przełożyć palca przez ściane (Reality test) I się udało... to uczucie było nie do opisania... po prostu... masakra totalna... Jakby ściana była gumiastą galaretką... xD Potem przełożyłem palca przez własną ręke... Tak się podnieciłem, że nagle doznałem wake-upu xD Prawie się popłakałem... to było takie rzeczywiste... nawet bardziej niż rzeczywistość mógłbym powiedzieć... xD

Nic dziwnego, że naukowcy nie umieją wytłumaczyć zasady na jakiej działa sen.... Ponieważ w trakcie śnienia aktywność mózgowa jest największa... Mózg jakby pokazuje, co naprawde potrafi zrobić... A jeżeli dotychczas nie umiemy wytłumaczyć niektórych prostych działań mózgu to co dopiero z jego kilkudziesięcio procentowym wykorzystaniem... xD

Istnieje też coś takiego, jak mhm.. zapomniałem jak to się nazywa... chodziło o szczyt... szczyt seksualny, szczyt religijny i szczyt natury... Ludzie, którzy to przezyli w snie budzą się całkowicie odmienieni... opowiadają ,że to jest doznanie najwspalniajsze w ich całym życiu... czytałem opowiadania ludzi, którzy przezyli szczyt seksualny i natury... seksualny - Babka powiedziała, że podczas lotu zauważyła chmurę w kształcie penisa, a jak w nią wleciała to doznała natychmiastowego orgazmu tak wielkiego, że myślała, że zaraz ją rozniesie... orgazm przezyla i w śnie i jak się potem po przebudzeniu okazał w realu... xD

Szczyt natury - Gościu miał LD, zaczynający się od tego, ze jechał na deskorolce... był 100-procentowo świadomy, ale nie mógł zejść z deski ani nic zrobić... deska jechała i w końcu bardzo szybko rozpędzona przejechała przez ściane (Opowiadał, że prawie się obudził jak widział tą szybko się zbliżającą ściane xD ) I za tą ścianą był tak wspaniały krajobraz, że prawie zemdlał... <Lol xD > Trawa była baaardzo zielona... były wodospady, drzewa i przyjazne zwierzęta.

Focus

Odpowiedz do tematu