P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Sataniści (Szataniści)

Sataniści (Szataniści)
Autor Wiadomość
Buum
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-10-24, 20:36   

Nike masz racje, ale my tutaj nie obrażamy ich tylko wyrażamy swoje poglądy.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-10-24, 20:50   

Nike14, wszystko polega na wierze. Prawdziwy chrześcijanin nie potrzebuje dowodów na to, że Jezus istnieje. On po prostu wierzy w to. Poprę to cytatem: "Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli". Nie ukrywam, że sam jestem katolikiem.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-24, 20:52   

bogusław, Tak masz rację ja też przyznam się, jestem katolikiem i więżę w Boga w trzech osobach ale wydaje mi się to dość dziwne...

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-10-24, 20:57   

No ale tak logicznie: czy palenie kotów i składanie ich w ofierze jest normalne? A czy dokonywanie aktów seksualnych na odwróconym krzyżu jest normalne? Według mnie nie bardzo. Jeszcze zrozumiem, że jakieś sekty sobie w coś wierzą, ale sataniści to dla mnie najdziwniejsza sekta. Chociaż były i takie co leczyły ludzi watą nasączoną śliną ich wielkiego guru, także... Wszystkie sekty są dziwne.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-24, 20:57   

Swiat jest niestety za bardzo zlozony... jak mozna pojac nieskonczonosc? ;\ albo nicosc... Jak mozna pojąć, że coś było od zawsze? Ehh... Albo jak można pojąc to, że po śmierci jest nic, jeżeli ktoś musial wszystko zrobic... Każda wiaro może być kłamstwem, tak samo jak każda może być prawdą... Kiedys jak szedlem spac to bardzo intensywnie myslalem nad tym, ze mogloby byc NIC, a wtedy nagle sie.... poplakalem... nie bylo mi tak smutno, ze bym plakal, ale jakos tak nagle zaczolem plakac... sprujcie sobie wyobrazić, że to wszystko w czym jesteśmy to iluzja, a tak naprawde nas nie ma, nie istniejemy :|

bogusław 
Mędrzec

Wysłany: 2008-10-24, 20:59   

Też kiedyś o tym myślałem. O tym co jest po śmierci, albo przed naszym urodzeniem. Czy coś widzimy, czujemy, czy w ogóle jesteśmy? Też mi się smutno robi. Ale coś mi to pachnie klimatami w stylu "Zagubionych".

P.S. Lubię ten serial.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-24, 21:09   

Eh... Kto wie czy naprzyklad LOST nie jest prawdą... pewnie znalezliby sie wyznawcy takiej "wiary". Albo jest tak, że wszystko kręci sie w kółko i jest dzies zapisane... Że to co zaraz zrobie juz się stało. Uwielbiam takie tematy, jednak nigdy nie da sie o nich dlugo dykutować, ponieważ w końcu okazuje się, że to jest niewyobrażalne i niewyjaśnialne...

pałczyk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-10-25, 20:03   

Nike14 to nieprawda że sataniści dziwią się że ludzie wierzą w boga bo oni też w niego wierzą tylko że go nienawidzą. A po za tym my tolerujemy ich jakoś lecz oni są agresywni względem innych

"Milczenie przystoi mędrcom, a co dopiero głupcom." (Talmud)

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-25, 20:07   

Powiem tak... :D Wiara ma swoje teorie itd. A mówiąc, że nie wierzą nie miałem na myśli tego, że uznają że go nie ma. Bardziej chodziło mi o to, że nie czczą go.

Martin14m 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-10-31, 10:10   

Eh... Moja znajoma jest satanistką. Ma chłopaka sataniste, (pewnie on ją w to wkręcił) ale Ona mówiła mi jak paliła (z kumplami) kota, pokazywała jak sobie pentagramy ryje po ciele cyrklem.
Nike14
Są dowody na to, że Jezus istniał, chociażby kroniki, albo nasze Pismo Święte. "To jest syn mój umiłowany, Jego słuchajcie." Kto tak powiedział? Chrześcijaństwo nie wyginęło. Owszem, w kościele dzieje się bardzo źle. Pierwsza sprawa, to to, że szatan wlazł do kościoła. Bo po co kto zniósł łacinę, język który od wieki wieków był językiem kościoła?? Jak ludzie przestaną wierzyć całkowicie, to będzie koniec świata, bo Bóg go rozwali, bo nikt nie będzie w niego nie wierzył. Oczywiście powinien być papież i osoby duchowne, ale Nigdy nie mów nigdy. Niemożliwe nie istnieje. Druga sprawa, ja też kiedyś myślałem o nicości i się rozpłakałem x) Ale myślałęm o tym, że Słońce wybuchnie, i nie będzie nic.
A wracając do satanistów, to kiedyś widziałem spalonego PSA, nie kota na Łąkach (jest u nas takie miejsce, tam się dziwne typy kręcą. To jest mała przestrzeń, wszyscy nazywają ją "Łąki".) No w sumie to są łąki, ale nazwa własna, czyli Łąki.

Lost... W tym serialu mamy do czynienia (ja tak twierdzę) z sektą. Przecież Benjamin wierzy w Dżejkoba (nie wiem jak się pisze to imię). Sam oglądam Zagubionych, fajny serial. No i to niewykluczone, że u nas jest tak samo.

"Tylko po co tak się spinać, przecież nie musimy nic.
Tylko jeść i spać, reszta to na wodę pic!
Cała reszta to metody na czasu spędzenie,
Więc spiesz się powoli! - Masz moje pozwolenie." :)

Invisible 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-10-31, 17:09   

Tak więc... Jeśli mogę się wypowiedzieć... Sataniści nie gwałcą odwróconego krzyża. To też jest w sumie religia, tylko dla nich bogiem jest Szatan, a Bóg jest tym złym. Można by powiedzieć, że wszystko odwrócili z religii katolickiej. Palenie kotów to tylko przeszłość, teraz to już tylko w mojej szkole (chyba było słychać w mediach o spalonym kotku?)
Ludzie wymyślają sobie niestworzone rzeczy na temat satanizmu, bo to jest rzecz obca, do której nikt nie ma wstępu, poza wtajemniczonymi.
W drugiej gimnazjum katecheta mówił nam o sataniźmie. Podał nawet ich przykazania i muszę powiedzieć, że większość ludzi według nich żyje, nawet o tym nie wiedząc. Nie czcimy tylko Szatana i nie czytamy Czarnej Biblii (czy jakoś tak to się zwie), nie nosimy na szyi odwróconych krzyży i to tyle dzieli większość z nas od satanistów...
Tyle z mojej strony.

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-10-31, 20:37   

Mhm... ja tutaj zarzuce teorią JPII. Mówił on, że każda religia wyznaje tego samego boga... każda ierzy, że ten bóg instnieje (nie koniecznie go wielbi). JPII był wielkim człowiekiem... chociażby ta "13" o której każdy chyba słyszał.

Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13
Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13
Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13
Postrzelony 13 Maja
9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13
Zmarł w 13 tygodniu roku.
JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter

Jest to bardzo mało prawdopodbne, ale ciekawe.

Sir Vodalin 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-11-03, 19:37   

Według mnie sataniści i inni sekciarze to fajna sprawa, bo wszyscy w życiu dążą do szczęścia, a kto jak kto ale tacy ludzie przy guru i innych takich są jednymi z najszczęśliwszych ludzi na świecie (obok schizofreników, fanatyków itd. ale zawsze). Przykładem mogą być pierwsi chrześcijanie bo jakby nie bo niektóre sekty również miłują się podobnie. Wszystko jest dobrze do kiedy nie naruszą wolności innej jednostki (niech palą jakieś koty, psy humanitarnie, niech chędożą się na krzyżach byle nie robili publicznie tego itd. A że jakiś ksiądz, czy starsza kobieta (zazwyczaj choć to nie reguła) wymyślają niestworzone rzeczy jak ktoś jest Arabem i w swoim niezrozumiałym języku modli lub coś podobnego.

Ptero 
Nowy użytkownik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-03-06, 17:31   

Ja mam znajomych, którzy wierzą w szatana. Raczej nie nazwę ich satanistami tylko pseudo satanistami bo wierzą w niego, ale nie palą kotów itp. Mam też znajomych, którzy są neopoganami czy jakoś tak, ja jestem ateistą, ale czasem myślę czy nie być pseudo satanistą.
Pozdro.

Pyłek 
Młody Alchemik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-03-07, 07:44   

Z tym paleniem kota to są skrajne przypadki, jednak nie przeczę, że się nie zdarzają Sataniści których znam to zwykła banda dzieciaków, którym się najwidoczniej nudzi i to ma być chyba jakaś forma buntu który z czasem może przerodzić się w coś niebezpiecznego. Ostatnio dowiedziałam się, że jest coś takiego jak "satanizm intelektualny" który można porównać do zwykłego hedonizmu bo nie pali się kotów, nie rysuje pentagramów ani nie organizuje czarnych mszy,l a najprościej mówiąc "robi sobie dobrze".
Osób które wierzą w szatana nie można nazwać satanistami. Jak ktoś go czci to owszem, ale chrześcijanie też wierzą w jego istnienie, a mianem satanisty ich nie nazywamy.
Sir Vodalin a co powiesz o klasztorach w których mnisi sami się okaleczali? Raczej do nieba ich to nie zbliżało.

Odpowiedz do tematu