P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Proroctwa Nostradamusa, Wilkołaki, Wampiry.

Proroctwa Nostradamusa, Wilkołaki, Wampiry.
Autor Wiadomość
Casimir
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 23:18   

HandsDown napisał/a:
daj mi jakieś dowody

Wszystkie wiary są jako-tako zbliżone, mimo że zazwyczaj o sobie nawet nigdy nie słyszały, nie miały żadnego kontaktu... Więc musi być jeden Bóg...

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

HandsDown 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 23:35   

Fakt... są zblizone... Mimo, że nie wierze w żadnego Boga, nawet tego jednego... To jako-takie pojęcie o religii mam xP

Ale jesli nawet... jesli istnieje tylko ten jeden... To i tak w niego nie wierze... :)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-03, 23:39   

Właściwie zawsze mnie to ciekawiło....jakie są argumenty na nie?

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-05-04, 09:24   

jak napisali poprzednicy WIARA to nie WIEDZA,gdybysmy wiedzieli ,ze Bog -jeden Bog istnieje to nie byla by Wiara tylko wiedza.Wiez gdyby to byla wiedza to po co to wszystko(przykazania,smierc i Zmartwychstane Jezusa) Jezeli bys my mieli pewnosc na istnienie Boga nie musielbysmy przsstrzegac Jego praw-w koncu np. Adolf Hitler w ostatniej minucie życia powiedziałby,że zeluje tego co zrobil i mialby w sercu szczery zal za grzechy (czego nie wiem) to i tak trafilby do Nieba(Królestwa Niebieskiego).W sumie kazdy czlowiek moglby grzeszyc,zabijac,jrasc i w ostatniej chwili zycia zalpowac to trailby do Nieba.Wiec Ateizm to blad-wedlug mnie.Jest to po prostu nieekonomiczne,przeciez gdyby uwiezyli w Boga,i zalowali za swoje grzechy trafili by Tam,gdzie jest Bóg.A oni nie wierza i duzo traca-po Apokalipsie i Koncu Swiata zostana stracenie do Piekla (jezeli tak owe istnieje).Jezeli by uwierzyli NIC BY NIE STRACILI !!!

HandsDown 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-04, 13:11   

po pierwsze... jako ateista nie wierze w niebo/piekło/czyściec :)
Po Drugie... Umierając nic nie trace... :) A właściwie moge zyskać :)
Po trzecie - Wiara to nie wiedza <= I tu się zgadzam
Po czwarte... Ateizm to nie błąd tylko "sposob postepowania" (że się tak wyraże) Nie żałuje żadnych swoich grzechów... Zadawałem bół, malo co niezabiłem jednej osoby... I szczerze mówiąc było mi z tym dobrze... Skoro ja cierpiałem/cierpie dlaczego inni nie mieliby tego robić? Dlaczego miałbym żałować tego, że ranie innych skoro oni robią to samo?

Krystian167 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-04, 13:14   

Zadajcie sobie pyt wprost "Co to jest bóg???"
Bóg to tylko głupia nazwa wymyślona przez człowieczka, i tyle.
Mówie jeszcze raz, ludzie są głupi!!! I to bardzo
Kosmici które istnieją gdzies tam dalego pewnie sie z nas śmieją. Nie długo ludzie sie sami powybijają. Zwierzęta bez powodu sobie nie dokuczają i nie walczą żeby zadać ból, chodzi im tylko o przetrwanie, a ludzie to ludzie

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-04, 17:29   

Krystian167 napisał/a:
Zadajcie sobie pyt wprost "Co to jest bóg???"
Bóg to tylko głupia nazwa wymyślona przez człowieczka, i tyle.
Mówie jeszcze raz, ludzie są głupi!!! I to bardzo

Jak byłbyś tak miły to nie obrażaj moich poglądów, a jeśli coś Ci nie pasuje to zapraszam na priva.

jarek_psk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-05-14, 20:39   

HandsDown napisał/a:
po pierwsze... jako ateista nie wierze w niebo/piekło/czyściec :)
Po Drugie... Umierając nic nie trace... :) A właściwie moge zyskać :)
Po trzecie - Wiara to nie wiedza <= I tu się zgadzam
Po czwarte... Ateizm to nie błąd tylko "sposob postepowania" (że się tak wyraże) Nie żałuje żadnych swoich grzechów... Zadawałem bół, malo co niezabiłem jednej osoby... I szczerze mówiąc było mi z tym dobrze... Skoro ja cierpiałem/cierpie dlaczego inni nie mieliby tego robić? Dlaczego miałbym żałować tego, że ranie innych skoro oni robią to samo?

co zyskasz ? przeciez do Nieba nie trafisz-mozesz tylko stracic,zostaje Ci tylko piekło

Margok 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-18, 10:05   

A może tylko jest tak że śmierć to wieczny sen??Ja jestem Chrześcijaninem i wierze w Boga Niebo Piekło ale czasami sobie myśle co to jest Niebo bo może my umieramy ale śnimy bez przerwy i wydaje nam się że żyjemy albo idzie się do Nieba spotyka zmarłych albo wybiera się życie w nowym świecie gdzie wybieramy wygląd i żyjemy dalej nie wiem...

Poxy 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-08-18, 23:19   

W Biblii jest prawda ale tylko częściowa, połowa na pewno została zmyślona albo bardzo pozmieniana przed zapisem...
Wierzeę w Boga...w Niebo...piekło...czyściec...ale zastawiające jest to po co stworzono niebo...a jeśli pójdziemy już do raju gdzie zapewne niczego nam nie zabraknie to co będziemy robić przez wieczność w najdłuższym tego słowa znaczeniu.
Wyobraźmy sobie co możemy zrobić przez nasze życie (liczmy 100 lat) można zrobić wiele i znudzić się większością lub częścią rzeczy czy czynności.
A to TYLKO 100 lat... a wieczność to więcej niż sobie wyobrażamy...
co można robić przez wieczność??
Kiedyś w końcu znudzi się nam życie pozagrobowe.

Dlaczego w Biblii opisane jest ze człowiek został stworzony z gliny???
Dlatego ze kiedy powstawała nasza wiara nie było szkła, "włókna szklanego" tyko glina i ludzie robili z gliny wszystko dlatego pomysł ze człowieka tez zrobiono z gliny.
Dlaczego budowniczowie wieży Babel nie dokończyli budowli?
Ponieważ Bóg "pomieszał im języki" co przyjmujemy ze tak powstały rożne języki świata...a możliwe ze było tak ze ludzie zaczęli się nie dogadywać i zrezygnowali...pokłócili sie...poszli "każdy w swoja stronę"

[ Dodano: 2009-02-12, 21:24 ]
Taki ciekawy temat a wszyscy zamilkli...
:-|
-----------------------------------------------------

olka3004 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-07-27, 21:41   

po pierwsze: nie obrażajmy swoich uczuć religijnych. do niczego to nie prowadzi.
po drugie: odpowiadając na pytanie jarek_psk- w przepowiednie Nostradamusa trochę wierzę, ale nie tak do końca. w wilkołaki, wampiry, UFO itp. nie wierzę ani trochę. dla mnie to tylko legendy. i najtrudniejsze pytanie: co będzie po śmierci. sama nie wiem. z zaczytanych relacji ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną to jest wielkie pole (łąka), na której jest tak cudownie, że nie ma ochoty się wracać z powrotem na ziemię.
mi się wydaje, że po śmierci czeka nas sąd Boży. tam zostaniemy wg Bożej miary osądzeni i trafimy w odpowiednie dla nas miejsce (tzn. piekło, niebo lub czyściec).

Odpowiedz do tematu