P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Strach

Strach
Autor Wiadomość
Wocz
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-07-31, 17:33   

Ja polecam film : ,,Requiem dla snu" - jest to jedyny film który mnie naprawdę przeraził choć nie jest to horror.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Martin14m 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-08-01, 21:46   

Witam. Jestem nowy, Interesuję się psychologią(nie PSYCHIATRIĄ!!!), a więc mózgiem, jego myśleniem itp. A więc: mózg, jak już ktoś powiedział można łatwo oszukać. Ale najbardziej efektowne jeżeli chodzi o strach, jest niespodziewany bodziec wizualny, a jak dojdzie do tego efekt dzwiękowy, to masakra. Mózg zwraca uwagę na to, co teraz robi, a nie myśli wogóle o nadchodzącym niebezpieczeństwie, o tym, że zaraz coś wyskoczy. Tak mocne zmiany dla mózgu są szkodliwe, gdyż nie może tak szybko ostrzec całego organizmu przed strachem. Dla 98 % ludzi, właśnie nieoczekiwany bodziec jest największym budzicielem strachu. Te pozostałe 2 %, to osoby chore psychicznie (nie koniecznie psychopaci którzy latają z siekierą i rżną ludzi w pień), których mózgi nie działają prawidłowo i nie łatwo ich przestraszyc, ani rozśmieszyć. (choć z tą 2 kwestią łatwiej). Dodatkowo, osoby o słabych nerwach, mogą dostać zawału serca, a nawet z tego powodu umrzeć, gdyż (jak mi się zdaje) mózg daje w momencie strachu rozkaz aby natychmiast zwiększyć ciśnienie krwi oraz przyspieszyć puls i bicie serca, a kiedy ktoś ma niewydolności sercowe, jego narząd może nie wytrzymac takiego "skoku". Apeluję więc, aby z horrorami ostrożnie.
P.S.
Fajne forum i dyskusje fajne ;p

"Tylko po co tak się spinać, przecież nie musimy nic.
Tylko jeść i spać, reszta to na wodę pic!
Cała reszta to metody na czasu spędzenie,
Więc spiesz się powoli! - Masz moje pozwolenie." :)

Namaczo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-06-11, 19:25   

Sorry żę odkopuje stary temat ale dyskusja ciekawa.Ja osobiście jestem wrażliwy :shock: wiec horrorów nie ogladam ale może ktoś napisać dlaczego niektórzy bardziej sie boja a niektórzy mniej,morze da sie jakoś móżg przećwiczyc?

adiblol 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-06-12, 18:32   

Ja podejrzewam, że to chodzi o to, czy się wczuwamy w film, czy traktujemy go z dystansem.

Martin14m 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-06-23, 13:10   

Jest to też spowodowane traumami z dzieciństwa, np. Jeżeli małe dziecko zaatakowała wrona, raniła do krwi i coś, to jest bardzo prawdopodobne, że w przyszłości to dziecko przez długi czas będzie bało się wron. Inne dziecko dajmy na to nie boi się wron, ale psów, bo jeden je pogryzł.

"Tylko po co tak się spinać, przecież nie musimy nic.
Tylko jeść i spać, reszta to na wodę pic!
Cała reszta to metody na czasu spędzenie,
Więc spiesz się powoli! - Masz moje pozwolenie." :)

Eliert 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-07-08, 20:12   

Martin mówi prawdę. Jak miałem 7 lat i zbiegałem z wydm to za szybko pobiegłem i fikołki zrobiłem i na karku się opierałem. Teraz gdy jestem na wydmach strasznie się boję.
Ps. 7 lat miałem 3 lata temu...

Post był tak chaotycznie napisany, że ciężko było go zrozumiec. Poprawiłem nieco...
Staraj się pisać poprawnie i sensownie.
sapper18

Crash 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-07-08, 20:58   

Żeby nie spamować, przeżycia z dzieciństwa nie mają wpływu na dalsze kształtowanie się lęków osoby dorastającej. Dzieci są na tyle elastyczne, że mogą robić różne rzeczy i nie przywiązują większej wagi do wydarzeń.

Usunąłem zbędny tekst...
sapper18

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2009-07-08, 21:36   

Crash napisał/a:
przeżycia z dzieciństwa nie mają wpływu na dalsze kształtowanie się lęków

Crash napisał/a:
Dzieci są na tyle elastyczne, że mogą robić różne rzeczy i nie przywiązują większej wagi do wydarzeń.

Całkowicie się nie zgodzę, ponieważ sam mam dużo lęków właśnie z dzieciństwa. Odkąd utknąłem w windzie między piętrami w 15 piętrowym bloku i siedziałem w niej około 30 minut w ciemności z dwoma obcymi osobami, gdzie dopiero po tym czasie ojciec mnie uwolnił otwierając drzwi i wyciągnął mnie przez wąską szczelinę i cały czas obawiając się czy przypadkiem kabina nie ruszy to od tamtej pory staram się unikać jeżdżenia windami. Wtedy miałem około 6 lat.
Mieszkam na ósmym piętrze i wychodząc z domu schodzę po schodach, windy używam jedynie wjeżdżając na górę ale wynika to z racji wieku ;-) Jeszcze kilka lat temu wbiegałem po schodach na górę.

Marco Rizzo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-08-05, 17:58   

Gdy np. obejrzę jakiś horror a póżniej idę do (burza za oknem i upiorny wiatr) ciemnego pokoju po prostu się boję że z jakiegoś zakamarka wyskoczy potwór i urwie mi noge choć wiem że on nie istnieje. Więc dlaczego się boję?

bambus1121 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-08-31, 20:03   

Jak byłem mały też tak miałem He he ale już na szczęście mi przeszło. Nie oglądaj horrorów one źle działają na młody mózg nawet do 18 reku życia szkodzą.

AMATORZY ZBUDOWALI ARKĘ A ZAWODOWCY TITANICA!!!

(MECHANIKA, TROCHĘ ELEKTRONIKA, BARDZIEJ ELEKTRYKA I SAMOCHODOWE INSTALACJE ELEKTRYCZNE, PIRO)

gelo 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-09-01, 12:44   

No tak to jest głupie. Wiesz, że jak wejdziesz do swojego ciemnego pokoju to nie ujrzysz ducha, bo czegoś takiego nie ma(a oglądałeś wcześniej horror), a jednak twój mózg wymyśla ci że zaraz go ujrzysz. Czasem człowiek zaczyna sobie sobie myśleć: "e tam to moja wyobraźnia" wchodzi do pokoju i jest spoko, albo "jak zobaczę ducha to zadzwonie do Super Brainiaca(0 800 EXPLODE) on przepędzi ducha hexogenem"(nie no to drugie to żart - Sup. Brainiac przepędza tylko przyczepy campingowe). Jednak gdy usłeszysz jakiś szmer to znowu się robi niepewnie.

jon886 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-02, 00:18   

Tutaj jest też fajny filmik podobny do tych wcześniej
http://www.youtube.com/watch?v=kosEkr2HZGw

Najlepsze jest to, że gdy na niego na trafiłem była godzina ok 2 w nocy, byłem sam w mieszkaniu, ciemno wszędzie i miałem słuchawki na uszach dosyć głośno. Wcześniej oglądałem różne filmiki na YT też o jakichś duchach itp. więc już byłem lekko zestrachany. Myślałem że dostane zawału i tak mi to utkwiło w pamięci, że gdy schodziłem parę dni później po klatce i mi zgasło światło i przypomniałem sobie o tym filmiku, złapał mnie taki paraliż, że o mało nie spadłem ze schodów. ;-)

pałczyk 
Łowca Tajemnic

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-09-30, 22:44   

ja raz o 21.00 w nocy wracałem do domu a nie mieszkam w zbyt przytulnym rejonie Mokotowa jest parę "gangów"osiedlowych co na osiedle nie pozwalają wchodzić niektórym bo ich zleją itp i szedłem sobie było cicho i ciemno w sporej odległości nikogo nie było lampy były już zgaszone była akurat ciasna uliczka nie myślałem zbytnio o tym dlatego szybko przeszedłem nawet nie czując najmniejszego strachu było
spokojnie i nagle zobaczyłem że zaczęły trząść się krzaki ja przyśpieszyłem kroku
i wtedy ktoś z nich wyskoczył i znaczą mnie gonić w końcu dobiegłem do bloku i mu uciekłem chociaż to był jakiś głupi żart to wtedy naprawdę się przestraszyłem ten gościu miał z 190cm a ja tylko ze 168cm

"Milczenie przystoi mędrcom, a co dopiero głupcom." (Talmud)

Soanvig 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-01-30, 23:31   

Hmm... ja się boję tylko i wyłącznie rzeczy paranormalnych taki mocno. Np. REC mnie ani trochę nie przerażał (no może ostatnia scena) a miałem 14 lat. Teraz mam 15. Ale w wieku 9 lat oglądałem z bratem Szósty Zmysł to potem w nocy nie umiałem zasnąć, miałem gorączkę 40 stopni ze strachu bo cały czas widziałem kolesi pokazywanych w tym filmie. Do dzisiaj wspomnienia mnie dręczą. Odważyłem się potem ten film oglądać z mamą (ze 5 miesięcy temu) i już było lepiej ale i tak przypominało mi się co wtedy przeżyłem. Wracając do tego co mnie przeraża: przeraża mnie taki kombos: ciemność, ciasny korytarz, odpowiednia muzyka, wygenerowane wcześniej napięcie, i nawet nie nagle, ale po prostu wchodzi jakaś ekstra zrobiona zjawa lub coś podobnego. Potem mam takie cykory przez parę dni. brr

Lynette 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2010-03-19, 15:40   

I odkopię ten temat ;p Powiem, że ciągle mieszkałam w tym samym bloku, na I piętrze (a miał razem IV piętra). Jak się wchodzi do klatki jest piwnica, pewnie jak w każdej :D Mając 7 lat zdarzało mi się wracać od kuzynów z mamą. Wysadzała mnie z samochodu przed blokiem, a potem jechała go schować. Głównie wracałam od nich w godzinach wieczornych (21-23), bo moja maja to straszna gaduła i dla niej 15 minut to jakaś godzina-półtorej. Wracając do głównego tematu...

Kiedy w wieku 7 lat chciałam wejść na I piętro, że śmiechem biegłam w ciemność bez zapalonego światła. Jeśli byłam ze starszą siostrą, ona sama bała się wejść do klatki, żeby chociażby zapalić światło, więc ja to robiłam za nią.

Po obejrzeniu pierwszego horroru (10-11 lat?) znów wracałam od cioci, znowu sama w klatce, bo mama musiała samochód schować.

Migiem wbiegałam do klatki, bardo szybko otwierałam drzwi, ale szeroko, żeby chociaż odrobinkę światło wpadło (jak pewnego dnia drzwi zamknęły się nim zapaliłam światło... Paranoja, tyle powiem) patrzyłam z niepokojem na drzwi piwnicy, zapalałam światło i z dreszczami wbiegałam do domu. Niby starsza, a bałam się bardziej. Po drodze przypominałam sobie wszystkie straszne twarze, które znam.

Podsumowując, mając 7 lat ani trochę się nie bałam, wręcz przeciwnie. Mając 10-11 lat, kiedy już obejrzałam horror, okropnie się bałam. Teraz, mając 17 lat trochę się boję, ale nie tak bardzo, jak miałam 10-11 lat...

Dlaczego tak się dzieje? W połowie odpowiedziałam sobie na to pytanie, ale nie do końca ;p

Odpowiedz do tematu