P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Rejestracja
Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości


Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Łamigłówki i Zagadki » Granica szybkości to prędkość światła??

Granica szybkości to prędkość światła??
Autor Wiadomość
gelo
Młody AlchemikDołączył: 28 Lip 2009
Posty: 55
Wysłany: 2009-09-08, 16:47   

Można by sobie pomyśleć, że jak lecisz w jedną stronę to czas się spowalnia, a w drugą przyspiesza, ale to jest 4 wymiar więc to nie ma tu znaczenia.

Jeżeli czas dla ciała podróżującego z prędkością światła byłby równy 0, to znaczy, że wszystko by dla niego stanęło. Skoro by stanęło, to by nie mógł się poruszać, a skoro by stał (czy wisiał gdzieś w przestrzeni), to już nie miałby prędkości światła, więc by się poruszał :lol: , albo by tak stał i stał, ale on by nie czuł, że stoi :mrgreen: . 3 możliwość to taka, że nie da się osiągnąć prędkości światła. Więc nie wiem czy to zatrzymanie czasu jest możliwe, może macie jeszcze inne pomysły co by ten ktoś inny robił przy tej prędkości. Ale pewnie masa tego ciała jest taka duża, że tak jak ktoś już wyżej wspomniał powstałaby czarna dziura.
 
 
Google 

Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

  
 
 
 
Robal 
Nowy użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 7
Wysłany: 2009-09-12, 10:07   

albo też czarna dziura wynikiem prędkości wyższej od prędkości światła, i wtedy masa nie ma znaczenia przy tworzeniu się czarnej dziury, możliwe że może mieć wpływ na wielkość ale nie na sam powód utworzenia się czarnej dziury.

Cytat:
możliwość to taka, że nie da się osiągnąć prędkości dźwięku.
Rozumiem że chodzi o prędkość światła nie dźwięku :P
 
 
 
gelo 
Młody AlchemikDołączył: 28 Lip 2009
Posty: 55
Wysłany: 2009-09-15, 16:39   

Tak, pomyliłem się, poprawię.
Słyszałem, że wszystko w galaktyce krąży dookoła jej środka z prędkością bliską prędkości światła. To znaczy że wystarczyłoby lecieć z prędkością równą prędkości światła minus prędkość naszego ruchu po galaktyce, aby osiągnąć tą świetlną w kierunku obrotu wokół galaktyki???
_________________
Moja poezja:
Kiedy zimno jest na dworze zrób trotylu całe morze. A gdy gorąc mocno praży - ciekły azot lej po twarzy.
Gdy zaś ciemno jest na dworze(bywa tak o późnej porze), świat rozświetlić to Twój cel - przemień szybko wodór w hel.
 
 
 
jarek26 
Nowy użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 11
Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2009-09-17, 16:24   

Więc my poruszamy się z prędkością rowną prędkości poruszania się naszej galaktyki w przestrzeni plus prędkość ruchu wirowego naszej galaktyki ( bliska 300 000 km/s) można do tego doliczyć prędkość poruszania się naszego układu słonecznego i wkońcu prędkość samej ziemi ?? Czy dobrze to interpretuję ??
 
 
 
hubert_37 
Młody AlchemikDołączył: 03 Lut 2009
Posty: 45
Wysłany: 2009-09-18, 16:53   

Bardzo mnie interesują takie fizyczne ciekawostki i zagadki. Jakby ktoś miał jeszcze coś takiego, to niech pisze. Mnie np. interesuje kwestia, co było przed Wielkim Wybuchem?
_________________
Kobieta + pieniądze --- katalizator (sklep) ---> kiecka
 
 
 
Robal 
Nowy użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 7
Wysłany: 2009-09-20, 02:05   

nie poruszamy się z prędkością światła, bo jakbyśmy się poruszali z taką prędkością, to by nie było życia na Ziemi, a tym bardziej samej Ziemi. jeśli dobrze pamiętam słońce okrążyło galaktykę 20 razy wciągu swego żywota. Słońce porusza się z prędkością ok. 220 km/s więc trochę słońcu brak do prędkości światła. Ale z tego co mi się wydaję galaktyka też porusza się z określoną prędkością w okół czegoś, bo są zjawiska zderzenia się galaktyk, wysoce prawdopodobnym jest że jest coś większego od galaktyk a mniejszego od ogólnego pojęcia 'wszechświat' jak na razie, to na samych hipotezach i domysłach opieramy się :P problem nam sprawia poruszanie się z Ziemi do księżyca, teraz próbują z Ziemi do Marsa, ciekawe co nas spotka za XXX lat, ale patrząc na nasze społeczeństwo, to za ok 300 lat ostatni człowiek zginie.
 
 
 
gelo 
Młody AlchemikDołączył: 28 Lip 2009
Posty: 55
Wysłany: 2009-09-21, 15:35   

Problemem jest to że nie wiemy jaki jest punkt odniesienia. Poruszamy się w okół galaktyki jak już pisałem z prędkością bliską prędkości światła, ale czy to jest właściwe odniesienie? Chodzi mi o to, że np. jak jedziemy samochodem 100km/h i z naprzeciwka jedzie drugi też 100km/h to względem niego poruszamy się 200km/h. Wtedy punktem odniesienia powinna być Ziemia, ulica. A my nie wiemy co jest tym właściwym punktem dla galaktyk i tych "kosmicznych ruchów". Tu chyba wszystko się rusza wokół siebie :-D więc znalezienie tego punktu może być niemożliwe.
Robal napisał/a:
ale patrząc na nasze społeczeństwo, to za ok 300 lat ostatni człowiek zginie.

Ja patrzę na nasze społeczeństwo, ale nic takiego nie widzę.
_________________
Moja poezja:
Kiedy zimno jest na dworze zrób trotylu całe morze. A gdy gorąc mocno praży - ciekły azot lej po twarzy.
Gdy zaś ciemno jest na dworze(bywa tak o późnej porze), świat rozświetlić to Twój cel - przemień szybko wodór w hel.
 
 
 
Robal 
Nowy użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 7
Wysłany: 2009-09-30, 01:22   

hmm, czyli istnieje prędkość większa niż prędkość światła, są to wymijające się dwie prędkości światła ^^ (tak mówiąc w wielkim skrócie) więc względem jednego światła, drugie porusza się 2 razy szybciej,

a odpowiadając na stwierdzenie że nic nie zauważasz to mylisz się,
korea południowa testuje broń nuklearną że aż Japonii czuć wstrząsy, pojawiają się coraz nowsze choroby, człowiek to cwane zwierze, ale dinozaury też były cwane ^^ ja postrzegam społeczeństwo jako ogół, nie jako kraj/wyznanie/rasa/widzimisię
 
 
 
pałczyk 
Łowca TajemnicDołączył: 23 Wrz 2008
Posty: 152
Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2009-09-30, 21:02   

ok ale światło nie jest materią a po za tym nie da się osiągnąć prędkości światła gdyż jest to czysta energia bez oporu a gdyby jakieś ciało było napędzane też przez czystą energię to ono samo stanowiło by opór więc to moim zdaniem jest kolejny dowód na to że nie da się przekroczyć prędkości światła
a więc napisze to tak
E=energia
V=prędkość
O=opór czyli nie będzie to zbyt dokładne ani dosyć prawdziwe równanie bo dochodzą inne czynniki ale chce to tylko wytłumaczyć dlaczego moim zdaniem nie można przekroczyć prędkości światła

xE=yV

xE-zO=kV>yV

czyli inaczej
ileś energii odpowiada jakiejś prędkości czyli ileś energii minus opór to pędzie ta
prędkość mniejsza od tej bez oporu a skoro światło to najwyższa energia a zawsze będzie opór jeśli będzie materia
_________________
"Człowiek mądry więcej uczy się od swych wrogów, niż głupiec od przyjaciół." (Benjamin Franklin)

"Milczenie przystoi mędrcom, a co dopiero głupcom." (Talmud)
 
 
 
gelo 
Młody AlchemikDołączył: 28 Lip 2009
Posty: 55
Wysłany: 2009-10-02, 16:15   

A podobno w CERN'ie zmierzyli prędkość elektronu i wyszło im ok. 500.000km/s. Może to pomyłka, a może nie. Raz o tym chyba w Focusie przeczytałem. Ale za dużo się o tym nie mówi. Zresztą do czego my tu zamierzamy dojść? Miliony ludzi się nad tym głowiło i jakoś nic dokładnie nie wiadomo. Pożyjemy, zobaczymy. ;-)
_________________
Moja poezja:
Kiedy zimno jest na dworze zrób trotylu całe morze. A gdy gorąc mocno praży - ciekły azot lej po twarzy.
Gdy zaś ciemno jest na dworze(bywa tak o późnej porze), świat rozświetlić to Twój cel - przemień szybko wodór w hel.
 
 
 
Smok 
Młody AlchemikDołączył: 17 Paź 2009
Posty: 81
Wysłany: 2009-10-18, 11:41   

Jeśli dobrze pamiętam to uczyli mnie w szkole:

światło i promienie świetlne to energia - zgadzałoby się
foton to cząstka (jeżeli dobrze pamiętam to ma masę spoczynkową zerową ale chyba jednak jakąś ma skoro przenosi energię)? - stąd stwierdzenie nauczycielek, że jeśli rozpędzimy się do prędkości światła to zamienimy się w energię
 
 
 
adziu2010 
Szkodnik


Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-02-19, 15:44   

Kiedyś oglądałem serial własnie o podróżach w czasie i tak sobie pomyslałem:co by było gdyby osoba będąca na planecie Ziemia rozmawiała przez telefon komórkowy z osobą która w kosmosie leci w promie kosmicznym z prędkościa mniejszą niż predkosc swiatla.(bo jezeli jest mniejsza to czas przyspiesza)i w jednej sekundzie by przeszedł w piec lat w przyszlosc.co o tym sądzicie ?
_________________
 
 
 
Thoreg 
Nowy użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 31
Wysłany: 2010-08-20, 13:56   

Sądzę, że nie da się "przejść pięć lat w przeszłość", ponieważ czasu nie da się cofnąć, niezaleźnie od układu odniesienia.
_________________
Geniusz może mieć swoje ograniczenia, ale głupota nie jest tak upośledzona...

Wendy Northcutt
 
 
 
dcio 
Nowy użytkownik


Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: 2011-04-14, 00:12   

Prędkością światła można sterować, na razie granica to pomiędzy zero m/ sekundę a prędkością światła w próżni. I tu tez mamy ciekawe zjawisko, ktoś podróżujący z predkoscia zero km na godz a ktoś podróżujący z prędkością 100 km na godz i już mamy cofanie się w czasie. Na razie to tylko przeszkadza przy nawigacji GPS, ale w starożytności mierzenie czasu z dokładnością sekundy na dobę.
Trochę mętnie mówię, ale chodzi mi o zjawisko tunelowania to jak ze zbliżaniem jąder atomu czym bardziej je zbliżać tym stawiają większy opór.
Ale jak się zbliży na wystarczająco małą odległość to już powstaje to nad czym od wieków pracowali alchemicy i co przeczy prawu awangarda że masa substancji przed spaleniem i po spaleniu jest taka sama.
Po spaleniu część masy przekształca się w energię, więc trochę głupot uczą w szkołach.

Wydaje się możliwe , że po przekroczeniu np 90% obecnej max szybkości światła nastąpi coś co będzie można przewidzieć za 10 czy 15 lat. 8-)

Następnym razem tak napisany post usunę w całości... Nie śpiesz się w pisaniu i posprawdzaj błędy zanim dodasz post na forum !
 
 
 
Robak93 
Młody AlchemikDołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 44
Wysłany: 2011-04-14, 09:23   

Ponawiam prośbę, pisz po polsku!!!

A co z dualizmem korpuskularno-falowym? Przecież światło ponoć ma jakąś materię. Więc skoro przy prędkości światła masa zmienia się w energię to czemu światło ma materię?
_________________
Jest krzyża znak i orzeł srebrny jest w koronie
A zaraz pod nim harcerskich dziesięć praw.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Największe w Polsce forum Stronghold dotyczące wszystkich gier z serii Twierdza.Polecane strony:
Forum Sony Ericsson K700i - forum GSM, darmowe motywy, tapety, gry
prace budowlane, usługi budowlane, firmy budowlane
Katalogi artykułów, aktualności , reklama, Jacquet Polska, informacje rynkowe, Aktualnosci-24.pl, artykuły ukcs.pl.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template iCGstation modified by Falcone

Logo i nazwa programu zostały wykorzystane tylko i wyłacznie w celach informacyjnych!

Brainiac.pl - chemia , pirotechnika , doświadczenia i eksperymenty

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11