P o l e c a m y
Gakra.pl - chemia samochodowa, lakiery przemysłowe, chemia przemysłowa

Kominki, wkłady kominkowe, piece kominkowe

ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Brainiac.pl Strona Główna » Inne » Łamigłówki i Zagadki » Granica szybkości to prędkość światła??

Granica szybkości to prędkość światła??
Autor Wiadomość
Maniak
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2008-08-14, 15:36   

Einstein tylko pochodził z Niemiec, w wieku kilku lat wyjechał do Austrii.
To że ktoś pochodzi z innego kraju to powód żeby mu nie wieżyc?
Nie lubię takiego toku rozumowania i potępiam takich ludzi jak ty.
(Z. Freud też pochodził z Niemiec, tak samo jak Mendelejew pochodził z Rosji)
Einstein odkrył, że czas jest względny(różni się w różnych miejscach obserwacji)
Czyli im szybciej sie poruszasz tym dla ciebie czas wolniej leci.
Podczas lecenia z prędkością światła czas by się dla ciebie zatrzymał, gdybyś leciał z większą prędkością niż 300k km/h czas zaczął by się cofać.
Einstein przewidział to i na podstawie tego stwierdzenia wyłożył teorię że nie można przekroczyć bariery prędkości światła.

Google 

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany:    Reklama Google - forum próbuje zarobić na swoje utrzymanie ;-)

Tenodhenka 
Brainiac

Wysłany: 2008-08-14, 16:46   

Niemcy nie są najgorszym krajem co z nimi złego? Nie widzę nic, a to że prowadzimy z nimi wojnę od zarania dziejów i że Hitler nie lubił Żydów to nie znaczy, że cały naród jest fe...!!!

A co do tematu to się zgadzam z Maniakiem ;-)

Wocz 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-14, 17:17   

Kiedyś zadałem to samo pytanie mojej nauczycielce od fizyki (Czemu ludzie sądzą, że 300 tys. km/h jest maksymalną prędkością?) odpowiedziała mi że gdy ciało rozpędzi się do prędkości większej niż prędkość światła zamieni się w energię. Nie wiem czy to prawda , ale nauczycielka która niebyłaby pewna nie mówiłaby tego.

Zaakceptuj to, że nie każdy będzie dla Ciebie miły i troskliwy...

szymi 
Mod-Spamkiller

Wysłany: 2008-08-14, 18:20   

Damian31 napisał/a:
Ja sam mogę powiedzieć, że jestem Jezus i co?!?!?!?!?!?!?!? Nic. Ludzie nie uwierzą mi a ja to wiem, że to nieprawda!
Ludzie ci wierzą bo nic nie znaczył. Einstein był Człowiekiem przez wielkie "C". A tego czy prędkość światła jest maksymalną prędkością nie dowiemy się póki nie uda się nam jej osiągnąć- teoria jest teorią, ale w praktyce różnie bywa.

Model 
Młody Alchemik

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 2008-08-14, 19:05   

Poprawka 300 tys km ale na sekunde :) nie na godzine.
pzdr

marheva 
Ciekawski

Wysłany: 2008-08-14, 23:00   

Nienawidze jak nic nie znaczący ludzie gadają coś o czym nie mają pojęcia i opluwają przy tym ludzi którzy znaczą wiele i dla historii i dla świata...

Stosujesz polityke Hitlera i szerzysz tu rasizm - on mówił "każdy żyd do komory gazowej" a ty że każdy niemiec jest *****
W szczególności że wykazujesz się jeszcze brakiem wiedzy i własną głupota ...
Albert Einstein miał pochodzenie żydowskie - fakt urodził się w niemczech - ale mając niecałe 20 lat z obywatelstwa niemieckiego zrezygnował. Po 2 nie do końca nawet w niemczech się urodził - urodził się Ulm - w Wirtembergii która w tamtych czasach należała do II rzeszy niemieckiej ale z zachowaniem pełnej autonomii.

Po 2 tylko jego ojciec był niemcem - matka szwajcarką a sam Albert w momencie gdy ogłaszał swoją teorię względności był formalnie Szwajcarem a nie niemcem.
Potem dostał znowu obywatelstwo niemieckie, potem izraelskie z którego nigdy nie skorzystał i potem USA.

To że Ty nie masz zielonego pojęcia o czym w ogóle ten człowiek mówił to widać i szczerze- wcale się nie dziwie.

A całą sytuacje jego narodowości najlepiej zobrazuje cytat samego Alberta -

"Jeżeli teoria względności okaże się prawdziwa to Niemcy nazwą mnie wielkim Niemcem, Szwajcarzy Szwajcarem, a Francuzi wielkim uczonym. Jeżeli natomiast teoria względności okaże się błędna, wtedy Francuzi nazwą mnie Szwajcarem, Szwajcarzy Niemcem, a Niemcy Żydem."

Ravon 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-01-24, 21:24   

Moja nauczycielka tez mowila ze cialo zamieni sie w energie. Wynika to z tego ze masa zaczyna nieskonczenie sie zwiekszac czy jakos tak, a czas staje w miejscu. Ogolnie to mi to sie w pale nie miesci ^^

tyresio12 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-01-25, 12:04   

Nie zmieni się raczej w energię. Ale że masa będzie się zwiększać wraz z prędkością, to prawda. Tylko cwancyk w tym, że żadnego ciała obdarzonego masą spoczynkową nie da się rozpędzić do prędkości równej prędkości światła. Zainteresowanych odsyłam do trochę już wiekowej, ale nadal ciekawej książeczki "Einstein dla początkujących" J. Schwartza i M. McGuinnessa.

apollyon4 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-02-10, 19:43   

hmmmm
dobrze wiemy że światło jest falą o określonej prędkości
i wiemy że istnieje więcej wymiarów niż 3
gdyby rozpędzić ciało do ponad świetlnej prędkości możliwe że wpadło by w inny wymiar możliwe że takie ciało wytwożyło by silne pole grawitacyjne a nawet czarną dziure!!!!
ale ja tak tylko myśle

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-02-10, 19:48   

Cytat:
ale ja tak tylko myśle

Można się domyślać...

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

tyresio12 
Domowy Naukowiec

Wysłany: 2009-02-11, 20:25   

apollyon4 napisał/a:
hmmmmwiemy że istnieje więcej wymiarów niż 3

Każdy człowiek świadomie wykorzystuje 4 wymiary. Trzy wymiary przestrzenne plus jeden czasowy. Także masz rację, wiemy że jest więcej wymiarów niż 3 :) A liczba wymiarów większa od 4 jest póki co prawdopodobna, ale niepotwierdzona.

Ciekawi mnie tylko bardzo jak z falowej natury światła i dodatkowych wymiarów wyszła ci czarna dziura? (przy okazji, falę o określonej długości można przypisać praktycznie wszystkiemu----> fala de Broglie'a)

Namaczo 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-03-21, 22:29   

Ale powiedzcie jeśli coś sie rozpedzi do tej szybkości to dla całego świata zacznie sie cofać czas? Czy jak? Osoba jaka by to widziałą widzi jak ten pojazd (człowiek w środku) staje sie młodszy czy to takie mniejsze cofnięcia czasu?
W dwóch przypadkach dla osoby w środku tego czegoś wszystko bedzie sie cofać a dla reszty czas płynać dalej? Jęsli pojazd sie zatrzyma to co sie stanie? Druga osoba widzi przyszłość a druga to co sie dzieje wcześniej? Głowa mnie boli od tego rozmyślania. :-| :-|

BooBu 
Młody Alchemik

Wysłany: 2009-03-24, 17:12   

Namaczo,

Dajmy na to że jest człowiek A i człowiek B
Człowiek A stoi na ziemi i patrzy na człowieka B wtedy człowiek B rozpędza się do prędkości światła i leci w kosmos. Człowiek A poszedł sobie spać i rano budząć się zadzwonił do człowieka B który nadal leci z prędkością światła i teraz teoria człowieka A jest taka że mineła noc i jest ranek a człowieka B że pora jest taka sama jaka była przed rozpędzeniem do prędkości światła.
Czyli jeśli będziesz leciał z prędkością światła wszystko stanie w miejscu ale tylko dla Ciebie reszta wszechświata będzie krążyć własnych czasem...

Teraz ja mam pytanie co do dylatacji czasu. Jeśli mamy głośnik to jeśli pojedziemy od głośnika prosto z prędkością dzwięku to bedziemy słyszeć tylko jedną falę czyli jeśli chcieli byśmy zwolnić czas musielibyśmy lecieć prosto od środka wszechświata, ale wszechwiat nie ma 1 głośnika. Więc nie zależnie od kierunku lotu i tak będziemy się cofać w czasie?

Edit: Od 2 lat nie muszę się uczyć polskiego i poskutkowało brakiem spójności na szczęście ortografia jako tako została :p
Ostatnio zmieniony przez BooBu 2009-03-25, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  

Hitman 
Łowca Tajemnic

Wysłany: 2009-03-24, 20:11   

BooBu napisał/a:
Czyli jeśli będziesz leciał z prędkością światła wszystko stanie w miejscu ale tylko dla Ciebie reszta wszechświata będzie krążyć własnych czasem...

-raczej nie stanie... czas po prostu będzie płynął wolniej, dużo wolniej.

BooBu napisał/a:
Tak czas powinnien być mniejszy z wrastającą prędkością ale tylko wtedy dopóki mamy środek wszechświata a nasz wszechświat nie ma środka więc jak to rozumieć?

-najpierw poprawnie sformułuj zdanie, bo nie za bardzo wiem o co Ci chodziło.

PS. Przydałby się Mod-Edytor: interpunkcja, logika i spójność wypowiedzi.

"Miarą twojej siły jest siła twoich wrogów."

Robal 
Nowy użytkownik

Wysłany: 2009-09-01, 03:29   

wg mnie, z czasem może być jak z teorią atomów, można dzielić przedmiot do czasu, kiedy będzie już nie do podzielenia. tak samo z czasem, będzie płynął wolniej, ale musi być granica kiedy wreszcie przestanie płynąć, lub jak z wykresem kiedy to ciągle spada ale nigdy nie osiąga 0. Czyli że czas nigdy się nie zatrzyma, a tym bardziej się nie cofnie.

Wg. mnie, nie ma granicy w prędkości ale jest granica prędkości danego ciała. wszystko zależy od tego co porusza się z daną prędkością i czy może ją zwiększyć
.
takie są moje spostrzeżenia :P

Odpowiedz do tematu