P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » LD (Lucid Dreams)

Przesunięty przez: Elder Brain
2007-04-15, 07:52
LD (Lucid Dreams)
Autor Wiadomość
Ryba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 12:26   LD (Lucid Dreams)

Świadome sny : może ktoś stosuje jakieś techniki, śni na jawie lub powie co o tym sądzi.Osobiście uważam że to super że robimy co chcemy (nawet odwiedzamy prezydenta :-D ).
Próbowałem uzyskać świadome sny sposobem mówienia do siebie i patrzenia w ręce, ale nic z tego, aktualnie pamiętam sny i są dla mnie... bardziej świadome (może dlatego że jem bardzo dużo czekolady :mrgreen: ).

Google

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Monik 
Nowy użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-04-10, 12:35   

Ja swoich snów nie kontroluję. Czytałam o zjawisku świadomego snu, ale nigdy mi się nie udało takiego stanu osiągnąć. Poza tym wydaje mi się, że temat ten pasuje bardziej do działu "Zjawiska paranormalne". ;-)

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2007-04-10, 13:33   

Ja sie kiedyś zahipnotyzowałem i nawet o tym nie wiedziałem. Podobno mnie gdzieś rodzice zawieźli i dopiero po jakimś czasie sie wybudziłem. Jednak pełną świadomość uzyskałem dopiero po 2 dniach. Nie pamiętam nic oprócz początku hipnozy tj jak zacząłem sie hipnotyzować. Mama powiedziała mi że straciłem też pamięć z ostatnich dwóch dni. a na dodatek przez tydzień miałem zanik pamięci krótkotrwałej.

Ryba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-10, 15:28   

Co do zjawisk paranormalnych też tak myślałem ale raczej to nic paranormalnego, po prostu umysł jest przytomny podczas gdy ciało śpi.

PS. Co do hipnozy to znam tylko sposób taki że rozmawia sie z osobą i mówi sie np. Sama chemia* w tych kiełbasach z zakładów mięsnych, ona sie nieświadomie zgadza(czy świadomie nie pamiętam) później daje się sugestie i pyk! hipnoza. Dam tutaj link apropos hipnozy i snów www.autohipnoza.pl

*moja mama mówi na to chemia

Bocian 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-04-10, 18:34   

Nie powiem, że mam całkowicie świadome sny, nie potrafię wpływać na to co mi się śni, ale jestem na tyle świadomy, że zdaję sobie sprawę, że to sen i mogę się obudzić w każdej chwili.

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2007-04-10, 21:11   

Jeśli już śnię i nie muszę wstać o konkretnej godzinie (np. w wakacje) to czasami zdarza mi się kontrolować to co w nim się dzieje :-) Ale jestem wtedy już dosyć mocno rozbudzony, choć nie w 100% świadomy... Oczywiście takie sytuacje mogą mieć miejsce tylko pod koniec snu, po fazie REM (rapid eye movement).

Monik 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-04-10, 21:16   

Ja mam takie głupie sny czasem nad ranem. Dzwoni mi budzik, budzę się wyłączam go i zasypiam trzymając go w ręce i śni mi się, że szykuję się do szkoły i ja naprawdę myślę, że już jestem gotowa, a potem nagle się budzę i okazuje się, że żeby zdążyć to muszę się bardzo śpieszyć. Niestety nie wiem do jakiej facy się te sny zaliczają, ale nie lubię ich :-P

zxcvb 
Administrator

Wysłany: 2007-04-10, 21:44   

To jest dokładnie to, o czym pisałem ja :-) Sny, które pamiętamy odbywają się wtedy, gdy aktywność naszego mózgu jest dość duża.
Zdarzało mi się śnić o tym, że zbieram się do szkoły i go obudziłem się, okazywało się, że zaspałem... Dwa razy miałem nawet bardzo realistyczny sen, o tym co zdarzyło się następnego dnia (ale dotyczyło to zwykłych domowych spraw) :-)

Sebastef 
Brainiac

Wysłany: 2007-04-10, 21:46   

Ja tez czasami. Raz miałem taki sen dziwny jak w hotelu byłem. Śniła mi sie jakaś baba i chłop i ten chłop chodził po hotelu i był ubrany jak w średniowieczu. Okazało sie że byłem w pokoju w którym zmarł kiedyś jakis gościu ze swoja narzeczoną (którą powiesił przy łóżku oa ona go nożem raniła w szyje i oboje zginęli) i to oni mi sie śnili. Po za tym ilekroć wchodziłem do tego pokoju robiłem sie wesoły (nie wiem czemu).A czasem w domu mam coś takiego że śni mi sie mama że ona do pracy wychodzi a ja ide do drzwi i je przed nia otwieram a potem jak wyjdzie zamykam. Podobno czasami naprawdę w staje z łóżka otwieram drzrwi i je zamykam (lunatykuje). mama mnie kiedyś nagrała jak to robiłem ale nie wiem gdzie film. :-/ Czasami w nocy wstaje z łóżka (nie miałem żadnych przykrych zdarzeń żeby to ze strachu robić), raz mi sie zdarzyło zrobić kanapke podświadomie... 8-) Ehh niie cierpie nocy...

Ockham 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2007-04-10, 22:10   

mialem gdzies takie urzadzenie ktore wywolywalo LD i dzialalo doskonale :) ale mi sie zapodzialo :) Polecam program BrainWave ktory "dostraja" nasze fale mozgowe za pomoca dzwieku do interesujacych nas czestotlowosci a co za tym idzie rowniez odmiennych stanow swiadomosci typu LD :)

Monik 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-04-10, 22:50   

To ja im bardziej mam stresujący czas w szkole tym częściej lunatykuję i szykuję się do szkoły. Muszą mnie w domu pilnować, bo wiadomo, że jak 2-3 w nocy, a ja się krzątam po domu to coś nie tak ;-) Nie lubię kiedy mam jakiś miły realistyczny sen, że np. idę gdzieś na ognisko i dobrze się bawię i jest fajnie, a później okazuje się, że to nieprawda. :-(

Ockham 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2007-04-10, 23:06   

LD jest wlasnie po to by nasze sny byly takie jak sobie zyczymy. Wiesz ze snisz wiec nie obudzisz sie zawiedziona :) Ja bym to traktowal jak zabawe w wirtualnym swiecie

Ryba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-11, 14:11   

A ja miałem ostatnio bardzo głupi sen (mam pełno takich) mój kolega który interesuje się militariami bawił się (chyba potatogunem) i nagle wybuchł :shock: a ja cofnełem się w kąt i krzyczałem ale nie mogłem wydobyć dźwięku (w wielu snach tak mam) i do mnie podszedł i powiedział że żartował :lol: . Co do świadomych snów polecam nagrania Adama Bytofa, choć na mnie nie zadziałały, mam jeszcze dwa wyjścia poprosić kogoś żeby włączył magnetofon i takie pyknięcia mają mnie budzić w odpowiednich przerwach. Druga to nagranie Adama Bytofa które trwa 40 min, ale trzeba w nocy i na siedząco(żeby nie zasnąć) kiedy nikogo niema to nie bo ze słuchawkami nie będę słyszał dzwonka, na leżąco zasnę a tak to moja rodzina będzie gadała tak jak o moich sztucznych... stolcach :lol: na które przepis był (jest) gdzieś.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2007-06-19, 18:10   

Dla chcących poczytać o tym zjawisku załączam książkę Adama Bytofa-Jasność oraz Oneironautyka-Sztuka świadomego snu,jak również Tenzin Wangyal Rinpocze - Tybetańska joga snu i śnienia,i jeszcze jedna książka:Keith Harary i Pamela Weintraub-Panować nad snem w wersji html.

Ketih Harary i Pamela Weintraub - Panować nad snem.rar
Pobierz Plik ściągnięto 699 raz(y) 79,83 KB

TENZIN WANGYAL RINPOCZE - TYBETAŃSKA JOGA SNU I ŚNIENIA.rar
Pobierz Plik ściągnięto 704 raz(y) 225,35 KB

Adam Bytof - ONEIRONAUTYKA. SZTUKA ŚWIADOMEGO SNU.rar
Pobierz Plik ściągnięto 741 raz(y) 127,09 KB

Adam Bytof - Jasność.rar
Pobierz Plik ściągnięto 700 raz(y) 126,61 KB

Monik 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2007-06-19, 19:41   

A ja chciałabym się pochwalić, bo ostatnio udało mi się osiągnąć LD. Uczucie dość niesamowite. Tak, że rano z trudem mi było uwierzyć, że po prostu udało mi się. ;-)

Odpowiedz do tematu