P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Strach

Strach
Autor Wiadomość
19twister92
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-15, 15:06   Strach

Witam Was! Mam pytanie związane ze strachem. Otuż dlaczego jak oglądamy film np. horror to odczówamy strach a wiemy przecierz że to się niedzieje na prawde tylko jest to zwykły obraz, który widzimy w telewizorze.

Google 

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-15, 16:24   

Ale ten obraz widzimy. I odczuwamy że tam jesteśmy.

Jak byś tam był to też byś się bał no nie?

19twister92 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-15, 16:27   

no jak bym tam byl ale tam niejestem i nieodczowam stó procentowo ze tam jestem.

Umrzyj 
Domowy Naukowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-15, 16:52   

Ty nie ale twój mózg tak :P . Niestety ludzkie mózgi łatwo oszukać.

_ksik_ 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2008-04-15, 16:54   

To jest chyba jakoś tak, że np. gdy na filmie widzimy, że w ciemności ktoś kogoś zabił czy cuś, to potem boimy się przez jakiś czas ciemności, bo nasz mózg kojarzy te fakty...
Ja osobiście nie oglądam horrorów bo nienawidze sie bać :P

Mort 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-04-15, 17:00   

Właściwie to co się dzieje w horrorze nie ma na nas wpływu...to tylko fabuła......duży wpływ na nas ma dźwięk, jest on robiony przez dużą ilość specjalistów i to on powoduje wzrost adrenaliny etc.
Jak nie wierzysz oglądnij horror bez dźwięku;]

19twister92 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-15, 17:50   

a no tez fakt.
Zobaczcie sobie to

http://pl.youtube.com/watch?v=IPYdK-R4Tyo
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

te dzwieki sa naprawde przerazajace

najczesciej sa to piszczenia i takie inne. albo sama muzyka w tle rozne stupania wiatr to daje ta atmoswere. Ale nadal nierozumiem dlaczego gdy jestesmy w pelni swiadomi tego ze to niedzieje sie naprawde a jednak boimy sie. Wiem tylko to ze mózg jest oszukiwany ale jak to się dzieje?

jacek333222 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-15, 19:17   

Strach jest oparty na podłożu psychicznym. Ja jak się boje to myśle o czymś przyjemnym. Bo jak zaczne myśleć o tym że coś może mi wyskoczyń to strach mnie paraliżuje

Zumo 
Administrator

Wysłany: 2008-04-15, 20:20   

19twister92 napisał/a:
najczesciej sa to piszczenia i takie inne. albo sama muzyka w tle rozne stupania wiatr to daje ta atmoswere. Ale nadal nierozumiem dlaczego gdy jestesmy w pelni swiadomi tego ze to niedzieje sie naprawde a jednak boimy sie. Wiem tylko to ze mózg jest oszukiwany ale jak to się dzieje?

Polecam przejść się na stary wieżowiec (taki ze starą windą) na 11 piętro, tam to dopiero jest horror, nie chodzi mi już o wysokość, u kolegi jest stukanie wody w rurach, jakiś wiatr trzaski normalnie w nocy bym tam nie wyszedł. Polecam :-D

Moja wiedza opiera się wyłącznie na dostępnych źródłach, nigdy nie posiadałem i nie posiadam żadnych materiałów wybuchowych ( oprócz legalnych <NWP> ). Posty mają charakter wyłącznie edukacyjny i ich wykorzystanie w celach niezgodnych z prawem jest prowadzone na własną odpowiedzialność i bez mojej wiedzy.
Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Piter128 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-04-16, 14:56   

Zauważyliście, że strach wywołują w nas dźwięki, których pochodzenia nie możemy szybko i jednoznacznie określić? Tak jak np. trzask suchej gałązki nocą w lesie (brr...). Często tego typu chwyty wykorzystywane są przez twórców horrorów.

sapper18 
Mod-Edytor

Wysłany: 2008-04-16, 20:59   

Kiedyś miałem dyżur w jednopiętrowym biurowcu o długich korytarzach i trzeszczących podłogach. Podczas tego dyżuru około 2 w nocy usłyszałem jakby kroki i otwieranie i zamykanie drzwi na piętrze. Wiedziałem, że nikogo tam niema i być nie mogło, więc albo to duchy albo włamanie. Pomimo paraliżującego strachu, uzbrojony w latarkę poszedłem to sprawdzić. Gdy dotarłem na miejsce tych dziwnych odgłosów włączyłem latarkę świecąc po korytarzu i nagle z uchylonych drzwi łazienki wyleciało jak grom z jasnego nieba prosto na moją twarz coś takiego. Atak był niesamowity i tak gwałtowny, że po krótkiej walce zamknąłem się w łazience i myślałem jak teraz z niej wyjść bez uszczerbku na zdrowiu. Ta bestia atakowała drzwi bez opamiętania, miałem mało czasu na plan działania w dodatku w ciemności... Udało mi się znaleźć szmatę, którą namoczyłem w wodzie i tak przygotowany ruszyłem do walki. Udało mi się powalić na podłogę to monstrum i dałem dyla na dół. Jednak po chwili usłyszałem trzepot skrzydeł podążający za mną i znowu zostałem zaatakowany. Na szczęście zdążyłem dotrzeć do pomieszczenia technicznego i zauważyłem aerozol WD-40. Z jego pomocą unicestwiłem tego latającego potwora, ale naprawdę ciężko było. Ten latający owad był wielkości zbliżonej do paczki papierosów (rozpiętość skrzydeł). Wszystko rozegrało się w ciągu około 10 minut i naprawdę byłem nieźle wystraszony. Nazwa tego straszydła to Zmierzchnica trupia główka.

Zmierzchnica trupia główka.JPG
Plik ściągnięto 211 raz(y) 189,65 KB

19twister92 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2008-04-16, 21:30   

Hehe też bym sie bał :D a to brzmi jak historia z filmu xD ale zdążyłem sie skapnąć że to owad zanim napisałeś :) Ja się boję os bo mam na nie uczulenie i jak mnie jakaś ukąsi to mogę umrzeć (muszę natychmiast wziąć jakiś zastrzyk) a tak poza tym jestem alergikiem i astmatykiem (ale astmę juz chyba wyleczyłem ;/ ) i nie uważajcie mnie za anemika xD

Ps: wytłumaczy mi ktoś jak to sie dzieje w mózgu, że odczuwamy strach?

kamilo273 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-18, 10:17   

Ludzki mózg jest bardzo łatwo oszukać. Ja na przykład miałem bardzo niemiłe przeżycie: Na początku lutego siedziałem sobie razem z 3 kolegami w przyczepie kempingowej na działce jednego z nich (ta działka znajdowała się w dzielnicy w której kręcą się sami pijacy). Ok. godziny 18.30-19.00 (w zimie jest o tej porze już ciemno) jeden z nich powiedział szeptem: "tu ktoś jest" a reszta zamarła w ciszy... Zgasiliśmy światło, wyłączyliśmy radio i udawaliśmy, że nas nie ma przez jakieś 2-3 min. po tym czasie jeden z kolegów (ten co powiedział, że ktoś tu jest) wziął metalowy drąg i powiedział: " Ja to wszystko p*******" otworzył drzwi z kopa i od razu zaczął się drzeć: " Choć tu ty s******** jeden jak ci zaraz przy******** to popamiętasz!!! No co teraz to się boisz !?!?" Jednak sprawcy nigdy nie odnaleziono... A po wydarzeniu wszyscy śmialiśmy się przez jakieś 30 min. Ale na początku nie było nam do śmiechu. Teraz nauczyłem się żeby nie słuchać tego mądrego kolegi.

Chociaż ja i 2 kolegów nie wierzyliśmy naszemu 4-temu koledze nasze mózgi dały się oszukać przez taki głupi żart...

Piter128 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2008-04-18, 16:58   

Hehe, niezłe. A tak właściwie to agresja to element wyładowania strachu, chcemy zniszczyc to czego się boimy. Oczywiście często tak nie jest, ale agresja jest jedną z form pokonania strachu.

kamilo273 
Młody Alchemik

Wysłany: 2008-04-18, 18:04   

Piter128, jak byś miał takiego kolegę to byś przeżywał takie rzeczy codziennie :-P . Znasz jakieś inne formy wyładowania strachu? Bo mnie by się to mogło przydać w takich sytuacjach jak 2 posty wyżej :mrgreen: .

Odpowiedz do tematu