P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Zjawiska Paranormalne » Tunel czasoprzestrzenny

Tunel czasoprzestrzenny
Autor Wiadomość
itam3d
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-01-08, 11:33   

Ale to nie jest temat tylko z si-fi.W podanej wyżej książce wyjaśniają,że jest możliwe istnienie światów równoległych, ale też podają powody dla których byłoby to niemożliwe.Troszkę ciężko wysnuć poprawny wniosek jeżeli niektórzy naukowcy mają inne zdania i obaj podają dowody wyjaśniające suszność ich założeń.Aczkolwiek jest to wciągająca lektura,która czegoś może nauczyć,a nie tylko opowiada o dziwnych zjawiskach bez żadnego ich wyjaśnienia.

Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-01-08, 15:06   

Są to głównie książki astronomiczne gdzie na paru stronach są zagadnienia astrofizyczne...

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-01-08, 19:08   

Xaxley, ale prosiłbym Cię bardzo o tytuł, chyba że są one Twojego autorstwa i ich nie chcesz publikować ... ;-) Jeśli zapodałeś te cytaty o tak sobie to powiedz, jeśli nie to chciałbym się zaznajomić z tą książką, bo ogólnie jestem zaciekawiony tymi tematami, a nie natknąłem się na te stwierdzenia w żadnym źródle...

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

apollyon4 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-10, 19:19   

dajmy na to że ktać z nas "wchodzi" do tego tunelu i cofa się w czasie, to nie zastanawialiście się co bedzie sie działo z duszą człowieka jeśli zakladamy że ja posiada

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-10, 19:46   

Dusza... i tutaj pojawia się problem. Można podejść do sprawy na 2 sposoby:

Religijnie:
-zakładamy, że człowiek "składa się" z duszy i ciała i wtedy mógłby pojawić się jakiś problem z przeniesieniem tej "duszy", która może istnieć bez ciała (podchodząc do sprawy religijnie).

Bardziej naukowo:
-świadomość człowieka nie wiadomo gdzie powstaje (?). I nie ma czegoś takiego jak "dusza", która jest niezależna od ciała po jego śmierci... bo jeśli umiera ciało, znika również świadomość.

Eliert 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-02-11, 12:20   

czasek napisał/a:
ciekawe ciekawe ale jestem ciekaw czy to zwykłe ludzkie wymysły czy prawda bo jak prawda do chciałbym sie tak przenieść :-D a moze na tej podstawie widziano ufo :-o wlecieli do tunelu czasoprzestzennego swoim statkiem i cofnelo ich np o 10000 lat :shock: kto wie :roll:
Słyszałem gdzieś z bratem że na pewno da się przenieść w czasie. Potrzebny jest magnes. A ten magnez nie pomieścił by się na Ziemii i na innych planetach też nie. Więc jest to możliwe, ale ludzie w tych latach tego nie dokonają. Może w przyszłości się uda?

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-11, 17:53   

michalsenior napisał/a:
Potrzebny jest magnes.
michalsenior napisał/a:
A ten magnez

Magnez czy magnes?

BooBu 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-03-07, 20:03   

Ah, wymyśliłem teorię jak spojrzeć na ziemie kilka tysięcy lat wcześniej. Tylko są 2 problemy, jeden to to że będziemy musieli umieć podróżować z prędkością nadświetlną a drugi że będziemy potrzebowali ogromny teleskop.
Teoria polega na wysłaniu teleskopu w dal o jakieś 1000lat świetlnych od Ziemi z prędkością nadświetlną i skierowanie go na Ziemię. Tak więc teleskop będzie o 1000lat świetlnych od ziemi a jeżeli zajmie mu dotarcie tam w 100lat i zrobi zdjęcia to będziemy widzieli ziemię 900lat wcześniej ale informacje dostaniemy 1000 lat później chyba że też będzie leciało do ziemi z prędkością nadświetlną.
Ale osiągnięcie tych 2-óch rzeczy o których napisałem na początku są narazie trudne do zrealizowania. I teoria cofania w czasie po osiągnięciu prędkości światła musiałaby być błędna bo inaczej nie warto byłoby czekać 200lat :)

apollyon4 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-07, 20:36   

BooBu też nad tym się zastanawiałem i doszedłem do tego samego wniosku. Jednak nie wiem czy jest to możliwe ponieważ ziemia odbiją światło które rozchodzi się we wszystkie kierunki. Gdyby dało się ustawic teleskop to wg mnie do teleskopu dotarło by za mało wiazki fal świetlnych i nie dało by sie z nich uzyskac dobrego obrazu.

BooBu 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-03-08, 10:14   

Potrzeba wielki reflektor który odbije fotony i skieruje w jedno miejsce. Tak jak z TV, potrzeba satelity czyli wielkiej metalowej blachy która skupi sygnał z większej powierzchni, tyle że tam będą fotony a tu fale :/ ze szkła? :roll:

apollyon4 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-08, 20:39   

a można wiele teleskopów ustawic które zbierały obrazy w jeden spójny.

Bez tytułu.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 28,4 KB

Nike14 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-03-09, 07:55   

Eh... Mieszacie... a po co- przecież w latach, kiedy osiągniemy już prędkość światła wszystkie urządzenia robiące zdjęcia będą tak zaawansowane, że nie będzie potrzebna żadna wiązka światła... A co to ogromnego magnesu... Jest to... prawdopodobne, bo przecież są ludzie z teorią, iż czarna dziura przenosi w czasie, a jak wiadomo ma ona olbrzymią grawitacje (przyciąganie). Tak więc może coś w tym być. Ah... i mam jeszcze jedną teorię... nie ma życia pozaziemskiego, bo na każdej innej planecie jest inny czas... żyjemy tam my, ale sekundę później, wcześniej, 10 lat później, wcześniej. No, ale nie jesteśmy to tak naprawde my, tylko nasi odpowiednicy na tamtej planecie (Nie da się oddychać bez tlenu (przynajmniej dla nas), ale oni będą potrafić).

Focus

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-03-09, 16:00   

Nike14 napisał/a:
a jak wiadomo ma ona olbrzymią grawitacje (przyciąganie)

Grawitacja nie jest synonimem przyciągania i czynnikiem, który wpływa na grawitację jest masa/energia wpływających na siebie obiektów. Zgodnie z tym założeniem... nie ma znaczenia czy będzie to wielki magnes. Pomijając zasadniczy problem... (jak chcesz zbudować coś o niewiarygodnej masie? Skąd czerpać surowce? No bo raczej nie z Ziemi, bo z dostępnych tu surowców nie stworzysz obiektu/przedmiotu o większej masie niż ona sama) to jest to moim zdaniem teoretycznie możliwe... jak wiadomo... grawitacja ma bezpośredni wpływ na dylatację czasu... Im większa grawitacja... tym większa dylatacja... przy odpowiednio dużej grawitacji, było by możliwe zatrzymanie się w czasie... i jeszcze jeden problem... przecież te ciało by nas do siebie przyciągało, a jeśli przyciągało by nas z ogromną siłą... to by nas po prostu zmiażdżyło.

Nike14 napisał/a:
No, ale nie jesteśmy to tak naprawde my, tylko nasi odpowiednicy

Czyli jesteśmy to my czy odpowiednicy? Odpowiednikiem leku, który w Stanach jest sprzedawany jako xxx, w Europie jest yyy. Nie jest to ten sam lek, a jedynie odpowiednik. Osobiście mam inne zdanie, ale oczywiście każdy może mieć własne i nie twierdzę, że akurat mój pogląd na ten temat jest słuszny.

apollyon4 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-09, 19:18   

No dobra, ale teraz Słońce ma wielką energie grawitacji, po wygaśnięciu i zapadnięciu się będzie mieć jeszcze wiekszą a jej objetosć się zmniejsza czyli żeby wytworzyć wielką grawitacje może nie potrzebujemy aż tylu surowców.

Xaxley 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-03-09, 21:27   

Osiągnięcie prędkości światła będzie cholernie trudne, a możliwe że nawet nieosiągalne, Nike14.

PFK KOMPANY!
Moralny autorytet? – Mag Magik I

Rzuć okiem na moje portfolio: www.scripter.maxmodels.pl

Odpowiedz do tematu