P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Proroctwa Nostradamusa, Wilkołaki, Wampiry.

Proroctwa Nostradamusa, Wilkołaki, Wampiry.
Autor Wiadomość
jarek_psk
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-04-30, 21:22   Proroctwa Nostradamusa, Wilkołaki, Wampiry.

Co myślicie o proroctwach Nostradamusa(sprawdzaja sie w 80%),wilkolakach ,wampirach i kalendarzu Majów(podobno nie ma nastapic koniec swiaty,tylko przejscie ludzkosci w nowa ere-tak jak z sredniowiecza do nowzytnosci).I zapytam kogoś mądrego i obeznanego w temacie : W co wierzą Ateiści-wegług nich co bedzie po smierci? reinkarnacja,nicosc ? z gory dziekuje za odpowiedzi.

Google 

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-01, 10:41   

Zacznę może od ateistów....Ci których znam twierdzą że idzie się poprostu do piachu i to koniec. W te wszystkie proroctwa nie wierzę tak jak np. w proroctwo zagłady świata w bodajże 2010r. teoretycznie ono już nas minęło gdyż, mało kto wie ale przy układaniu/przeliczaniu kalendarza na obecny pomylono się o 4 lata ;-)

Krystian167 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-02, 21:15   

Ja uważam że po śmierci nawet nie będziemy wiedzieć że umarliśmy. Będziemy się jeszcze jakiś czas błąkać po tym świecie jako cos niematerialnego, potem przyjdą po nas inne istoty duchowe i zabiorą nas do innego świata. Jestem ateistą i raczej nie wieże w boga.

No bo zadajcie sobie pyt. wprost "Co to jest Bóg???" Bóg to tylko nazwa wymyślona przez człowieka i tyle. Wszechświat jest ogromny i nie jest możliwe że tylko my w nim istniejemy, napewno są istoty które są o wiele mądrzejsze od nas, które wiedzą po prostu wszystko. Bóg to może być właśnie taka istota.

A co do śmierci to nie nalezy się jej obawiać, zapewne nie istnieje cos takiego jak piekło i niebo. Po śmierci będziemy żyć dalej lecz w innym świecie/wymiarze, według mnie życie ja ziemi można nazwać piekłem, ciagłe problemy stres itd... Myśle że możliwa jest takrze reinkarnacja.

HandsDown 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 14:00   

Jak dla mnie to po śmierci przez jakiś czas (coś do 3 dni) nie będziemy wiedzieć co się z nami stało... Podświadomość/nadświadomość (nie pamiętam już dokładnie) będzie jeszcze kontaktowała mniej więcej... Dopiero po jakimś czasie dotrze do nas co się z nami stało i zaczniemy "życie" jako kolejny byt astralny...

W naszym świecie pałęta się tego od groma... Jedni luzem, jedni 'przyczepieni' do innych osob...

Wykluczam tutaj nowe miejsce zamieszkania typu niebo, piekło... Także jestem ateistą i takie coś dla mnie po prostu nie istnieje...

jacek333222 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-05-03, 19:34   

A ja nie wierze do końca w ateistów. Bo tak naprawde nie ma kogoś kto by w nic nie wierzył. Ja jestem chrześcijaninem i uważam że śmierć to nie koniec wszystkiego a raczej początek nowego życia. Ale jak o tym myśle to sam się boje, tak całą wieczność być w niebie lub piekle

HandsDown 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 20:46   

To uwierz, bo są ludzie którzy w NIC nie wierzą... Mówią ateista miałem na myśli Bogów (pisze z Wielkiej litery ze względu na szacunek dla innych) Wierze w anioły, wierze w demony, servitory, godformy, Psi balle, etc... Ale żadna religia mnie nie przekonuje... Nie jest na tyle "prawdziwa" aby móc w nią wierzyć i ją wyznawać...

Ci co wyznają jakąś religie pewnie powiedzią ::: "Są dowody!" ... Ok... Nie zaprzeczam, ale czy te dowody są na tyle prawdziwe? DO dnia dzisiejszego nie rozkminili sprawy z całunem turyńskim, do dzisiaj nie wiadomo jak naprawe Jezus wyglądał... Wszystkie obrazy z Jego wizerunkiem to tylko i wyłącznie przypuszczenia i wyobraźnia artystów...

A co do dowodów to ja także moge znaleźc na istnienie "magii"... I to całkiem sporo :)

Pozdro :)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-03, 20:51   

A to o czym powiedziałeś to nie jest ateizm ;p. Ma to jakąś nazwę(poszukaj na wiki jest tam o tym artykuł)....to co mówisz idealnie pod to podpada......brak dowodów.

HandsDown 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 20:54   

Dokłądnie o tym mówie... Ateizm - Określenie hmm.. no nie wiem jak to nazwać... brakuje slowa... No niech bęłdzie - określenie "wyznania"

Ateista - Ten który "wyznaje" ateizm :P

Namieszane, ale chyba każdy Qma :P

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-03, 21:22   

Czy to wyznanie?....zawsze byłem przekonany, że oznacza ono wiarę w coś. Według moich przekonań ateizm to nie wierzenie/brak wiary....a w wyglada to tak że w praktyce prawdziwych ateistów nie ma....życie ludzi którzy zupełnie w nic nie iwerzą jest puste.....bo w sumie co gdzie jak.....? Dlatego raczej większość jest ludźmi którzy wierzą w cos tam ale jednak ;-)

HandsDown 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 21:31   

No nie jest to wyznanie... Poprostu nie wiedziałem jak to napisać... Ateizm - Brak wiary w BOGÓW (tu podkreślam) Ateista - Człowiek, który nie wierzy w żadnego BOGA...

Brak wiary - mam tu na myśli tylko inne religie... A nie np "brak wiary, że nie dostane 5 z matmy czy tam nie bede bogaty" xP

A czy moje życie jest puste? Skądże znowu :)

Casimir 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 21:41   

Bóg... Jest jeden (w końcu "stworzył człowieka na swoje podobieństwo", wiec jeśli jest chociażby trochę podobny do człowieka, i było by ich kilku, to i tak w końcu nie zostałby żaden ;-) ), dowolnie interpretowany... Jeśli w jakiejś religii jest zły bóg, to jest to różnie interpretowany szatan/inny diabeł. Wszystkie religie mają też podobny... kodeks (?)... Myślę, że skoro wszystkie udokumentowane religie maja podobny "zestaw bogów", to istnieje tylko jeden... Bóg zarówno objawił się Izraelitom, jak i Germanom, Słowianom, Indianom, Azjatom, Celtom, Murzynom, i innym, każdej rasie, każdemu... narodowi (?)... A mono/politeizm to tylko różna interpretacja tego samego Boga, aniołów, szatana i diabłów... Osobiście wierzę w różne stworzenia "nadprzyrodzone", bo w końcu- czemu Bóg miał stwarzać tylko jeden rodzaj istot rozumnych na tylko jednej planecie? Na taki ogromny Wszechświat to byłoby co najmniej nieekonomiczne... Z wyznania jestem katolikiem, ale nie przeszkadza mi to w tworzeniu odmiennej teologii, w dekalogu nie ma mowy o tym, że grzechem jest inna interpretacja Boga... I czy w Biblii jest powiedziane, że Bóg nie objawiał się różnym... narodom (?)... (Zależy jak interpretować "naród")...

Tak, wiem, że jestem złośliwym, wkóżajoncym, czepiajoncym się do fszystkiego, a zwłaszcza do błenduf ortograficznyh bófonem...

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-03, 21:42   

Nie chodziło mi o taki brak wiary....nie przesadzajmy ;p
Ale jestem gotowy dać głowę że w coś jednak wierzysz...zastanów się nad tym.

HandsDown 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 21:58   

Casimir... daj mi jakieś dowody na te objawienia się Grekom, Izraelita, etc... Czekam... Tak myślalem... to tylko zapiski tych, którzy w to wierzyli :)

historczyne/wspólczesne Dowody na istnieje Boga w wszelkiej postaci mnie nie ruszają... nie przekonują...

A co do Morta... Ja również moge dać glowe, że nie wierze w żadnego BOGA... Wierze w demony/anioły byty astralne... Ale nie wierze w istnienie kogoś/czegoś takiego jak BÓG :)

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-05-03, 22:05   

tak właściwie jak by się zastanowić to się troszkę rozpisałem....odszedłem od def. ateizmu...ale cuż ;D
Nigdy nie bedzie dowodów jednoznacznych na tym właśnie polega wiara.

HandsDown 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-05-03, 22:06   

Dokładnie... I to ludzie budują religie :) Nie zapominajmy o tym :)

Odpowiedz do tematu